POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [18.07.2020, 14:37:06] • Świnoujście

Ponad dwie godziny w oczekiwaniu na wyjazd z miasta! Wiadomość od oczekujących w kolejce do promu

Ponad dwie godziny w oczekiwaniu na wyjazd z miasta! Wiadomość od oczekujących w kolejce do promu

fot. Czytelnik

Mimo zapewnień o maksymalnej mobilizacji załóg promów, na przeprawie centrum obsługiwanej przez promy Karsibór w sobotę nie było łatwo dostać się na prom.

„Czekam już dwie godziny na przeprawę, tracę czas i pieniądze!” - żalił się kierowca samochodu dostawczego. Sytuacja zirytowała go do tego stopnia, że postanowił zadzwonić do redakcji.

- O 13.30 następny kierowca informował o kolejce długości czterech kilometrów. W sezonie letnim, w przypadku rosnącej kolejki miał być natychmiast włączany do eksploatacji trzeci prom. Tymczasem sznur oczekujących pojazdów rósł, a przeprawę wciąż obsługiwały tylko dwie jednostki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 66

Gość • Poniedziałek [20.07.2020, 08:01:14] • [IP: 94.254.233.***]

To jest chore. Niestety nie mogę zarejestrować auta bo kolejki i muszę pływać karsiborami. Czemu nie dadzą 3 promow? Chore miasto

Ars • Niedziela [19.07.2020, 12:31:33] • [IP: 176.221.122.**]

Do Turysta Wlkp. • Niedziela [19.07.2020, 00:09:11] • [IP: 83.11.202.***] Lamentowali nie mieszkańcy, tylko właściciele pseudo hoteli. A takich turystów jak w tym roku najechało do Świnoujścia to żadne miasto nie chce, plebs, chamstwo i wielkie roszczenia. Jest tak w 80%, te 20% to normalni i kulturalni. Niestety w większości program +500 wychodzi, widać to na promenadzie i na mieście po zachowaniu, ubiorze i nawykach, co nie moje to można zniszczyć, zabrudzić. No cóż smutna prawda o większości turystów z Polski.

Gość • Niedziela [19.07.2020, 12:25:36] • [IP: 176.221.113.**]

Turysta Wlkp. • Niedziela [19.07.2020, 00:09:11] • [IP: 83.11.202.***] Za turystami płaczą tylko ci, którzy mają biznesy. Dla większości mieszkańców turyści to prawdziwe utrapienie. Korki, spaliny, wszędzie śmieci, hałasy w wynajmowanych kawalerkach sąsiadów. Turyści bardzo przeszkadzają w codziennym życiu. Pewnie nie wszyscy turyści ale ogółem biorąc tak niestety jest.

Gość • Niedziela [19.07.2020, 10:59:39] • [IP: 176.221.123.***]

sprawdzilismy Przeprawę Na Warszowie tu Promy Bieliki kursowały 3 a na przeprawie Centrum tu słyszelismy w radiu że tam żle sie dzieje Trzeba dzwonic zawsze do Dyspozytora Promów

Gość • Niedziela [19.07.2020, 10:10:40] • [IP: 176.221.122.***]

Przecież w tzw. sezonie to normalne (bywa że po za nim też). Jak mawiał klasyk:, , Trzeba do nas zapraszać ludzi w krawatach bo ludzie w krawatach są mniej awanturujący się".

Gość • Niedziela [19.07.2020, 10:04:00] • [IP: 178.235.147.***]

Przez Niemcy niech jadą! Kaine grenzen!

Gość • Niedziela [19.07.2020, 09:55:29] • [IP: 79.186.51.***]

Poprzedni szef ŻS był bardziej wrażliwy i bardziej czuwał nad sytuacją.Tak to jest gdy nowy szef ŻS nie jest z tego miasta i nie czuje się z nim związany poza układami oczywiście.

Gość • Niedziela [19.07.2020, 08:35:07] • [IP: 178.238.252.**]

prrzeciez jedziecie na wczasy to poco sie spieszyc

Gość • Niedziela [19.07.2020, 08:20:15] • [IP: 151.248.62.***]

Ojej turysta musiał czekać. Miasto leży po dwóch stronach cieśniny i mieszkańcy codziennie muszą zagospodarować ok 2 godz. na przejazdy promem a TURYSTA raz sobie postał i się skarży.

Gość • Niedziela [19.07.2020, 08:19:29] • [IP: 176.221.123.**]

Mam nadzieję że ci którzy glosowali na Trzaskowskiego honorowo nie będą korzystać z tunelu

Gośćjola • Niedziela [19.07.2020, 08:04:23] • [IP: 83.20.55.***]

W Świnoujściu to już norma...Żmurek ma wszystkich w nosie.to samo jest z przeprawa w centrum...trzeba stąd wyjechać..

Gość • Niedziela [19.07.2020, 07:16:16] • [IP: 37.47.151.***]

ja się wyprowadziłem z tej Świnoujskiej wsi. ...i koniec z tym promami. ...kolejkami

Gość • Niedziela [19.07.2020, 03:46:44] • [IP: 37.47.180.**]

Nic nowego nie podoba się to do Międzyzdroji lub Dziwnowa bo i tak tunelu nie będzie

Gość • Niedziela [19.07.2020, 03:18:14] • [IP: 37.47.177.*]

Bo Świnoujście to podobno drugi Dubaj. Zalosne.

