POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.07.2020, 17:48:09] • Świnoujście

Co zrobisz gdy spotkasz fokę ?

Co zrobisz gdy spotkasz fokę ?

fot. Czytelnik

Coraz częściej na naszym wybrzeżu można spotkać dzikie zwierzęta co zrobić jak na twojej drodze spotkasz fokę.

- Nie zbliżaj się! Pamiętaj - foka jest dzikim zwierzęciem, które przestraszone lub rozdrażnione może stać się bardzo agresywne i dotkliwie pogryźć!
Pozwól foce wyjść na brzeg! Wszystkie gatunki fok muszą co jakiś czas wyjść z wody na brzeg, co nie w każdym przypadku oznacza, iż zwierzę jest chore bądź ranne!

- Nie dotykaj i nie próbuj łapać foki! Jeżeli martwi Cię zachowanie lub kondycja zwierzęcia zadzwoń pod numer naszej całodobowej gorącej linii 601–88–99–40 !
Foka na plaży lub w morzu jest u siebie! To my jesteśmy gośćmi w jej środowisku! Uszanuj to!

- Nie płosz foki i poproś o to samo inne osoby! Obserwuj fokę z daleka, nie hałasuj, nie pozwól też podchodzić do niej innym osobom lub zwierzętom, nie pozwól na nią szczekać Twojemu psu !

- Zawiadom Stację Morską UG w Helu! Pracujący tu specjaliści podpowiedzą Ci co robić oraz zbiorą cenne dane na temat zwierzęcia w celu oceny sytuacji i ewentualnego podjęcia dalszych kroków.

Czytelnik


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Poniedziałek [13.07.2020, 10:27:07] • [IP: 37.47.152.*]

Foki zawsze były w Świnoujściu. Szczególnie te z Niemiec.

Pazdzioch • Poniedziałek [13.07.2020, 08:38:45] • [IP: 83.23.231.**]

68*nie musisz nas informować jak traktujesz zwierzęta, pewnie masz w domu kozy

Gość • Poniedziałek [13.07.2020, 08:35:02] • [IP: 176.221.123.**]

Do 138, zmień wrogie nastawienie do matki, nie ubliżaj jej

Gość • Poniedziałek [13.07.2020, 08:03:31] • [IP: 31.0.177.***]

Omijać z daleka to jak z pis dotkniesz gówno śmierdzi.

Gość • Poniedziałek [13.07.2020, 03:11:55] • [IP: 5.173.181.***]

Jeśli to dobra foczka to tracham od razu. Te w Świnoujściu to przechodzone bo sypia się jak domy w Afryce.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 23:35:08] • [IP: 37.47.198.***]

601889940 lub 795536009 to jest nr blekitnego patrolu.tak czytam te wypowiedzi iwcale nie dziwie sie ze duda ponownie ma szanse zostac prezydentem jaki narod taki prezydent

Gość • Niedziela [12.07.2020, 22:28:34] • [IP: 176.221.123.**]

Niech słoce ogrzeje to na ławkach promenady bedzie wysyp tego.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 22:21:58] • [IP: 176.221.123.**]

Większe foki leżą na plaży pozasłaniane parawanami, tzw parawaniary.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 20:53:55] • [IP: 95.40.21.**]

Jeśli zobaczysz fokę na plaży należy natychmiast powiadomić Eskimosów że foka jako ich posiłek jest już w Kraju Katolickim i zostanie spałaszowana przez naszego Ojca z Torunia, a to doda Ojcu naszemu dużo zdrowia i sił witalnych do dalszego tumanienia Moherów...Amen 😜

Gość • Niedziela [12.07.2020, 20:24:53] • [IP: 37.47.138.***]

a co zrobisz jak spotkasz staruszkę ? a to przecież może być twoja matka akurat ! albo co zrobisz jak spotkasz procesję ?

Gość • Niedziela [12.07.2020, 20:16:04] • [IP: 37.248.208.**]

Ale ma zdziwioną mine pewnie pierwszy raz widzi człowieka albo patrzy by wyczuć jego intencje.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 19:35:12] • [IP: 62.69.252.***]

poprosić o numer

Mieszkaniec • Niedziela [12.07.2020, 19:25:25] • [IP: 188.146.178.***]

Zaczęło się. Były dziki, bobry, komary, lisy, sarny w Świnoujściu, to teraz będą FOKI. Normalnie plaga dzikich zwierząt, chociaż za dzikie świnie czyli dziki odpowiadają ludzie je dokarmiający.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 18:56:15] • [IP: 31.11.131.***]

Odpowiadam na tytułowe pytanie. Jeśli jestem rybakiem i utrzymuję siebie i moją rodzinę z łowienia ryb, które sprzedaję, to foce robię ''kęsim'' i zostawiam ją na plaży. Nie jestem rybakiem, ale nie mam złudzeń, że wszystkie ''zewłoki'' focze znalezione dotąd na plażach, to całkiem prawdopodobny wynik działania zainteresowanych. Tak sobie snuję przypuszczenia po paru doniesieniach prasowych które czytałem i obejrzeniu paru odcinków serialu ''Ludzie morza'', w którym można było oglądać wyłowione łby rybie, bo resztę rybiej tuszy zeżarły foki. Foki wyglądają miło, misie też, tyle że pluszowych fok nie ma zbyt wiele...

Gość • Niedziela [12.07.2020, 18:50:12] • [IP: 89.64.66.***]

Ja bym proponował zrobić to co robią rybacy - zlikwidować szkodnika i roznosiciela pasożytów.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 18:45:34] • [IP: 185.10.68.***]

Pazdzioch, Ty ją potrzesz, ale chyba siurakiem... 🤣 🤣 🤣

Gość • Niedziela [12.07.2020, 18:44:31] • [IP: 167.114.102.***]

Pełno tego wyleguje się na ławkach w pobliskiej okolicy.

Pazdzioch • Niedziela [12.07.2020, 18:34:02] • [IP: 83.23.231.**]

Potre ją żeby spełniła 3 życzenia