POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.07.2019, 18:20:55] • Świnoujście

Tenorzy oczarowali publiczność w amfiteatrze. Zobacz film!

Tenorzy oczarowali publiczność w amfiteatrze. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

W XIX wieku wielcy tenorzy koncertowali solo. XX wiek wprowadził modę na trzech tenorów. Od wielu lat modne stały się turnieje tenorów, gdzie śpiewacy współzawodniczą ze sobą. Ale XXI wiek - to stulecie Dziesięciu Tenorów, którzy nie walczą ze sobą, ale śpiewają w duecie czy kwartecie, a nawet całą dziesiątką... Bawią przy tym świetnie publiczność, bowiem wykonują każdą muzykę: operową, operetkową, pieśni neapolitańskie, folklor, fragmenty musicali, estradowe szlagiery i hity spod znaku rocka. I taki właśnie zespół pojawił się na scenie świnoujskiego amfiteatru w niedzielę 14 lipca. Koncert okazał się idealną propozycją Domu Kultury dla spragnionych letniego słońca mieszkańców i turystów. Bo w repertuarze tenorów przebojowego słońca nie brakowało.



Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski, Mariusz Ruta-to znane, nie tylko z konkursów wokalnych głosy. Swój talent mieli okazje prezentować już także w Świnoujściu. Tym razem, przybyli do naszego miasta wzmocnieni o silną grupę męskich głosów z Ukrainy. Dymitro Foszczanka, Volodymir Holkin, Petro Cheliali , Dymitro Foszczanka, Ivan Korenivsky, Mykhailo Gumennyi, Wictor Melnik w swoim repertuarze mają światową klasykę le także narodowe, ukraińskie kompozycje.

Tenorzy oczarowali publiczność w amfiteatrze. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

W takim właśnie, różnorodnym repertuarze zaprezentowali się przed świnoujską publicznością. Koncert, z właściwym sobie wdziękiem prowadził Bartosz Kuczyk, który ma nie tylko piękny głos ale także wielką wiedzę o muzyce i dar jej przekazywania.

Tenorzy oczarowali publiczność w amfiteatrze. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Koncert był rodzajem muzycznej podróży. Śladami klasyków publiczność odwiedziła Włochy, Francję, Hiszpanię i wiele innych krajów. Ta podróż zaczęła się słonecznej Granady. W muzycznej wędrówce z tenorami słuchacze dotarli także do zupełnie odmiennych w klimacie krajów anglosaskich. A włoski klasyk „Volare" ustąpił miejsca śpiewającemu poecie z Kanady-Leonardowi Chenowi („Hallelujah") oraz idolowi z lat 70-tych Tomowi Johns'owi.

Tenorzy oczarowali publiczność w amfiteatrze. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

W trakcie koncertu, tenorzy kilkakrotnie zademonstrowali nie tylko swoje wokalne zdolności ale również talenty... taneczne, prezentując pełne energii układy taneczne.

Tenorzy oczarowali publiczność w amfiteatrze. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Śpiewacy czarowali nie tylko głosami. Doskonale nawiązali kontakt z publicznością. Kilkakrotnie schodzili do słuchaczy z mikrofonem, a nawet... różami. Odwrócili tym samym, znany z turnieju tenorów układ, w którym to publiczność nagradza różami swoich ulubionych wykonawców.

Tenorzy oczarowali publiczność w amfiteatrze. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Tym razem to artyści nagrodzili w ten sposób „swoją ulubioną, świnoujską publiczność. Jak zapowiedzieli, do tej publiczności zawsze chętnie wracają i chcę powrócić jeszcze raz w tym sezonie. Kolejny raz wystąpią na scenie muszli koncertowej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Środa [17.07.2019, 18:01:36] • [IP: 62.69.231.***]

Dymitro Foszczanka wymieniony dwukrotnie, czy było dwóch panów o tym samym imieniu nazwisku, z Ukrainy?

Gość • Wtorek [16.07.2019, 15:46:02] • [IP: 37.47.145.***]

Było fajnie, bo kierownika tym razem nie trzeba było oglądać na scenie.

Gość • Wtorek [16.07.2019, 14:16:51] • [IP: 79.186.48.*]

Żałuję, że nie byłam.

