POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [07.08.2019, 21:56:41] • Świnoujście

Powtórka z „rozrywki”- znów zalane te same ulice

Powtórka z „rozrywki”- znów zalane te same ulice

fot. iswinoujscie.pl

Ulewa przyszła nagle. Pierwszym zwiastunem, że ilość wody przekracza normy, był alarm, który włączył się w Gazoporcie. Potem dochodziły kolejne, zatopione wręcz, ulice.

Wyczekiwany deszcz dał się we znaki. Hektolitry wody lejącej się z nieba w kilka minut zamieniły ulice w jeziora. Podczas niedługiej, ale wyjątkowo silnej ulewy, ulicami spłynęło wszystko, co się na nich znajdowało, studzienki nie nadążające z pochłanianiem wody zmieniły się w buchające gejzery, zniknęły krawężniki.

Powtórka z „rozrywki”- znów zalane te same ulice

fot. iswinoujscie.pl

Podtopieniu uległy tereny niżej położone, liczne garaże i piwnice. Newralgiczne miejsca, które zawsze zmieniają się w "zbiorniki retencyjne", również tym razem zniknęły pod wodą.

Powtórka z „rozrywki”- znów zalane te same ulice

fot. iswinoujscie.pl

Reprezentacyjny deptak na Słowackiego, całkiem niedawno modernizowany i sprawdzany pod kątem drożności studzienek odpływowych, jak zwykle stał się sztucznym jeziorem. W tym miejscu pojawia się pytanie o to, kto nadzoruje i zatwierdza takie kontrole...

Powtórka z „rozrywki”- znów zalane te same ulice

fot. iswinoujscie.pl

W wielu hotelach i obiektach w strefie nadmorskiej deszczówka zalała wejścia i hole - personel wylewał ją wiadrami.

Powtórka z „rozrywki”- znów zalane te same ulice

fot. iswinoujscie.pl

A jak wygląda sytuacja w Waszej okolicy, na osiedlach, przy domach?

Powtórka z „rozrywki”- znów zalane te same ulice

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Czwartek [08.08.2019, 22:45:33] • [IP: 178.235.146.**]

Gość • Środa [07.08.2019, 23:05:15] • [IP: 5.173.144.***]Powiedz nam jeszcze mądralo od pomp gdzie ta pompa miałaby tą wodę wyciągnąć.Myśl bo to nie boli.

Przyjezdny • Czwartek [08.08.2019, 15:59:34] • [IP: 185.210.39.**]

Dziwi mnie że tyle tu komentarzy przeciw Żmurkiewiczowi i tak się zastanawiam kto go wybrał ? No chyba wy, to macie to co chcieliście 😂

Gość • Czwartek [08.08.2019, 15:51:45] • [IP: 194.33.77.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [08.08.2019, 15:09:29] • [IP: 176.221.123.**]

Trzeba było o deszcz się nie modlić buraki.Chcieliście, to macie.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 13:44:04] • [IP: 5.173.152.***]

LUDZIE ALE WY MACIE CIASNO POD DEKLEM.PRZYKRO CZYTAĆ, TAKIE GŁUPOTY .

Gość • Czwartek [08.08.2019, 13:33:01] • [IP: 5.173.152.***]

122 znów TEN CHAM , PROSTAK.

30 minut: 16 litrów/metr • Czwartek [08.08.2019, 13:24:45] • [IP: 109.243.154.***]

Wg portalu weatheronline (weatheronline / świnoujście / pogoda ubiegła / opady) spadło wczoraj 16 l/m2, ale dodać trzeba, że w ciągu zaledwie pół godziny. Spadło w ciągu tych 30 min. tyle wody, ile przez cały lipiec - wg moich wyliczen (efekt sumowania danych tego portalu pogodowego), spadło w lipcu w S-ciu własnie ok.16 l/m2 deszczu. Trzeba przyznać, opad aż 16 l/m2 w ciągu 30 minut to coś wyjątkowego. Mój dom też trochę zalało, gdyby ulewa trwała 5 minut dłużej, wlałoby się może 100-200 l, ale Bogu dzięki ulewa nagle się zakończyla. Wlało mi się do jednego pomieszczenia ok. 30 l wody (z czego 20 bezszkodowo kręciło się lejem nad kratką ściekową i wpadło w nią po 5 minutach - to pomieszczenie gospodarcze).

