POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.08.2020, 13:17:59] • Świnoujście

Dzika plaża pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami bije rekordy popularności!

Dzika plaża pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami bije rekordy popularności!

fot. Andrzej Ryfczyński

Chodzi o plaże w Lubiewie z ciepłym wyjątkowym piaskiem i najcieplejszą wodą Zatoki Pomorskiej. Każdego dnia z uroków tego kąpieliska korzystają setki ludzi. Wpływ na to ma na pewno najcieplejsza, spośród kąpielisk Zatoki Pomorskiej woda. Ten pas „morskiego jacuzzi" rozpościera się od Świnoujścia aż po zachodnią część plaży w Międzyzdrojach.

Ponieważ w Międzyzdrojach jakiś czas temu erozja wydm w okolicy mola i Wolińskiego Parku Narodowego była bardzo widoczna, Urząd Morski w Szczecinie od pewnego czasu urobek podczas pogłębiania toru wodnego odkładał blisko plaży na wschód od Świnoujścia. Zachodnie prądy morskie zrobiły swoje i na odcinku dzikiej plaży w Lubiewie i Międzyzdrojach przybyło miliony ton piasku. Erozje lądu ustąpiły.

Dzika plaża pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami bije rekordy popularności!

fot. Andrzej Ryfczyński

Dodatkowo woda stała się płytka na dość duże odległości. Kąpiel jest tu relatywnie bezpieczniejsza, ponieważ na tak dużych płytkich przestrzeniach zdradliwe prądy wsteczne są słabsze i nie wciągają kąpiących do morza. Największym atutem jest wyższa temperatura wody i duże wolne przestrzenie. Można bez obawy iść daleko w morze i mieć wodę po kolana. Pamiętać jednak należy, że to wciąż morze; akwen niebezpieczny i zdradliwy przy większej fali o czym świadczą liczne tegoroczne ofiary nieodpowiedzialnych kąpieli w Polsce.

Dzika plaża pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami bije rekordy popularności!

fot. Andrzej Ryfczyński

Tylko w Świnoujściu i na zachód od mola w Międzyzdrojach mamy najcieplejszą wodę w Zatoce Pomorskiej. Dlaczego tak jest?. Otóż tam gdzie są płytkie wody i nie ma głębin oraz specyficzny łukowy kształt linii brzegowej powoduje szybki nagrzewanie wody.

Dzika plaża pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami bije rekordy popularności!

fot. Andrzej Ryfczyński

Jednak to jest morze i kiedy jest nieco większa fala, to dla bezpieczeństwa nie powinno się odchodzić zbyt daleko od brzegu. Największym problemem jest brak drogi dojazdowej do tej wyjątkowej plaży i trzeba bardzo daleko chodzić pieszo przez las, lub plażą. Nie wszyscy mogą. Jest to ograniczenie na razie nie do pokonania.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Tomcio • Piątek [07.08.2020, 23:23:10] • [IP: 46.76.155.***]

Ot, jak to mały, nikczemny człowiek zrobił wodę z mózgów i w tym temacie niemądrym ludziom :(

Gość • Piątek [07.08.2020, 13:49:24] • [IP: 89.151.35.***]

Przepiękne miejsce! Oby zakusy na terminal kontenerowy nie zgnoiły tego zakątka, bo nawet jeśli to byłoby tylko w sąsiedztwie to i tak syf rozleje się po okolicy

j444 • Poniedziałek [03.08.2020, 22:16:16] • [IP: 176.221.123.***]

gościu • Poniedziałek [03.08.2020, 21:50:04] • [IP: 151.248.62.***] W swoich wypowiedziach poniżej, dość wyraźnie wykazałem do jakiej grupy społecznej należą nawiedzenie osobnicy tacy jak ty, poczytaj i dopasuj do siebie.

gościu • Poniedziałek [03.08.2020, 21:50:04] • [IP: 151.248.62.***]

A gdzie jest ta plaza dla tych debili? są oznaczenia ? i dlaczego najładniejsza plaże na wybrzeżu mają posiadać ćwierćgłówki? pytam się jednego debila ostatnio co to za przyjemność chodzić na golasa i czemu do pracy nie pójdzie na waleta a on że to przyjemne wiec pytam czy jak ja będę miał przyjemność wyd..ć jego żonę to mam to zrobić?. ...Chodze z dzieckiem na plaże i nie będę tolerował popaprańców. Jeżeli mają mieć swoją plaże co uważam za głupotę to niech będzie to oznaczony niewielki odcinek bo inaczej będzie tam MMA każdego dnia

j444 • Poniedziałek [03.08.2020, 20:27:07] • [IP: 176.221.123.***]

