POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [07.08.2019, 22:20:42] • Świnoujście

Mieszkaniec: Znów powódź na skrzyżowaniu Matejki i Słowackiego - ktoś w końcu za to odpowie?

Mieszkaniec: Znów powódź na skrzyżowaniu Matejki i Słowackiego - ktoś w końcu za to odpowie?

fot. Czytelnik

Po raz kolejny otrzymaliśmy pełen oburzenia mail od mieszkańca budynku przy ulicy Słowackiego, który zwraca uwagę na źle przygotowaną nawierzchnię. Woda deszczowa nie tylko zalała ulicę, ale wdarła się do piwnic budynku, zalała sklep i część pomieszczenia gospodarczego.

- Sprawa na pewno trafi do ubezpieczyciela. Chciałbym też uprzejmie prosić za pośrednictwem iswinoujscie.pl, by zgłaszali się do mnie poszkodowani sąsiedzi - pisze pan Maciej.

Mieszkaniec: Znów powódź na skrzyżowaniu Matejki i Słowackiego - ktoś w końcu za to odpowie?

fot. Czytelnik

- Trzy dni po ostatniej małej ulewie, dziś wystarczyło 15 minut ulewnego deszczu aby zamienić ulicę Słowackiego w rzekę. Tym razem nie skończyło się tylko na wstydzie, bo woda wdarła się do piwnicy. Zalała sklep oraz część gospodarczą do wysokości 20-25cm. Zalany towar, podłogi, zamoczone ściany - to już konkretne straty materialne. Mimo zgłoszenia na numer 112 Straż nie pojawiła się i musieliśmy sami ratować co się da i osuszać zalaną piwnicę.

Mieszkaniec: Znów powódź na skrzyżowaniu Matejki i Słowackiego - ktoś w końcu za to odpowie?

fot. Czytelnik

Jezioro i zalana ulica była "atrakcją" dla turystów przez godzinę, zanim woda zaczęła wreszcie opadać.

Mieszkaniec: Znów powódź na skrzyżowaniu Matejki i Słowackiego - ktoś w końcu za to odpowie?

fot. Czytelnik

Sprawa na pewno trafi do ubezpieczyciela. Chciałbym też uprzejmie prosić za pośrednictwem iswinoujscie.pl by zgłaszali się do mnie poszkodowani sąsiedzi. Wspólnie podejmiemy kroki prawne aby w przyszłości nie obawiać się każdej letniej burzy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 70

Gość • Sobota [10.08.2019, 16:05:57] • [IP: 5.173.136.***]

Polska Wenecja ladnie to wyglada

Zawsze optymista • Sobota [10.08.2019, 15:10:54] • [IP: 178.235.147.**]

Zmieńmy to na Wenecję ! Ale będzie się działo!

Gość • Sobota [10.08.2019, 12:24:27] • [IP: 31.0.47.**]

Jak mawiał wieszcz KODomitów Bredzislaw Komoruski, , woda ma to do siebie ze spłynie, , więc spokojnie

Gość • Sobota [10.08.2019, 10:21:55] • [IP: 178.235.146.***]

Po to tam kiedyś była brukowana ulica żeby skutki ulewy były mniejsze, ktoś wymyślił asfalt i beton i mamy to co mamy.

Gość • Sobota [10.08.2019, 02:25:28] • [IP: 216.130.39.**]

Jest gorzej niz bylo kiedys.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 20:48:33] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Czwartek [08.08.2019, 11:02:11] • [IP: 37.8.230.**]a to nie jest wina projektu i wykonania tego budynku ?! Ciekawe?!

Gość • Czwartek [08.08.2019, 18:59:24] • [IP: 95.41.122.**]

Zwalnia z podatków swoich nieudaczników, a tu nie zwolni z podatków.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 18:35:14] • [IP: 178.235.147.*]

Dobrze, że nie padało np. przez całą noc. Po jednej ulewie takie problemy. Nie wiadomo, śmiać się, czy płakać. Takich mamy ludzi w UM. Aneksy, brak odpowiedzialności za zlecenie itd... Nie swoje pieniądze wydaje się bardzo łatwo. Dla Niemców palmy, dla mieszkańców zalane ulice, wycinanie zieleni, brak parkingów etc...

Gość • Czwartek [08.08.2019, 14:44:25] • [IP: 94.254.160.*]

ciekawe kiedy następna ulewa...

