POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.07.2020, 11:27:10] • Świnoujście

Cafe Hemingway zaprezentowała prace Wiesława Mileńko

Cafe Hemingway zaprezentowała prace Wiesława Mileńko

fot. Wiesław Mileńko

Cykl 24 prac malarskich powstałych w czasie zarazy to efekt apeli o przyłączenie się do akcji #zostańwdomu. Wiesław Mileńko, znany wcześniej raczej jako fotograf i popularyzator kultury wczesnych Słowian zaprezentował się tym razem jako twórca używający farb i płótna. Wygłodniała artystycznych wrażeń publiczność szczelnie wypełniła salę wystawową Cafe Hemingway przy ulicy Bohaterów Września. Wernisaż przybrał formułę rozmowy z twórcą. Poprowadził ją znany świnoujski dziennikarz-Michał Taciak, a spotkanie ubarwiła Aubrietta – żona autora, z którą oboje dzielą fascynację wczesnośredniowieczną kulturą.

Małżonka Wiesława Mileńko ujawniła także swoją, nieznaną jeszcze artystyczną pasję. Od dłuższego czasu zafascynowana brzmieniem fagotu niedawno rozpoczęła naukę gry ale postanowiła już publicznie zademonstrować swoje umiejętności. Obydwoje połączyła historyczna pasja. Poznali się w Wolinie podczas jednego z pierwszych Festiwali Słowian i Wikingów i, już jako para stworzyli rodzinę promującą kulturę dawnych Słowian.

Cafe Hemingway zaprezentowała prace Wiesława Mileńko

fot. Wiesław Mileńko

W poszukiwaniu nowych inspiracji przemierzają nie tylko Polskę. Aubrietta przyznała, że ostatnio jest pod wrażeniem kultury muzycznej narodów żyjących na wschód od Polski. Podczas sobotniego wernisażu zaprezentowała tradycyjny taniec kozacki.

Cafe Hemingway zaprezentowała prace Wiesława Mileńko

fot. Wiesław Mileńko

Michał Taciak pytał autora wystawy o inspirację dla której chwycił za pędzel. Wiesław Mileńko przyznał, że do chwycenia za pędzel zachęciła go jego pierwsza pasja – fotografia, a na zaprezentowanych pracach widzowie znajdą postaci, przedmioty i krajobrazy, które wcześniej inspirowały go szukał obiektów do zatrzymania w fotograficznym kadrze.

Cafe Hemingway zaprezentowała prace Wiesława Mileńko

fot. Wiesław Mileńko

Wystawę „Pandemia Art."Wiesława Mileńko w Cafe Hemingway można oglądać do 23 lipca.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Sobota [18.07.2020, 14:36:36] • [IP: 31.183.217.***]

Ktoś kto decyduje się na publiczne zaprezentowanie swoich umiejętności powinien być przygotowany zarówno na pochwały jak i na krytykę.

Mieszkaniec • Środa [15.07.2020, 21:12:21] • [IP: 84.213.34.**]

Boże, cóż za smutni ludzie w tym Świnoujsciu. Ich jedyną rozrywką jest komentowanie wydarzeń na portalu internetowym. Wyjdźcie z domu! Idźcie na wystawę, zaczerpnięcie powietrza.. żyjcie czymś chociaż chwile poza gniewem i chamstwem. Bo i po co?? Udanego wieczoru!

Gość • Środa [15.07.2020, 21:06:29] • [IP: 84.213.34.**]

Bardzo fajnie! Super, że w mieście coś się dzieje :) Widać, że to osoba z talentem i pasją. Brawo! Ciekawe czy osoby które po chamsku komentują same robią cokolwiek? Czy tylko tv i piwko. Polecam zająć się tworzeniem, znaleźć sobie pasję. Nie będziecie mieli czasu na głupie komentarze ;)

Gość • Poniedziałek [13.07.2020, 09:15:52] • [IP: 5.184.29.***]

Pani Małgorzata nie jest żoną Wiesława.