CIĄG DALSZY o zboczeńcach • Poniedziałek [03.08.2020, 10:26:03] • [IP: 188.147.103.***] A ja nigdy nie myślałem, że w Polsce może mieszkać taki ciemny, zapyziały kołtun, którego bulwersuje wszystko związane z erotyką czy też zwykłą nagością, ale doskonale orientuje sie, gdzie są miejsca w których może sie czaić i podglądać i jakie są w TV programy, które dokładnie opisuje scena po scenie i które to z zapartym tchem ogląda, śliniąc się i tarmosząc" zwierzątko". Kołtun pisząc, nawet się nie zastanawia, że sam siebie ośmiesza odsłaniając swoją pokrzywioną przez los naturę. Kołtuna mi nie żal, ale żal mi kraju z tak kołtuńską, obłudną obyczajnością, wcale niemałej części nawiedzonego społeczeństwa.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 12:42:20] • [IP: 178.238.246.**]

Ale CIEMNOGRÓD się wypowiada na temat naturystów, pewnie jego fizjonomia nie pozwala pokazywać się na golasa🤣😅poprostu nie lubisz chodzić nago, to nie chodź tam gdzie bywają ludzie, którzy nie wstydzą się tego co ma każdy człowiek, tak nas stworzył pan bóg, jak Adama i Ewę ciemna masa niech się nie wypowiada bo mnie i wielu ludzi to wkurza. Obludnicy żyją wśród nas!!pewnie kąpiesz się w gaciach!!

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 10:59:28] • [IP: 188.146.183.**]

zdjęcia w artykule są wykonane na plaży w Międzyzdrojach a nie w Lubiewie.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 10:55:45] • [IP: 188.146.165.***]

Plaża w ŁUNOWIE leży między Warszowem a Lubiewem. Gdzie jest kładka nad torami? Dlaczego temat jest zapomniany? Od ronda do plaży jest jakieś 20 minut drogi piechotą.

CIĄG DALSZY o zboczeńcach • Poniedziałek [03.08.2020, 10:26:03] • [IP: 188.147.103.***]

Myślałem, że gdy zlikwidowano zasieki na granicy, Niemcy przeniosą nagusów w inne miejsce. Nic podobnego. Plaża stała się traktem spacerowym, " wydłużono" ją, całe rodziny tam maszerują - ale Niemcy w duchu tak zwanego pos'tępactwa. ..nic nie zrobiły. Jak napisałem, wiele tłumaczą programy tv, które, czy to przypadek? emitują tylko stacje związane z opozycją (nie będę ich reklamował). Jeden z tych programów polega na tym, że osoba wybiera sobie partnera do bliskiej znajomości oglądając jego...narządy płciowe. Kluczowa jest scena, gdy specjalna zasłona unosi się i pokazuje kilka nagich osób... a zatrzymuje się na mniej więcej wysokości pępków. Nigdy nie myślałem, że coś takiego może znaleźć się w tv, a już w żadnym wypadku, że emitować to można w tv naziemnej niekodowanej.Wiele z patologii można zrozumieć, gdy się pozna otoczkę medialną pos'tępactwa - przed utratą rozumu znika WSTYD. W sprawie plaży zboczeńców ok.10 lat temu interweniował śp.radny Zając.Ileż było drwin ze strony różowych dziennikarzy...

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 10:06:33] • [IP: 37.47.190.***]

Ooo tak na tej plaży jest gorąco. Można tam uwolnić z majtek orkę, zobaczyć pływające w wodzie węgorze, mureny, i.t.p. i raczej nie polecam tego miejsca dla rodzin z dziećmi.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 10:04:57] • [IP: 176.221.122.**]

Tylko jedno pytanie. Ten teren jest przynależny do gminy Międzyzdroje czy Świnoujścia. Czekam na odpowiedź Sławomirze.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 09:53:06] • [IP: 37.248.209.*]

Na pewno jest to wyjątkowe miejsce. Jednak czy swoją wyjątkowość zawdzięcza cieplejszej wodzie? Polemizował bym na ten temat. Na pewno jest to plaża naturystów, ale na niej nie ujrzymy melonów i brzoskwiń, a raczej jest to raj dla miłośników parówek i jajek na twardo.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 07:39:51] • [IP: 188.146.173.***]

HA HA HA plaża w Lubiewie ktoś kto wybierze się na tą plażę z rodziną, może wywalić niezłego karpia. ;-) Bo jest to miejsce dla par lub osób ktore szukają partnera tej samej płci, raczej rodzaju męskiego. a ciepły piasek sprawia że osoby tam przebywające nie noszą bielizny. ;-)

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 07:06:57] • [IP: 188.147.43.***]

Redaktor zapomniał dodać najważniejszego, dla czego to jest takie wyjątkowe miejsce: jest to plaża dla GEJÓW. Jeśli ktoś lubi oglądać męskie członki to polecam plażę w Lubiewie. I radziłbym nie zabierać na tą dzieci.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 06:05:44] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 00:09:18] • [IP: 188.147.103.***]Jesteś chory psychopata..Wlazłeś na plaże dla naturystów i oni mieli się czuć zażenowani?Pewnie jak idziesz do tolaety to zasłaniasz oczy i rękawiczki wkładasz?