Gość • Wtorek [16.07.2019, 10:19:23] • [IP: 37.8.231.**]

BYŁ TO WYSTEP Z NAJWIEKSZEJ PÓŁKI BRAWO ARTYSTOM. NA TAKIE IMPREZY MOGĘ CHODZIC.

Gość • Wtorek [16.07.2019, 09:50:26] • [IP: 188.102.175.**]

Chciała bym być na tym następnym programie czekam z niecierpliwością wreszcie coś z kulturą. Pozdrawiam

Gość • Wtorek [16.07.2019, 09:47:37] • [IP: 195.42.249.**]

Koncert rewelacyjny, wspaniała atmosfera i kontakt z publicznością Niech żałują Ci, którzy nie zapełnili wolnych sektorów.

Gość • Wtorek [16.07.2019, 09:27:10] • [IP: 62.69.231.***]

Tego przeżycia nie da się opisać słowami, w tym trzeba było uczestniczyć na żywo. Chyba nie było dotychczas czegoś tak pięknego w Świnoujściu. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego najserdeczniejsze podziękowania i szacunek, za to, że" wpadli" na taki pomysł!!

Gość • Wtorek [16.07.2019, 09:13:36] • [IP: 93.94.186.***]

Potwierdzam, wspaniały koncert

Gość • Wtorek [16.07.2019, 09:12:37] • [IP: 178.238.253.**]

Brawo !! to jest muzyka, nawet bym wybaczyła ten tak zwany tenis, przyjemność prezydenta, za taki koncert!

Gość • Wtorek [16.07.2019, 08:17:05] • [IP: 78.10.206.*]

Fantastyczny Koncert...z kulturą za pan brat !! Jestem pod ogromnym wrażeniem wykonania utworów!! Orkiestra bajeczna... Za taką cenę warto było przyjść z rodziną. Niech miasto zaprasza częściej własnie takie Gwiazdy na Wyspę.

Gość • Wtorek [16.07.2019, 06:47:15] • [IP: 37.47.145.***]

Niestety nie było pełnej widowni na tak wspaniałym koncercie. Za mało darmowych wejściówek uruchomili, bo Ci co doceniają taki rodzaj koncertu kupili za 40 zł. bilety i przyszli. I chociaż były wejścia na darmowe zaproszenia, to były one dla zbyt małej grupy ludzi.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 23:37:52] • [IP: 176.221.123.***]

fantastyczny koncert. Brawa dla wykonawców i dla naszego mdk bo widać, że" się dzieje" !

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 22:59:36] • [IP: 185.246.208.***]

Tenor Mustangiem próbował opuścić wyspę Bielikiem. Nie wyszło...

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 22:24:24] • [IP: 176.221.122.***]

Było fantastycznie!! brawo, brawo, brawo

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 21:43:53] • [IP: 176.221.123.***]

Było bajkowo!

kris • Poniedziałek [15.07.2019, 21:36:03] • [IP: 80.255.5.***]

Nie przepadam za muzyką poważną ale ten koncert był świetny

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 21:16:46] • [IP: 77.88.191.***]

super koncert, wiecej takich rozrywek!

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 20:18:47] • [IP: 176.221.122.***]

Dokładnie - oczarowali. Przepiękny koncert, klasa i szyk, a głosy...bajeczne. Wszystko tak brzmiało w wykonaniu tych 10 Tenorów, że na długo pozostanie w pamięci. Coś wspaniałego! Na takich koncertach warto być. Mam nadzieję, że to nie ich pierwsza wizyta w Świnoujściu i będą przyjeżdżać cyklicznie, bo takiej Rozrywki przez duże R chcemy. Z chęcią znów na Nich poszłabym. A repertuar dobrali z najwyższej półki i same znane przeboje ze scen operowych, operetkowych czy klasyki przebojów. Jestem pod ogromnym wrażeniem do dzisiaj. Jeszcze raz wielkie brawa!!

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 20:14:24] • [IP: 178.238.250.**]

To był piękny koncert. Brawo, brawo, jeszcze raz brawo!!

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 19:12:01] • [IP: 31.11.130.***]

nic dodać nic ująć . oczarowali to fakt...było pięknie

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■