iswinoujscie.pl • Poniedziałek [27.07.2020, 08:22:30] • Świnoujście

„Jak grochem o ścianę”! Niemoc decyzyjna w urzędzie czy brak wyobraźni?

„Jak grochem o ścianę”! Niemoc decyzyjna w urzędzie czy brak wyobraźni?

fot. Sławomir Ryfczyński

Skoro pasów w tym miejscu nie chcecie i ciągle usuwacie, to zróbcie to skutecznie. Jak długo można tłumaczyć świnoujskim urzędnikom, że brak oznaczenia dla kierowców przejścia dla pieszych na ulicy Piastowskiej może doprowadzić do tragedii!?!

W tym miejscu dochodziło już do niebezpiecznych sytuacji. Kiedyś mieszkańcy zwracali uwagę, że brak odpowiedniego oznakowania tego przejścia dla pieszych powoduje wielkie zagrożenie dla uczestników ruchu, przede wszystkim pieszych. Rządzący kilka razy zlecali zamalowania tych pasów ale po jakimś czasie znów pasy się odsłoniły. Może w pierwszym rzędzie należałoby zmienić urzędników!?

Przechodzień, widząc białe pasy, śmiało na nie wejdzie. Ma prawo czuć się w takim miejscu bezpiecznie. Brak oznakowania powoduje, że często pieszy wchodzi tu śmiało na pasy, a nie ostrzeżeni pionowym znakiem kierowcy mogą mieć problem z nagłym wejściem pieszego na jezdnie. Niby pasy są ale nie dla kierowców. W komentarzach mieszkańcy urzędnikom podpowiadali, że należy sfrezować asfalt a nie zamalowywać. I pech chciał pasy znów się pojawiły. To jakiś cud!!!!

Drodzy urzędnicy! Kiedy ktoś w tym miejscu dozna ciężkich obrażeń albo zginie pod kołami to obciąży to Wasze sumienia!

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/66551/