j444 • Poniedziałek [03.08.2020, 01:32:55] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 00:09:18] • [IP: 188.147.103.***] oto typowy polski idiota, który niby to nie wiedział, gdzie się plażują naturyści i niby przypadkiem się na nich to zakłamane świństwo natknęło, jednak się im dokładnie przyglądało, bo nie zauważyło u nich zażenowania jak wlepiało swoje oczy w ich genitalia. typowe polskie kołtuńskie świństwo, które bez podglądania innych żyć nie potrafi, a mieni się być obrażonym, molestowanym, dewastowanym wzrokowo, słuchowo, smakowo i węchowo. Wszystkim tym zapyziałym kołtunom oświadczam, nie podoba się, nie podglądaj, bo to ty jesteś zboczeńcem udając innego niż jesteś, ja uwielbiam spacerować między nagusami, lubię nie konwencjonalność zwłaszcza erotyczną, no i co POLSKIE KOŁTUNY możecie mnie tylko cmoknąć w to, na co z takim niby obrzydzeniem patrzycie.

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 00:09:18] • [IP: 188.147.103.***]

Miałem już bliskie spotkania ze zboczeńcami na niemieckiej plaży naturystów 400 m od granicy. Było to kilkanaście lat temu gdy oprowadzałem po okolicach gości z pd Polski. Nie wiedziałem, że jest tam plaża naturystów i gdy wśród nich się znaleźliśmy, nie przejawiali zażenowania! Ile w sobie trzeba mieć bezwstydu, by uważać, że nic się nie stało? Nie wiem jak dziś rodzice chronią dzieci przed tym podwójnym paskudztwem (bo to moralnie odstręczające, i estetycznie). Wiele wyjaśnia dziś istnienie programów w pewnych naziem.stacjach tv, gdzie ktoś na podstawie wyglądu narządow płciowych wybiera sobie partnera. Myślałem, że takie programy tv są nie do pomyślenia, a widocznie w oparciu o mentalnych naturystów kręcą takie reality i nawet emitują w naziemnej tv.

Gość • Niedziela [02.08.2020, 23:57:06] • [IP: 78.10.206.**]

Pewnie, zlikwidować port, gazoport, zrezygnować z nabrzeża kontenerowego dla...20 km plaży. Czy was KOMUCHY już kompletnie pogięło?? Czekam na pijanych topielców z dzikich plaż. Ja tam byłem, SPOŻYWANIE jest POWSZECHNE!

Gość • Niedziela [02.08.2020, 22:17:38] • [IP: 188.146.185.***]

Plaża jest tak duża że starczy dla wszystkich. Jest tylko problem. Jest naturalna, a tego nie lubi prezydent Świnoujścia, bo tam nie ma gdzie lać betonu. Dlatego nie będzie drogi dojazdowej. Bez drogi mało kto tam się dostanie. Z tą plażą, z tym darem natury jest tak, jak by głupiemu dano worek pieniędzy, a ten głupi banknoty użył by na rozpałkę ogniska. Kapitał którego bezradny nie potrafi wykorzystać. To jawna dywersja i działanie na szkodę gminy Świnoujście. To jest karane i można siedzieć w małej celi. Niedbalstwo urzędnicze się kłania.

COW ID • Niedziela [02.08.2020, 22:11:24] • [IP: 176.221.122.**]

PONOĆ BANDY ZAPRZAŃCÓW I SPRZEDAJNYCH MENELI CHCĄ TAM BURDEL KONTENEROWY poSTAWIĆ.

Gość • Niedziela [02.08.2020, 22:04:09] • [IP: 178.238.252.**]

Tam można odpocząć ! W Świnoujściu tylko wrzaski na plaży" gotowana kukurydza", naleśniki z czymś tam i inne oferty sprzedaży. Nienawidzę tych wieśniackich wrzaskow !!

Gość • Niedziela [02.08.2020, 21:14:48] • [IP: 176.221.122.***]

Specustawą wybudują tam lada chwila TERMINAL KONTENEROWY. I jak to lobbyści powiadają, ważne, że z tych kontenerów będą wychodziły karaluchy, co na grzbietach niosą euro. Jest to wypowiedź jednego z" przekupnych kundli" wysłanych na spotkanie mieszkańców w sprawie rzekomych konsultacji w sprawie jw.

Gość • Niedziela [02.08.2020, 20:46:47] • [IP: 89.151.34.**]

Nie bije żadnych rekordów tylko jest jednym miejscem gdzie turyści mogą spokojnie wypocząć bez zmartwień o to że będą czekać 2 godziny na przeprawie promowej trochę logiki i zdecydowane tak dla wielkiego terminala kontenerowego w dzielnicy PRZEMYSŁOWEJ!

Gość • Niedziela [02.08.2020, 19:08:33] • [IP: 176.221.122.***]

Do 188.147.103 a jesteś debilem, jeśli nazywasz naturystów zboczeńczami