Gość • Czwartek [08.08.2019, 12:05:56] • [IP: 37.47.161.**]

Zmurkiewicz prezydent który zabetonował Swinoujscie, tak będzie wiele lat po jego rządach

Gość • Czwartek [08.08.2019, 11:52:21] • [IP: 95.129.224.***]

Staffa też zalana.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 11:35:45] • [IP: 93.94.187.***]

Świnoujscie jest piekne po deszczu :) zawsze to dodatkowa atrakcja:) za DARMO

Gość • Czwartek [08.08.2019, 11:22:34] • [IP: 109.243.154.***]

A czy w ogóle urzędnik odpowiada za swoje chybione decyzje??!! Tego żadna ekipa w Warszawie nie zmieniła, urzędnicy pozostają" Spółką b.o.o." -" Spółką bez, oczywiście, odpowiedzialności". Jeśli PiS, który brzydzi się" Sową i Przyjaciółmi", ośmiorniczkami, zmieni to w następnej kadencji, osobiście wyczyszczę buty Jarosława Kaczyńskiego, w tym celu nawet powalę ochroniarzy lidera rządzącej partii.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 10:50:48] • [IP: 178.238.252.**]

Po prostu wstyd...ciągle zalane te same miejsca i nic się z tym nie robi...przecież są odpowiedzialni za ten stan...pociągnąć ich do odpowiedzialności.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 10:19:49] • [IP: 213.156.99.***]

Wenecja północy na koszt podatnika.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 10:12:33] • [IP: 185.220.101.*]

Gość • Środa [07.08.2019, 23:10:50] • [IP: 78.10.206.**] - ale z ciebie burak, masz prosty rozumek i proste rozumowanie. Dać ci kawałek kiełbasy i nic już nie widzisz! Ciekawe, na jakich czołgach sam tu parchu przyjechałeś? Forsowany przez betoniarza kierunek pseudorozwoju jest w odwrocie. Popatrzcie co się dzieje na zachodzie, mieszkańcy prawie wszędzie protestują w sprawie nadmiernej turystycznej nawałnicy. A my, dzięku naszemu Słońcu 44 wysp, pchamy się w ten sam szajs. Na zachodzie wybetonowali rzeki, a teraz się budzą, że nie było to dobre posunięcie. A my nie uczymy się ani na swoich błędach, ani na cudzych.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 08:19:09] • [IP: 37.8.231.***]

Deptaczek chlapaczek :-)

Gość • Czwartek [08.08.2019, 08:13:01] • [IP: 176.221.123.**]

Pani Basiu toniemy jakieś dobre rady ? Prosimy ?

Gość • Czwartek [08.08.2019, 07:57:59] • [IP: 78.133.244.**]

oj tam oj tam

Projektant kanalizy • Czwartek [08.08.2019, 07:28:02] • [IP: 188.146.226.***]

Od lat 90-tych istnieją nowe, oszczędnociowe normatywy przy projektowaniu kanalizacji burzowej. Za PRL projektował się średnicę na" deszcz nawalny", dobierało średnicę z nomogramu wg formuły Manninga., jeśli wam coś to mówi. Teraz średnice deszczówką zaleca się dobierać oszczędnie, tam gdzie kiedyś 400 daje się 250 tłumacząc że szkody (inwestora, nie mieszkańców przy ulicy!) zalań są mniejsze niż zwiększony koszt inwestycji. Dlatego zalewa nowe ulice a starych z PRLu nie.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 07:26:36] • [IP: 178.238.252.**]

Malczewskiego zalane!!

Gość • Czwartek [08.08.2019, 07:18:37] • [IP: 83.11.174.***]

I ZNÓW WINA RZĄDU, A NIECH WAS WSZYSTKICH ZALEJE, BÓG ZSYŁA NA WAS LUDZISKA KLĘSKI ZA WASZE POSTĘPOWANIE, TO NIE KONIEC.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 07:07:02] • [IP: 157.25.141.**]

aha to znaczy że powinny być zalane inne

Gość • Czwartek [08.08.2019, 07:04:42] • [IP: 37.47.137.**]

Oj no szkoda. Takie piękne widoki, kurort, gwizdki, luksusy, bogata wieś, a tutaj takie kwiatki. Polska Wenecja będzie z kilka lat.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 06:42:43] • [IP: 77.99.1.***]

Nie znacie sie, to sa zbiorniki retencyjne na deszczowke/wode ktorej tak w PL brakuje

Gość • Czwartek [08.08.2019, 06:03:16] • [IP: 31.11.130.***]

chamstwo pseudo kierowców od razu wyszło jak szydło z worka, a co niech wią ze jo jade i wsytkich móm w zadku! burok to zawse bydzie burok!!

Gość • Czwartek [08.08.2019, 05:42:41] • [IP: 37.47.140.**]

skutki betonowania miasta. Spytajcie moze waszych niemieckich sasiadow dlaczego tak sie dzieje

Oglądasz 1-25 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■