Gość • Niedziela [19.07.2020, 01:39:51] • [IP: 37.47.166.***]

KOLEJKI NA PROM - TO WYŁĄCZNA WINA NIEUDOLNEGO PREZYDENTA - EMERYTA, KTÓRY NIE POTRAFI ZARZĄDZAĆ MIASTEM!

Gość • Niedziela [19.07.2020, 01:02:14] • [IP: 176.221.123.***]

Jakoś dzisiaj widziałem, ze na promenadzie dominuje język niemiecki.80% LUDZI W MIEŚCIE DZISIAJ TO NIEMCY. Polacy niestety nie zostawiają tu pieniędzy za dużo.Przykład-śmieszny.Rodzinka wychodzi z plaży-widać dobrze usytuowana, a przepychają swoje dzieci pod bramką na płatnej toalecie-byleby za darmo!!WSTYD I ŻENADA!!.PO CO NAM TACY TURYŚCI?.a Co do zachowań niemców.Bo wiedzą i widzą, że sami polacy , nie przestrzegają praw, bo wiedzą, że nasze słuzby nic z tego nie robią.Takie mamy prawo.Niemcy u siebie, nie zrobią nic takiego, co robią u nas.A jak chce sie wprowadzac prawa to P O -Skie k...- krzyczą że łamane jest prawo unijne.Tam nap...ą pałami, jest ok, tam mandaty są dotkliwe-jest ok.tylko w polsce nie można nic.

Gość • Niedziela [19.07.2020, 00:45:59] • [IP: 5.186.121.**]

Cieszcie się przyjezdni, ponieważ promowe doznania mistyczne są wliczone w cenę pobytu, tak że przynajmniej już jedną atrakcję nad morzem macie gratis!

Turysta Wlkp. • Niedziela [19.07.2020, 00:09:11] • [IP: 83.11.202.***]

Teraz wielce piszecie po co my turyści przyjeżdżamy a jeszcze chwilę temu lamentowaliscie żeby rząd zniósł obostrzenia związane z korona wirusem bo nie zarabiacie... To się zdecydujcie co chcecie...

Gość • Sobota [18.07.2020, 22:27:50] • [IP: 176.221.123.***]

niech stoją

Gość • Sobota [18.07.2020, 22:08:26] • [IP: 94.254.234.**]

my mamy was gleboko w d...e skoro ja jade do warszawy 5 godzin to wy mozecie poczekac na prom tyle samo.a tak na marginesie szwedzi aby dostac sie do swinouscia plyna 7, 5 i nie narzekaja ciecie niedorozwiniete zawsze mozecie w innym miejscu gnojowniki wypoczywac ale splendor wsrod znajomych ze sie bylo swinoujsciu musi byc milego wypoczynkiu, swinoujscianin co fekalia pompuje do baltyku dla warszawiakow aby poczuli jaki slony jest baltyk

Gość • Sobota [18.07.2020, 21:54:17] • [IP: 176.221.123.***]

Do IP 5. 173. 129. Jak myślisz kto sieje wiatr TĘPAKU.

Ars • Sobota [18.07.2020, 21:52:47] • [IP: 62.141.207.***]

Dla kierowców z zaopatrzeniem. Proponuję zrobić odbiór towaru np. na parkingu PKS to ceny będą normalne, jeśli do sklepu to dodatkowo 300-500zł kosztów. Jak mieszkańcy ze Świnoujścia zapłacą więcej za towar to może coś zrobią i nie będą pluć hejtem. Jak zapłacą więcej turyści to więcej nie przyjadą. i mieszkańcy będą mieli spokój i bezrobocie. Ale pójdą do Niemiec pracować i włazić w d..ę Niemcom. To tyle dla tych mądrych. Czas to pieniądz, a przestoje to strata pieniędzy.

Gość • Sobota [18.07.2020, 21:11:47] • [IP: 176.221.123.**]

Ojej, to w Świnoujściu są promy ??!!

Gość • Sobota [18.07.2020, 20:26:23] • [IP: 176.221.123.**]

Psedo turyści nie musz ale auta dostawcze to ju, z raczej tak.Co by by jutro proboszcz zrobił jakby na śniadanie kawioru i ośmiorniczek nie dowieżli??

Gość • Sobota [18.07.2020, 20:20:45] • [IP: 176.221.123.**]

Drugi prom nie jest włączony bo Żegluga Świnoujska robiąc idiotów z mieszkańców zapisała w regulaminie, że prom będzie uruchomiony w przypadku wystąpienia kolejek. Tak więc dla Ciebie 4 km to kolejka a dla ŻŚ może 5km, może 7km może 15km zależy w jakim humorze do pracy przyjdzie dyspozytor. A my idioci mamy stać i czekać bo kolejki przecież nie ma... jaka kolejka??

Oglądasz 1-25 z 66
■ Od godz. 11 do 13 policja znakować będzie rowery na pl. Wolności. Wystarczy pojawić się z dowodem zakupu roweru i zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■