POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.07.2019, 08:34:47] • Świnoujście

Beton zalewa Świnoujście i Międzyzdroje

Beton zalewa Świnoujście i Międzyzdroje

fot. iswinoujscie.pl

„Morze betonu” to tytuł artykułu w najnowszym wydaniu tygodnika „Polityka”. Poświęcono go między innymi architekturze Świnoujścia i Międzyzdrojów. Wspomniano też o Dziwnówku i Wolińskim Parku Narodowym.

O betonowaniu Świnoujścia, zabudowie wydm czy powstawaniu budynków znacznie wyższych niż zakładano piszemy na portalach iswinoujscie i ikamien od lat. Tym razem tematem zajął się tygodnik „Polityka”.

Beton zalewa Świnoujście i Międzyzdroje

fot. iswinoujscie.pl

„Bałtyk tonie w betonie” - takim hasłem gazeta zapowiada na okładce artykuł poświęcony architekturze miejscowości nad Bałtykiem. Przeczytacie w nim między innymi, jak zmieniały się założenia architektoniczne Międzyzdrojów i Świnoujścia, o niepokojach mieszkańców, podejściu do inwestorów samorządów. Polecamy!

Beton zalewa Świnoujście i Międzyzdroje

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 93, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-93 z 93

Gość • Czwartek [11.07.2019, 10:43:07] • [IP: 80.155.21.***]

niech żyje Janusz proletariusz

Gość • Czwartek [11.07.2019, 10:37:58] • [IP: 149.156.152.***]

Mam wrażenie, że w Świnoujściu realizowana jest zaniechana już dzisiaj koncepcja rozwoju miejscowości wypoczynkowo-uzdrowiskowych. Dzisiaj raczej wraca się do obiektów o charakterze pensjonatowym o średniej kubaturze. Obiekty duże i bardzo duże lub mówiąc brzydko wielkokubaturowe odchodzą raczej w przeszłość. To domena regionów dopiero otwierających się na wypoczynek i turystykę. Mówiąc brzydko - nuworyszowskich. Nie wielkie hotelowce i apartamentowce z windami będące de facto kombinatami lecz mniejsze bardziej kameralne obiekty sprzyjają wypoczynkowi. Ale jak widać musimy przejść przez tę chorobę" cywilizacyjną" jak przez choroby wieku dziecięcego. Byle nie narobić za dużo szkód.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 10:05:28] • [IP: 77.252.46.**]

Beton jest potrzebny do budowy dobrych dróg - a miasteczka typu Swinoujście, Międzyzdroje - to zieleń.parki i ładnie wkomponowane pensjonaty i hotele - Zmurkiewicz i jego ekipa zniszczyli i niszczą dalej wszystko co jest możliwe - to macie wyborcy tego człowieka - gdyby nie wy.to z miasta może coś by zostało,

Gość • Czwartek [11.07.2019, 10:02:56] • [IP: 62.69.203.***]

IP.176.221.110*** Smiało możesz spadać do Ameryki takich jak ty nie potrzebujemy, my chcemy zieleni a nie betonu, niech wreszcie prezydent zrozumie te te bez radne towarzystwo.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 10:00:39] • [IP: 37.248.213.**]

Swinoujscie jest piękne!

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:56:58] • [IP: 37.47.72.**]

A także fala nienawiści, kłamstwa i buta jak to znieść ?

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:43:30] • [IP: 89.72.109.**]

a mówią, że lewaki to naturalny sojusznik zielonych. Chyba dularów...

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:20:41] • [IP: 176.221.123.***]

znowu mniejszosc podnosi larum, jakby beton byl taki zly to miasto bylo by puste, jak ktos jest pasjonatem dzikiej zieleni to musi przeniesc sie w bieszczady

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:18:19] • [IP: 78.133.244.**]

kasa rządzi

troll • Czwartek [11.07.2019, 09:17:28] • [IP: 178.238.252.***]

Gość • Czwartek [11.07.2019, 08:48:16] • [IP: 176.221.110.***] Jedź do Detroit i zobacz jak wygląda betonowa, , pustynia, , jedź do Rio i zapytaj się mieszkańców gdzie chodzą na plażę. Podaj jeszcze przykład Dubaju. Tam nie ma drzew ale i nigdy nie było. . Pewnie jesteś, , słoikiem, , tak jak władze Świnoujścia. .

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:04:28] • [IP: 5.173.152.***]

Budować Świnoujście brawo Dziki do lasu ludzie do miasta🙂🌹

Gość • Czwartek [11.07.2019, 08:58:35] • [IP: 176.221.123.**]

Podzielam komentarz Historyka...bardzo trafnie ujęte.Nic dodać, nic ująć

Gość • Czwartek [11.07.2019, 08:57:21] • [IP: 62.97.206.**]

I tak wiadomo ze chodzi o kase a wtedy calej sprawie szybko ukreca sie leb przy samej dupie.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 08:54:30] • [IP: 95.129.225.**]

To COŚ na środkowym zdjęciu to dopiero koszmar! To zachłanność i pazerność lokalnych władz i brak asertywności względem biznesu doprowadziły do tej betonozy i problemów które niesie. Braku parkingów, braku wody, drogich śmieci i generalnie koszmaru betonowych mózgów. Trzeba ratować Swinoujście zanim zamieni się w taki koszmar.

Gość turysta • Czwartek [11.07.2019, 08:52:53] • [IP: 164.127.205.**]

dlaczego jak sie wchodzi do naszych sasiadow do Albeck i dalej to tam zupelnie inaczej wszystko skomponowane z natura i w naturze bardziej romantycznie i nastrojowo. .. nooo zobaczymy koniec jak wszystko zrobia...nawet toalety jak w bunkrach

Gość • Czwartek [11.07.2019, 08:49:23] • [IP: 176.221.123.**]

Proste to jest jak drut Ktos sie chce dobrze ustawic na reszte swego nedznego zycia No ale pewnie jak to zwykle bywa wyjdzie na jaw przy nastepnej kadencji a wtedy bedzie musztarda po obiedzie. 🌧🌦💧🏵🐈㊂
1;💲💲💲

Gość • Czwartek [11.07.2019, 08:48:16] • [IP: 176.221.110.***]

Świat idzie do przodu a Wy dalej w du...Popatrzcie sobie na innych np. USA tam nie płaczą jak u nas...a czy wygląda to innaczej? Kto by tu przyjeżdzał gdyby nie cała infrastruktura która tak powstaje. 1% teraz pojechało by na zadupie żeby przejść przez las i cieszyć się że nie ma niczego. Ludzie również się zmieniają i mało kto już chce jechać pod namiot...

Historyk • Czwartek [11.07.2019, 08:41:38] • [IP: 185.210.39.***]

Prezydent Janusz I - zastał miasto zielone, pozostawił betonowe.

Oglądasz 76-93 z 93
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■