Gość • Czwartek [08.08.2019, 13:44:32] • [IP: 185.246.208.***]

Pdlaczyc do zbiornikow na deszczowke

Gość • Czwartek [08.08.2019, 13:16:47] • [IP: 23.226.237.*]

Gówniani robią gówniane rzeczy. Tyczy się, to Betona i Betonówny.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 12:37:11] • [IP: 109.243.154.***]

Jedni tu piszą, że taka jest siła i prawo natury, że zalewa, inni kpią z" betonu", Żmurka. A ja myślę: czy nie pożyteczne by było pod względem praktycznym i turystycznym zrobienie jeziorka w parku, koło parku linowego? Jest tam miejsce, to miejsce jest w naturalnym obniżeniu (bywało, że stała woda na polanie koło późniejszego parku linowego)- dystans od zalewanej ulicy do parku jest bardzo krótki - nie wiem, czy trzeba by poszerzyć rury spływowe, wiązałoby się to z rozkopaniem terenu, jezdni, może to by byłoaż nadto, lecz z pewnością jeziorko by przyjęło tę wodę i woda nie stałaby zbyt długo. - Pomysł amatora w kwestiach technicznych, niech specjalisci poprawią. A jeziorko by było atrakcją dla turystów i mieszkańców.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 12:25:49] • [IP: 77.252.46.**]

Pani Michalska jest inżynierem od WC i Lazienek - to skąd może sie znać na drogach, lasach.promenadach itp. Głupota władz miasta pokonała wysokość Alp/góry w europie/

Gość • Czwartek [08.08.2019, 11:47:53] • [IP: 188.146.165.**]

a nie lepiej przenieść kolejny wspaniały interes pan at do energetycznej joanny ?? zawsze to wyżej i można nowa strategie ataku na trio J&BundP wykombinować?? Ja naprawdę nie mogę się doczekać aż prezydentem zostanie merida energetyczna - sami ją wyniesiecie i sami ją obalicie. Każdy Janusz i Grażyna to ekonomista oraz inzynier Naprawdę proponuje pogodzić sie z faktem, że takie anomalia pogodowe będą częściej i czego by nie zrobił Żmurkiewicz czy Michalska, wcale ich nie bronie to sklepu w piwnicy się nie otwiera, gdzie wiadomo, że jest tam nisko.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 11:38:39] • [IP: 93.94.187.***]

Sklepikarze powinni sie nauczyc ze jak nadchodzi chmura to towar powinni sprzatnac z podlogi:) Ale woda wsiaknie i sparawa ucichnie

Gość • Czwartek [08.08.2019, 11:02:11] • [IP: 37.8.230.**]

Za każdym razem zalewa garaże i samochody na Wilków Morskich i od podwórza !! To jest wołanie na puszczy. Tak się dzieje, bo nikt tych drogowych prac w temacie odbioru deszczówki nie sprawdza albo nie ma pojęcia jak ma to wyglądać. Efekty ?? Na miarę posiadanych kwalifikacji pracowników Urzędu Miasta !!

troll • Czwartek [08.08.2019, 10:59:47] • [IP: 46.230.131.***]

Ciekawe czy palmy zdzierżą taka wodę, czekamy na, , monolog, , p. L... z urzędu. .

Gość • Czwartek [08.08.2019, 10:56:23] • [IP: 5.173.169.***]

Masakra, odszkodowania żądać od tego który podpisał odbiór założyć sprawę w sądzie tylko nie w Świnoujściu bo tu same krety i kolesie, zażądać takiego odszkodowania żeby do końca życia * chleb z tynkiem

Gość • Czwartek [08.08.2019, 10:34:20] • [IP: 188.146.161.**]

A takie piękne, nowe ulice Pan Prezydrnt zalatwil:) Ciekawe skad byli robotnicy, znajomi, rodzina?

Gość • Czwartek [08.08.2019, 10:00:29] • [IP: 80.245.188.***]

Po przeczytaniu komentarzy zastanawiam się dlaczego znów mówimy że nic się nie stało, to ekstremalne opady, pieniaczycie itd.. Otóż moim zdaniem stało się wydane miliony i jest niestety gorzej niż przed remontem. Ktoś to projektował, wykonał, odebrał. Czy znów urzędnicy miejscy są bezsilni tak jak z Molewskim.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 09:57:42] • [IP: 62.69.241.**]

"Woda ma to do siebie, że się zbiera... a potem spływa do Bałtyku".

Gość • Czwartek [08.08.2019, 09:46:25] • [IP: 88.74.72.**]

A ja się cieszę że przyroda ma wreszcie dostateczną wilgoć. Pozdrawiam.

Gość • Czwartek [08.08.2019, 09:42:45] • [IP: 178.238.253.**]

Betonowe inwestycje na małej wysepce i brak instalacji burzowych, u sąsiadów byłoby to nie do przyjęcia, może naukowcy z niemec ekspertyzę by zrobili , za to bezchowłowie !

Gość • Czwartek [08.08.2019, 09:41:03] • [IP: 176.221.122.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [08.08.2019, 09:12:20] • [IP: 95.90.244.***]

no ale nie rozumiem o co sie tak pienicie, przeciez co roku w sierpniu powtarza sie ten sam scenariusz: troche popada i miasto tonie. CO ROKU!! jeszcze sie nie nauczyliscie?

Oglądasz 1-25 z 70
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■