POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [27.07.2020, 08:22:30] • Świnoujście

„Jak grochem o ścianę”! Niemoc decyzyjna w urzędzie czy brak wyobraźni?

„Jak grochem o ścianę”! Niemoc decyzyjna w urzędzie czy brak wyobraźni?

fot. Sławomir Ryfczyński

Skoro pasów w tym miejscu nie chcecie i ciągle usuwacie, to zróbcie to skutecznie. Jak długo można tłumaczyć świnoujskim urzędnikom, że brak oznaczenia dla kierowców przejścia dla pieszych na ulicy Piastowskiej może doprowadzić do tragedii!?!

W tym miejscu dochodziło już do niebezpiecznych sytuacji. Kiedyś mieszkańcy zwracali uwagę, że brak odpowiedniego oznakowania tego przejścia dla pieszych powoduje wielkie zagrożenie dla uczestników ruchu, przede wszystkim pieszych. Rządzący kilka razy zlecali zamalowania tych pasów ale po jakimś czasie znów pasy się odsłoniły. Może w pierwszym rzędzie należałoby zmienić urzędników!?

Przechodzień, widząc białe pasy, śmiało na nie wejdzie. Ma prawo czuć się w takim miejscu bezpiecznie. Brak oznakowania powoduje, że często pieszy wchodzi tu śmiało na pasy, a nie ostrzeżeni pionowym znakiem kierowcy mogą mieć problem z nagłym wejściem pieszego na jezdnie. Niby pasy są ale nie dla kierowców. W komentarzach mieszkańcy urzędnikom podpowiadali, że należy sfrezować asfalt a nie zamalowywać. I pech chciał pasy znów się pojawiły. To jakiś cud!!!!

Drodzy urzędnicy! Kiedy ktoś w tym miejscu dozna ciężkich obrażeń albo zginie pod kołami to obciąży to Wasze sumienia!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Niedziela [02.08.2020, 10:53:05] • [IP: 176.221.122.***]

brawo, dziekuje iswinoujscie za przypominanie urzednikom co robią zle.

Gość • Wtorek [28.07.2020, 22:34:47] • [IP: 31.60.151.**]

w tym miejscu nie ma przejscia dla pieszych

Gość • Wtorek [28.07.2020, 07:10:54] • [IP: 94.254.232.***]

Urzędnicy Wydziału Inżyniera Miasta to Wielka Niekompetencja. Nie chce się w ogóle na ten temat pisać i rozmawiać. A reasumując, nie mają na to pieniędzy żeby to KONSEKWENTNIE ZLIKWIDOWAĆ ?

Gość • Wtorek [28.07.2020, 06:13:51] • [IP: 89.151.32.**]

a parkowanie na zakręcie ? na Kościuszki 9 przy wieżowcu zaparkowane tam samochody wielokrotnie uniemożliwiały przejazd straży pożarnej i karetki pogotowia i nadal nikt nic z tym nie robi!!

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 23:42:33] • [IP: 31.60.27.***]

Debile rządzą Świnoujsciem ? Nawet nie potrafią wygospodarować miejsca i holownika aby takie samochody usuwać. Ale współczuję mieszkańcom tego miasta.

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 20:41:39] • [IP: 95.90.225.**]

Ja Unia zapłaci to będą pasy.

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 17:24:01] • [IP: 94.254.233.***]

Jak cud to natychmiast postawić kapliczkę! na pohybel lewakom 🙏

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 15:34:12] • [IP: 37.47.161.***]

JAKI PAN, TAKI KRAM... WYBRALIŚCIE PREZYDENTA - EMERYTA, TO TERAZ NIE NARZEKAJCIE :)

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 15:15:24] • [IP: 176.221.122.***]

Nasze miejskie służby drogowe przyjadą i wyplackują łopatami. Będzie git

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 13:36:17] • [IP: 80.153.7.***]

te pasy i ogolnie to skrzyzowanie to jest jakas pomylka

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 12:27:09] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 08:36:31] • [IP: 157.25.141.**]Właśnie o to sygnalista robi aferę...przejscia już dawno niby nie ma a pasy zostały i przechodzący tego nieswiadomy latwo wpadnie pod samochód, powinni już dawno temu zamalować to stare pasy.

Gość 500+ • Poniedziałek [27.07.2020, 12:17:20] • [IP: 31.0.1.***]

Logika zdrowego rozsądku logicznego myślenia podpowiada człowiekowi że :Przed wejściem na jezdnię celem jej przekroczenia należy zatrzymać się na skraju chodnika i rozejrzeć w lewo, prawo i znowu w lewo czy można bezpiecznie wkroczyć na chodnik celem przejścia na drugą stronę, a nie bez opamiętania wkraczać na jezdnie zapatrzony w ekran telefonu, bo ja mam pierwszeństwo na pasach...Ci co mieli pierwszeństwo przejścia na pasach i wchodzili na jezdnię nie patrząc na boki, teraz leżą w alejce na cmentarzu dla pośpieszalskich i zamyślonych którzy stracili życie przez głupotę i brak rozsądku...Cześć ich pamięci...

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 11:24:25] • [IP: 176.221.122.**]

Trzeba powołać wydział w UM, który będzie miał w swoich obowiązkach bieżący przegląd infrastruktury miejskiej i natychmiastowe naprawy. Obecnie nikt nad tym nie czuwa i nie reaguje na różnego typu zniszczenia, lub naturalne uszkodzenia infrastruktury drogowej, parkowej, chodnikowej, placów zabaw, itd., itp.. To oczywiście z kolei zależy od kierownika UM.

