iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.07.2019, 18:20:55] • Świnoujście

Tenorzy oczarowali publiczność w amfiteatrze. Zobacz film!

Tenorzy oczarowali publiczność w amfiteatrze. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

W XIX wieku wielcy tenorzy koncertowali solo. XX wiek wprowadził modę na trzech tenorów. Od wielu lat modne stały się turnieje tenorów, gdzie śpiewacy współzawodniczą ze sobą. Ale XXI wiek - to stulecie Dziesięciu Tenorów, którzy nie walczą ze sobą, ale śpiewają w duecie czy kwartecie, a nawet całą dziesiątką... Bawią przy tym świetnie publiczność, bowiem wykonują każdą muzykę: operową, operetkową, pieśni neapolitańskie, folklor, fragmenty musicali, estradowe szlagiery i hity spod znaku rocka. I taki właśnie zespół pojawił się na scenie świnoujskiego amfiteatru w niedzielę 14 lipca. Koncert okazał się idealną propozycją Domu Kultury dla spragnionych letniego słońca mieszkańców i turystów. Bo w repertuarze tenorów przebojowego słońca nie brakowało.Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski, Mariusz Ruta-to znane, nie tylko z konkursów wokalnych głosy. Swój talent mieli okazje prezentować już także w Świnoujściu. Tym razem, przybyli do naszego miasta wzmocnieni o silną grupę męskich głosów z Ukrainy. Dymitro Foszczanka, Volodymir Holkin, Petro Cheliali , Dymitro Foszczanka, Ivan Korenivsky, Mykhailo Gumennyi, Wictor Melnik w swoim repertuarze mają światową klasykę le także narodowe, ukraińskie kompozycje.

Tenorzy oczarowali publiczność w amfiteatrze. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

W takim właśnie, różnorodnym repertuarze zaprezentowali się przed świnoujską publicznością. Koncert, z właściwym sobie wdziękiem prowadził Bartosz Kuczyk, który ma nie tylko piękny głos ale także wielką wiedzę o muzyce i dar jej przekazywania.

Tenorzy oczarowali publiczność w amfiteatrze. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Koncert był rodzajem muzycznej podróży. Śladami klasyków publiczność odwiedziła Włochy, Francję, Hiszpanię i wiele innych krajów. Ta podróż zaczęła się słonecznej Granady. W muzycznej wędrówce z tenorami słuchacze dotarli także do zupełnie odmiennych w klimacie krajów anglosaskich. A włoski klasyk „Volare" ustąpił miejsca śpiewającemu poecie z Kanady-Leonardowi Chenowi („Hallelujah") oraz idolowi z lat 70-tych Tomowi Johns'owi.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/61029/