Gość • Poniedziałek [13.07.2020, 07:29:23] • [IP: 2.108.164.*]

Po co takie coś promować? To zwykle bohomazy. Co to ma wspólnego ze sztuką?

Gość • Niedziela [12.07.2020, 23:38:43] • [IP: 77.111.247.***]

Mega nędza, przestańcie promować tą miernotę. Dzieci w podstawówce lepiej malują.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 21:05:44] • [IP: 185.210.39.***]

jaka knajpa takie malunki!!

Gość • Niedziela [12.07.2020, 20:17:58] • [IP: 87.205.68.***]

Pajacuje jak zawsze i wszędzie w pracy w domu i w urzędzie.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 19:13:57] • [IP: 213.155.173.**]

Aubrieto, Wiesławie - róbcie swoje, psy szczekają a karawana jedzie dalej. ..

Gość • Niedziela [12.07.2020, 19:01:41] • [IP: 37.30.54.**]

To jest kultura lansowana przez urzędowego Dyzmę, pseudo ptasi móżdżek. Miłośnika disco polo i taniego wina.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 18:29:22] • [IP: 37.8.215.***]

zosatwcie elyty w spokoju:)

Gość • Niedziela [12.07.2020, 17:10:43] • [IP: 176.221.123.***]

Nie chwaląc się, w szkole podstawowej lepiej rysowałem, malowałem. W" świnoujskiej kulturze" dominuje trend kolesiostwa, wsparcia wzajemnego, wyolbrzymiania czegoś kiczowatego jako arcydzieła. Prawdziwi artyści są piętnowani i nie dopuszczani do wystaw, wernisaży. Chcąc wystawić swoje prace (portrety w ołówku) musiałbym wykupić sale do prezentacji swoich prac. W Toruniu, wystawiłem swoje prace na okres dwuch tygodni ZA DARMO. Sprzedałem kilka prac, dzieląc się zyskiem (50/50) z właścicielem sali (wcześnie nie było takiej umowy - moja decyzja)

Gość • Niedziela [12.07.2020, 16:56:17] • [IP: 31.0.44.***]

Pamiętajmy również o celach panslawizmu i neo-pogaństwa dla osłabienia jedności i siły państwa polskiego.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 16:25:21] • [IP: 2.108.164.*]

Hmmmm... do sztuki to tym „dziełom” naprawdę daleko. Cóż - dziś każdy moźe wziąć pędzel do ręki i być w swoich oczach artystą.

Burek • Niedziela [12.07.2020, 16:24:34] • [IP: 94.254.232.**]

Nie lubię Cafe Hemingway, przypomina mi zakurzoną graciarnię. Tandetną rupieciarnię. Byłem tam jeden, jedyny raz oglądając genialne MARABUTY. I to był jedyny jasny przebłysk tej knajpy. Reszta niech pozostanie milczeniem. Co do pana Wiesia i" szamanki" Aubriety to (sorry) jest to żenada roku. Nie będę rozwodził się nad walorami artystycznymi tych gniotów, bo ich nie ma. Ale jaka knajpa tacy artyści. Przeżyliśmy cięzkie chwile, nie wiemy co nas jeszcze czeka. Może warto zająć się czymś naprawdę pożytecznym. Ja zająłem sie fabrykacją nalewek. Robię to z całym zaangażowaniem i miłością. Taka nalewka nie tylko poprawia humor również leczy i odświeża oddech. Może pan Wiesio i" szamanka" zajęliby się produkcją średniowiecznego piwa?. Warzyliby je w garze, " szamanka" szeptałaby stosowne zaklęcia i mieszała w saganie. Potem odbyła by się degustacja w Cafe Hemigway przy dżwiękach fagotu. Cudna wizja!.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 16:08:52] • [IP: 176.221.123.**]

Ambrietta to osoba o niesamowitym i ciekawym wnętrzu artystycznym, pięknie śpiewa gra na wielu instrumentach jest ciepłą i niezwykłą osobą, cieszę się że realizuje marzenia, Powodzenia radości i uśmiechu Małgosiu...