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 11:19:05] • [IP: 83.20.21.**]

Największym zagrożeniem dla pieszego są pasy. Czym więcej pasów więcej wypadków, bo pasy zwalniają pieszego od myślenia.

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 11:19:05] • [IP: 176.221.122.***]

Do 157.25.141.*** Jak pasy tam nie są potrzebne. .. jak masz samochód zaparkowany na tym parkingu to będziesz szedł te kilkanaście metrów czy będziesz poginał po ulicy. Odpowiedź masz jasną, więc pomyśl nim napiszesz.

a co na Słowackiego? • Poniedziałek [27.07.2020, 11:07:49] • [IP: 188.147.102.***]

Macie nadzieje co do tych, którzy tolerują np.utopijne uregulowania na ul.Słowackiego, gdzie teoretycznie nie można wjeżdżać w przewężenie ulicy (za wyjątkiem ściśle określonych pojazdów), ale wjeżdżają wszyscy, co nie tylko dla upoważnionych aut, ale szczególnie dla rowerzystów jest niebezpieczne? W przypadku akurat tej sytuacji jestem już po prostu wściekły, bo naraziłem się tam na spore niebezpieczeństwo, jadąc rowerem (rower mijany tam przez bezprawnie jadący pojazd nie ma zapewnionego przez kodeks metra dystansu). Zamierzam skierować sprawę tej utopii do jakiegoś silnego medium jak Głos Szczeciński lub Radio Szczecin, bo nie pojmuję jak można sobie odpuścić sprawę bezpieczeństwa na tym odcinku - zostawić z tym ludzi, a zwłaszcza turystów niezdających sobie sprawy z niebezpieczeństwa.

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 10:48:32] • [IP: 188.146.185.**]

Jakie pasy! Przecież po obu stronach są wysepki do parkowania auta.

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 10:14:52] • [IP: 37.47.167.***]

W Świnoujściu ok.30% znaków drogowych jest ustawionych niezgodne z przepisami Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Co na to zarządca dróg?? Ano nic. Opisany przypadek przejścia dla pieszych to potwierdza.

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 09:52:48] • [IP: 176.221.123.***]

"Przechodzień, widząc białe pasy, śmiało na nie wejdzie. Ma prawo czuć się w takim miejscu bezpiecznie" tak, bo troche farby sprawia, ze samochody magicznie zatrzymaja sie od 50km/h w miejscu, te pasy rozsiewaja magiczna bariere ochronna dla pieszych. Tak samo slupek ze znakiem przejscia dla pieszych rozswiewa aure spostrzegawczosci i daje +10 do refleksu dla kierowcow.

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 09:23:38] • [IP: 176.221.123.***]

na ulicy grunwaldzkiej było brak znaku drogowego szybko dzwoniliśmy do Rzecznika Miasta i w ciągu 20 minut znak drogowy zamontowali

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 09:18:55] • [IP: 31.11.131.***]

''Drodzy urzędnicy!...'' - to prawda, w budżecie wypracowują znaczącą pozycję. ''Kiedy ktoś w tym miejscu dozna ciężkich obrażeń albo zginie pod kołami to obciąży to Wasze sumienia!'' - tak zestresowałem się możliwością obciążenia sumień urzędniczych, że o mało co nie popłakałem się. Przy okazji: czy to prawda, że urzędnik w działaniu kieruje się sumieniem? Jeśli sumienie to organ (nawet jeśli wirtualny), to urzędnik powinien go posiadać?

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 09:11:59] • [IP: 37.248.210.**]

Wystarczy pomyśleć kto nami rządzi i wnioski same się nasuną. Oni tam może i by chcieli pomyśleć od czasu do czasu ale jak jeśli nie mają mózgów

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 09:04:24] • [IP: 83.21.208.***]

W tym urzędzie to same barany

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 08:56:01] • [IP: 83.20.92.***]

TYLKO ŻE TEN GROCH POWIE CI TAK CWANIAKU, POROBILISCIE WSZYSTKIE PARKINGI PŁATNE TO GDZIE MIESZKANCY MAJĄ STAWIAC SWOJE ZAMOCHODY, CO ZA MIASTO I WŁODARZE TYLKO U NICH KASA SIE LICZY NA PIKNIKI.JUŻ GRUPA MORSKA POKAZAŁA JAK ZA NASZE PIENIĄDZE SIĘ BAWI.

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 08:39:41] • [IP: 188.146.182.*]

Żmurkiewicz!! Co tam robi od pół wieku!!

Oglądasz 1-25 z 26
■ Zgubiono telefon aiPhone 11 kolor czarny (służbowy) z aktywną lokalizacją ! Dla uczciwego znalazcy - nagroda ! Kontakt : 663 42 32 42 ■
■ Tragedia w Dziwnowie. Nie żyje 4 - osobowa rodzina. Dzieci miały 3 i 7 lat. Kobieta 37 lat, a mężczyzna 41 lat ■ Radni Komisji Gospodarki Morskiej chcą zwołania w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miasta poświęconego planom inwestycyjnym portu oraz zagospodarowaniu terenów wokół latarni morskiej w Świnoujściu ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■