POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [30.07.2020, 12:54:41] • Świnoujście

Wojska Polskiego. Prace dobiegają końca

Wojska Polskiego. Prace dobiegają końca

fot. Urząd Miasta

Trwają końcowe prace na ul. Wojska Polskiego, odcinka od ul. Matejki do ul. Leśmiana.

Wykonano oświetlenie uliczne, instalacje sieci podziemnych. Obecnie wykonywane są prace nad warstwą ścieralną nawierzchni asfaltowej oraz roboty brukowe. Następnym etapem będzie wykonanie trawników.

Wojska Polskiego. Prace dobiegają końca

fot. Urząd Miasta

Wojska Polskiego. Prace dobiegają końca

fot. Urząd Miasta


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Piątek [31.07.2020, 09:00:22] • [IP: 94.254.233.***]

Przebudowa Modrzejewskiej to dopiero wyczyn!!Szybkość nadświetlna.A przy tym same straty dla mieszkańców.Popalone sprzęty przez Wielkiego Elektronika.

Gość • Piątek [31.07.2020, 06:48:48] • [IP: 5.172.233.**]

Była to droga na prawach powiatu, ponieważ Niemcy dawno wymyslili że szeroką drga bezpieczniej się mozna poruszać. Teraż jest drogą gminną zbiorczę i dlatego powstała rurznica w szerokości. Miasto zaoszczędza pieniądze a uzytkownicy klną na magistrat, jeszcze tylko postawić właściwe znaki o dopuszczalnej masie samochodu, pojazdu zaleznego od szerokosci ulicy. Powiatowe, zbiorcze, dojazdowe, lokalne.

Gość • Piątek [31.07.2020, 05:29:08] • [IP: 37.30.28.**]

18:33. ..Ha, ha to twórcze zastosowanie znanej wypowiedzi Trzaska Rafalali, co usta słodsze ma od malin... ("Po co nam Centralny Port Komunikacyjny, skoro jest taki w Berlinie?")

Gość • Piątek [31.07.2020, 02:20:12] • [IP: 88.156.206.**]

To teraz czas na ul Grunwaldzka

Gość • Piątek [31.07.2020, 02:00:08] • [IP: 62.69.229.**]

No po prostu krew zalewa! Kiedyż stary człowiek i jego ekipa w końcu zrezygnują ze swoich chorych wizji?! Czy mandat wyborczy daje prawo niszczenia miasta?

Gość • Piątek [31.07.2020, 01:33:40] • [IP: 88.218.255.***]

Brawo!! Kolejna szeroka ulica w mieście zwężona... duze auta niedługo bedą musiały latać w powietrzu

Gość • Czwartek [30.07.2020, 23:42:06] • [IP: 176.221.123.***]

O! skończą budować metro do Niemiec ? to kiedy otwarcie?

Gość • Czwartek [30.07.2020, 22:51:38] • [IP: 37.30.28.**]

18:03...123.*** . ..nie przeszkadza ci do momentu potrącenia. W Ś-ciu kierowcy podobno legalnie mający prawo jazdy często mijają rowerzystów w odl.mniejszej niż dopuszcza kodeks, np.30 cm

Gość • Czwartek [30.07.2020, 21:41:15] • [IP: 62.69.231.***]

TA FIRMA ZATRUDNIA LUDZI NA CZARNO I NIE WYPŁACAJĄ ZA TAK CIĘŻKĄ PRACĘ KAŻĄ PRZYJŚĆ PO WYPŁATĘ ZA TYDZIEŃ BO DZIŚ NIE MAMY PIENIĘDZY I TAK JEST CO TYDZIEŃ LUDZIE SIĘ ZMIENIAJĄ Z DNIA NA DZIEŃ BO KTO BĘDZIE PRACOWAŁ ZA DARMO I PO TYLE GODZIN DZIENNIE SĄ SZYBKO SKOŃCZYĆ I UCIEKAĆ BO ŚIĘ BOJĄ

Gość • Czwartek [30.07.2020, 20:21:38] • [IP: 178.238.245.***]

Końca to nie widać, ale nic dziwnego jak oni tam to robią w czterech.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 18:33:49] • [IP: 89.151.38.***]

po co nam drogi jak są w niemczech

Gość • Czwartek [30.07.2020, 18:33:14] • [IP: 77.88.191.**]

Akurat szerokość drogi nie jest chyba aż tak istotna, jeżeli w mieście można propagować jazdę na rowerze to wręcz chyba wskazane by w ten sposób przygotowywano w mieście infrastrukturę drogowa. Co do dojazdu karetek wystarczy zaplanować niższe krawężniki tak by w razie W pojazd nieuprzywilejowane mogły zjechać delikatnie na chodnik tworząc tzw. korytarz dla np. karetki.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 18:18:41] • [IP: 164.127.133.***]

