POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [08.08.2020, 09:36:56] • Świnoujście

Będą kontrole w miejscowościach turystycznych

Będą kontrole w miejscowościach turystycznych

fot. Andrzej Ryfczyński

Wzrost ilości ujawnionych zarażeń niepokoi wszystkich. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przygotował więc rozporządzenie, z którego wynika, że powiaty, w których wystąpi duży wzrost zachorowań w przeliczeniu na ilość mieszkańców będą dzielone na obostrzenia żółte i czerwone. W czerwonych wystąpią największe ograniczenia i restrykcje, nawet w prowadzeniu działalności.

Powrócą m.in. limity klientów np. w obiektach gastronomicznych, kościołach, siłowniach i klubach fitness. Sanatoria będą musiały przerwać działalność, a ilość weselników oraz żałobników nie będzie mogła przekroczyć 50 osób. Wprowadzony zostanie nakaz noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej.
Na razie MWSiA oraz GIS zapowiadają wzmożenie kontroli szczególnie w pasie nadmorskim oraz miejscowościach atrakcyjnych turystycznie. Za łamanie przepisów grożą wysokie mandaty.

Szumowski zwrócił jednak uwagę, że w pasie przybrzeżnym nie ma tak dużej liczby zachorowań, jak można było się spodziewać. W tym kontekście minister zwrócił uwagę, że plażowicze często korzystają z parawanów i w efekcie zachowują dystans 1,5 m. "Poza tym polskie wybrzeże jest zwykle wybrzeżem wietrznym" - dodał.

Jak widać przestrzeganie przepisów jest w interesie nas wszystkich, więc pilnujmy siebie nawzajem. Kto bowiem nie pamięta pustej Promenady i ulic Świnoujścia? Miast drugi raz nie może sobie pozwolić na ograniczanie działalności świnoujskich przedsiębiorców i pracowników.

https://www.portalsamorzadowy.pl/komunikacja-spoleczna/minister-zdrowia-zapowiada-wzmozone-kontrole-w-miejscowosciach-turystycznych,204950.html

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 87, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 87

Gość • Niedziela [09.08.2020, 17:27:59] • [IP: 37.248.225.***]

KLER NAJWIĘCEJ ZARAŻA W KOŚCIOŁACH ALE ORTODOKSOM RELIGIJNYM TO NIE PRZESZKADZA.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 15:10:56] • [IP: 178.238.246.**]

Te regionalne obostrzenia to idjotyzm, ludzie się przemieszczają, każą ludziom chodzić w maseczkach w taki upał ludzie będą padać na zawał, zamiast wdychać swierze powietrze, wymyślili strefy czerwone, żółte a ludzie i tak jeżdżą po całej Polsce😂🤣

Gość • Niedziela [09.08.2020, 14:37:13] • [IP: 37.47.132.***]

Przykład idzie z góry jaki Rząd takie obostrzenia.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 14:34:05] • [IP: 176.221.123.***]

ość • Sobota [08.08.2020, 22:39:07] • [IP: 83.20.227.**A dlaczego nie milicja i prokuratura ziobry??Kazdy w kosciele bez maseczki do suki i na komende na 48 i przed sad do ukarania.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 13:23:28] • [IP: 31.0.3.***]

sezon sie konczy to kontrole wracaja, smiechu warte, nie damy sie w pazdnierniku znowu w domach zamknać, kasa sie tylko liczy, turysci maja gdzies reguly ale oni przywaoza pieniazki wiec im wolno wszystko, a jak wyjada to restrykcja w nagrode dla zwyklych mieszkancow zapewnione!

Gość • Niedziela [09.08.2020, 10:38:42] • [IP: 176.221.122.***]

wczoraj wieczorem sanepid kontrolował lokale taneczne na promenadzie

Gość • Niedziela [09.08.2020, 10:16:34] • [IP: 87.190.11.**]

Pan szumowski sam powinien założyć maseczkę na twarz ;) wciąż występuje publicznie bez tak owej a przecież one są tak pomocne. Moc mediów jest ogromna.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 09:54:15] • [IP: 167.114.102.***]

00:53:55 - Ty chcesz od żydów kupić tanio test, który zakłamuje rzeczywistość. Każdy, kto był szczepiony na grypę, test pokarze mu wynik dodatni.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 09:17:33] • [IP: 176.221.122.**]

Kościołach. ? LOL... Moze właśnie niech księża jako pierwsi rzucą kamieniem. ... w szumowiny sanepidowskie

Gość • Niedziela [09.08.2020, 02:35:55] • [IP: 176.221.122.***]

Zaden lekarz si e nie podłoży w sprawie maseczek czy inneho dziadostwa ograniczającego wentylacje płuc. srandemia to zwykła kpina. Grypa też jest zaraźliwa, ale nikt nie ogłasza pandemii. Byłam w stanach. ... byłam saBajo. ... byłam także na Hawajo. ... i tam jest to samo. Czyli Yeti. ... o którym każdy słyszal, ale nikt nie widział. ... :). Fakty. ... i tylko fakty. ... to pozwoli myśleć rozsądnie.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 00:53:55] • [IP: 89.151.32.***]

Nie rozumiem dlaczego nie wprowadzono obowiązku poddania się testom na wirusa wszystkich wyjeżdżających na urlop? Każdy kto chciałby nocować np w Świnoujściu, nawet na polu namiotowym, powinien okazać się negatywnym wynikiem testu wykonanego w ciągu ostatnich pięciu dni przed przyjazdem. Ograniczyłoby to wzrost zachorowań w miejscowościach wypoczynkowych. Jeśli nadal w Polsce mamy za mało testów aby wprowadzić taki obowiązek, to właściwie wszystkie statystyki zarażeń są fikcją, bo wykrywa się ogniska choroby tylko tam, gdzie przypadkowo robi się więcej testów. Taki sam obowiązek powinien być wprowadzony w ruchu przygranicznym, wtedy nie byłyby potrzebne kwarantanny i zamykanie granic. Wygląda na to, że mobilnych punktów gdzie można zrobić sobie test za niewielką opłatą lub nieodpłatnie jest w Polsce ledwo kilka. Dlaczego?