Gość • Niedziela [12.07.2020, 15:24:11] • [IP: 89.151.39.***]

Proponuję" artystę" przenieść do sekcji gimnastycznej !

Gość • Niedziela [12.07.2020, 14:13:47] • [IP: 89.151.39.***]

Trawestując piosenkę Jerzego Sthura :" śpiewać każdy może" napiszę tylko :" machać pędzlem każdy może". Wirus przyszedł na pomoc artyście mającemu najwyraźniej problemy z namalowaniem ludzkiej twarzy. Niestety nawet maseczki dobrze nie namalował. Kanarek w towarzystwie jakiegoś innego stwora wygląda jak cytryna z głową ptaka. Czy ten zbiór predystynuje do wystawy ? Na tym tle prace Uniwersytetu Trzeciego Wieku prezentują się jak profesjonalne arcydzieła. Kulminacją jest koncert na fagocie po kilku lekcjach nauki trzymania tego instrumentu oraz taniec kozacki. Vivat świnoujska kultura przez małe" q".

Kość • Niedziela [12.07.2020, 13:54:44] • [IP: 176.221.123.**]

Taniec kozacki, fagot i bochomazy - tego oczekuje zgłodniała artystycznych wrażeń publiczność.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 12:53:16] • [IP: 176.221.123.***]

przecież to żenujące

Gość • Niedziela [12.07.2020, 12:45:17] • [IP: 46.76.68.*]

No i co ma k*-a to oznaczać ?...A no to że, robaki mózgojady dobrały się do mózgu i już naruszyły jego struktury myślowe, a to wszystko za sprawką koronowirusa który zaatakował nasz gród...Takich przypadków za tydzień będzie dużo dużo więcej...Aby się pozbyć tych dywagacji należy takich osobników wysłać do egzorcysty co by wygonił z nich złego ducha i unicestwił mózgojady...🐞

Gość • Niedziela [12.07.2020, 12:41:14] • [IP: 88.218.254.***]

Ależ to kicz!W przedszkolu fajniej malują. Czemu ludzie mówią o sobie -artyści?Brak głębi duchowej, wrażliwości, umięjętności pracy pędzlem. Dotyczy to też domorosłych poetów, których tu w Świnoujściu nie brakuje.Skleci parę fraz i umieszcza np na fb, a wszystko to bezwartościowe. Prawdziwy artysta, poeta, malarz jest rzadkością. Trzeba mieć to coś. Talent i umiejętności.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 12:05:47] • [IP: 80.55.22.***]

Szkoda czasu na te bochomazy.

Oglądasz 1-23 z 23
■ W czwartek przy samej zachodniej granicy państwowej prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza w okolice 30°C/31°C. ■ Gmina Miasto Świnoujście, w programie rządowym „Zdalna Szkoła + wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” pozyskała kolejne środki finansowe w wysokości 73 160,00 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup tabletów dla najbardziej potrzebujących uczniów naszego Miasta ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Nadal obowiązuje zakaz wjazdu turystów jednodniowych z innych niemieckich landów związkowych oraz z innych krajów w ogóle. Zakaz ten będzie obowiązywał na pewno do końca sierpnia ■ Bez dodatkowej dyskusji radni zaakceptowali plan ustalenia sieci projekty publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto jak i sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych ■ ZGM po zmianach ma przejąć siedzibę Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Wyspiańskiego 35 c. Na zmiany związane z przekształceniem oraz ulokowaniem w nowej siedzibie władze miasta przewidują czas do końca września ■ Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie rekompensaty dla spółki ZGM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z tytułu realizacji zadań własnych Gminy Miasto Świnoujście ■