Zaraz, przecież mieli to robić do listopada lub października, nawet sobie w lutym obliczyłem, że tak powolne tempo pozwoliłoby wykonywać miesiecznie tylko ok.30 metrów drogi. Może to przyspieszenie wynika z tego, że nie budowała tego fatalna dla miasta firma Molewski. Różnice między firmami bywają wielkie - np.przyjrzyjcie się robocie budowników dróg na Bohaterów Września od Pl.Wolności po prawie ul.Chrobrego oraz na odcinku Monte Cassino od Boh.Wrz. do A.Krajowej. Porównajcie to ze zbudowanym z takich samych kostek odcinkiem na M.Cassino od Boh.Wrz. do Hołdu Pruskiego - ten ostatni odcinek jest wykonany znakomicie, ulica jest wyjątkowo jak na kostkę równa. Na tych zaś odcinkach na Boh.Wrz. i części M.Cassino k. sklepu rowerowego - zgroza, szerokie rozstępy, kostka nierówna. Czy ktoś tego pilnował, to oceniał, czy była interwencja z magistratu w trakcie remontu tych dróg?

Gość • Czwartek [30.07.2020, 18:06:59] • [IP: 176.221.122.***]

Następna Sienkiewicza czy Steyera??

Gość • Czwartek [30.07.2020, 18:03:55] • [IP: 176.221.123.***]

Jeżdzę rowerem i wcale mi nie przeszkadza, że jezdnia jest rzekomo za wąska.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 18:00:00] • [IP: 176.221.123.***]

Wyspianskiego oblepiona samochodami panów kierowników z budowy Matejki 17 i sun towers. Natomiast umieszczenie kodowanej barierki zabezpieczajacej wjazd oraz miejsca parkingowe spółdzielców Słowianina na ulicy wzdłuż wieżowców Matejki 12, 12 a itd. ten pomysł okazał się niewypałem. Samochody od sun towers bezczelnie omijają tę bramkę jezdżac po chodniku koło budynku Matejki 12 i mają w doooopie bladej naszą bramkę, nasze miejsca postojowe i nasz fundusz remontowy !!

Gość • Czwartek [30.07.2020, 17:04:53] • [IP: 46.134.87.***]

Brawo za to ze kolejneata robicie w lato wszędzie blokujecie.. Zim nie ma po 15 stopni też robić nie ma.. Cóż czubki rządzą

Gość • Czwartek [30.07.2020, 16:58:52] • [IP: 178.32.124.***]

Cieszymy się, że w ogóle mamy drogi. Bo przecież mogłyby być piaszczyste, z kałużami po deszczach. Dobrze mamy:) W Bieszczadach to dopiero mają naturę. A u nas jest cywilizacja, rozgarnięty gospodarz. Buduje drogi nie dla taczek:)

Gość • Czwartek [30.07.2020, 16:52:02] • [IP: 176.221.122.***]

kolejne ciekawe rozwiązanie zwężenie ulicy i no właśnie przystanek bez zatoczek klasyk,

kierowca • Czwartek [30.07.2020, 15:33:16] • [IP: 62.69.251.***]

Urzędniczy beton ma wizję wedlug której nękani drogowymi samobójami porzucamy samochody i przesiadamy się grzecznie na rowerki. Bo to takie słodkie i europejskie i Ursula von der Leyen będzie zadowolona. A takiego wała!

Gość • Czwartek [30.07.2020, 15:22:00] • [IP: 77.88.191.**]

Między Urzędem Miasta a Moniuszki latarnie ustawiono w konarach drzew. Co za idiota się na to zgodził?! Za chwilę ktoś wpadnie na pomysł żeby te piękne drzewa powycinać gdyż wieczorami jest ciemno. Droga redakcjo - proszę o interwencję.

GośćGość • Czwartek [30.07.2020, 14:58:04] • [IP: 81.219.191.***]

Na rowery spaślaki a nie cztery litery wozić autami, więcej ruchu a będziecie zdrowi i uśmiechnięci może szczęśliwsi.

dp • Czwartek [30.07.2020, 14:56:34] • [IP: 62.96.246.***]

Po szerokości widać, że to jednokierunkowa będzie, komplementarna do Wyspiańskiego. To chyba jest oczywiste...

Gość • Czwartek [30.07.2020, 14:55:08] • [IP: 89.229.72.***]

Piękny jest ten budynek o wdzięcznej nazwie CZOPEK JANUSZA.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 14:22:58] • [IP: 176.221.122.***]

Do gościa dla którego ulica jest za wąska, Wojska Polskiego też krytykowana była że za wąsko i że krzywa, krytyki nie było końca, wiadra pomyj wylane, i co ? jest jest tam jakiś problem. Bus pasy może mają porobić ??

Oglądasz 1-25 z 33
■ Radni Komisji Gospodarki Morskiej chcą zwołania w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miasta poświęconego planom inwestycyjnym portu oraz zagospodarowaniu terenów wokół latarni morskiej w Świnoujściu ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■