Gość • Sobota [08.08.2020, 23:41:04] • [IP: 88.156.206.***]

Spokojnie maseczki zrobia swoje!! na zdrowie!Szkoda ze ludzie nie dbaja o swoje zdrowie q ogladaja TV!

Gość • Sobota [08.08.2020, 22:39:07] • [IP: 83.20.227.**]

My mieszkańcy też musimy pilnować porządku. Skończą się wakacje i możemy zostać z problemami. Na promenadzie powinny być kontrole służb mundurowych. Jutro niedzielne msze. Nikt bez maseczki nie powinien wchodzić do kościoła. Tego porządku powinien pilnować proboszcz, choćby przez informację na drzwiach kościoła.

WŁĄCZ MYŚLENIE • Sobota [08.08.2020, 21:42:28] • [IP: 31.0.65.***]

DO 16:35:40 JACY MŁODZI ZMARLI?? 62-92 lat 2po-60lat 6po-70lat 3po-80lat 1po-90lat NIE MA W TYM NIC DZIWNEGO.

Gość • Sobota [08.08.2020, 21:08:32] • [IP: 176.221.123.***]

kontrolowac, a jak ktos nie ma od lekarza zaswiadczenia zastrezelic na miejscu

Gość • Sobota [08.08.2020, 20:34:29] • [IP: 69.202.192.**]

65rudy to jest Donald

Gość 500 + • Sobota [08.08.2020, 19:54:20] • [IP: 46.169.38.**]

Do Gość • Sobota [08.08.2020, 14:48:59] • [IP:178.238.246.**]...To nie od owoców, on po prostu obżarł się...Szybko zmontowałem deflegmator, nakapało pól litra bimbru i po spożyciu 200 ml brymuchy o mocy 80 volt po godzinie szwagierek żarłok stanął na miękkie nóżki...No i chwała Panu w niebiosach że to nie wirusek...🍓

WŁĄCZ MYŚLENIE • Sobota [08.08.2020, 19:40:38] • [IP: 31.0.65.***]

WARSZAWA 16 SIERPNIA GODZ.12= PROTEST PRZECIW PSEUDOPANDEMI. KTO MOŻE, NIECH JEDZIE. TYDZIEŃ TEMU W BERLINIE W RAMACH PROTESTU= PRZYSZŁO PONAD MILION OSÓB!!

minister zdrowia • Sobota [08.08.2020, 19:32:52] • [IP: 176.221.123.***]

PO WYBORACH!! Kagańce na ryj i zapier..lac za miske ryżu.

Gość • Sobota [08.08.2020, 19:28:16] • [IP: 185.210.38.***]

ŚWINIOSZCZANIE UWIERZĄ WE WSZYSTKO. TO NAJBARDZIEJ PRYMITYWNY SZCZEP HOMO SAPIENS SAPIENS :D

Gość • Sobota [08.08.2020, 19:26:42] • [IP: 109.173.202.**]

Niebezpieczny pomysł: jest wirus więc wszystkie prawa idą w kąt. Władza lubi wiruski.

WŁĄCZ MYŚLENIE • Sobota [08.08.2020, 19:03:50] • [IP: 31.0.65.***]

WSZYSCY BĘDZIEMY MIELI KONTAKT Z TYM WIRUSEM= TO NIE UNIKNIONE. I ŻADNA SZMATKA TEGO NIE ZMIENI. POTRWA TO DO 2 LAT I SKOŃCZY SIĘ CAŁA TA SZOPKA. PEWNIE POJAWI SIĘ NOWY COVID-21

Gość • Sobota [08.08.2020, 18:44:26] • [IP: 176.221.123.***]

Każda śmierć jest przykra. Jednak jak się waży ponad 200kg, od kilku lat nie wychodzi się z mieszkania i posiada się różne choroby. To trudno wymagać dożycia do 80lat. Cud, że nie wpisali covid.

Gość • Sobota [08.08.2020, 18:41:32] • [IP: 83.20.221.***]

Przykre jest to że nam zdobiono jeszcze gorszą okupację niż za wszystkich zaborów i wojen razem wziętych, a my się godzimy na to jak nie że strachu przed opresją, to dla naszego czy publicznego dobra i nie zastanawiając się jaką krzywdę wyrządzałmy sobie i innym oddychając dwutlenku węgla, bakteriami bo grzybami z masek. A jak mają funkcjonować ludzie w okularach zaparowanych od masek i przyłbic?

Gość • Sobota [08.08.2020, 18:14:55] • [IP: 188.146.189.**]

A to innych hoteli już nie ma, że na pierwszym planie ten klocuch paskudny??

Oglądasz 1-25 z 87
■ Od godz. 11 do 13 policja znakować będzie rowery na pl. Wolności. Wystarczy pojawić się z dowodem zakupu roweru i zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■