POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.07.2019, 12:24:45] • Zalew Szczeciński

W wodach Zalewu Szczecińskiego jest bomba! Wkrótce akcja saperów!

W wodach Zalewu Szczecińskiego jest bomba! Wkrótce akcja saperów!

fot. Andrzej Ryfczyński

Siedzimy na bombie! - kolejny niewybuch znaleziony na Zalewie Szczecińskim. Potężna bomba tkwi na dnie Zalewu Szczecińskiego. Czekamy na akcję saperów!

Groźne pozostałości po II Wojnie Światowej wciąż tkwią w ziemi i otaczających nas wodach. Bomba lotnicza ważąca około 700 kilogramów została zlokalizowana na Zalewie Szczecińskim nieopodal "główek" od strony Świnoujścia. Wkrótce zostanie przeprowadzona akcja wyławiania i zabezpieczania niewybuchu.

Potężna bomba tkwi na dnie Zalewu Szczecińskiego w rejonie "główek", kilkanaście kilometrów od terenów zamieszkanych.

Jak dowiedziała się redakcja portalu iswinoujscie.pl, w najbliższą niedzielę odbędzie się akcja wyciągania niewybuchu. Bomba zostanie wydobyta na pokład okrętu Niszczyciela i przetransportowana na poligon morski.

Na czas akcji może być ewakuacja mieszkańców i pracowników znajdujących się wzdłuż toru wodnego.

Prócz tego promy Karsibór i Bielik zostaną czasowo wyłączone z kursowania. Akcja prawdopodobnie odbywać się będzie rano.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Sobota [13.07.2019, 11:04:49] • [IP: 80.245.188.***]

W widocznym na zdjęciu aucie czuwać będzie fotograf, który zrobi zdjęcia z całej akcji (jak zdąży, bo bomba może przecież pierdyknąć w każdej chwili)

Gość • Piątek [12.07.2019, 15:44:02] • [IP: 188.146.67.**]

I jak mieszkańcy warszowa trafiom do pracy ?

Gość • Piątek [12.07.2019, 09:59:48] • [IP: 5.173.136.***]

Ale fuksa mieli budowniczy nowych glowek zobaczym jak przy ooglebianiu toru cos sie znajdzie

Gość • Piątek [12.07.2019, 08:04:00] • [IP: 164.127.29.***]

Ktoś pyta, gdzie jest to miejsce. Na Zalewie, ten falochron jest na wyspie Karsiborskiej, na samym początku lub końcu, jak kto chce, Kanału Piastowskiego skracającego drogę do morza statkom (bo znana przez wieki droga idącą na pewnym odcinku równoleżnikowo Świną, dziś by wieść na morze musiałaby być bardzo pogłębiona i byłaby niebezpiecznie meandryczna, nie mówiąc o zbyt niskim moście).

Gość • Piątek [12.07.2019, 00:26:58] • [IP: 176.221.122.***]

Apel Smoleński Będzie?? Buhahahahaha

Lord Admiralicji • Piątek [12.07.2019, 00:01:41] • [IP: 176.221.122.**]

ALE Z TYM Niszczycielem Z DUŻEJ LITERKI TO ŻEŚCIE TROCHĘ PRZESADZILIŚTA. MINĘ PODEJMIE PRAWDOPODOBNIE NISZCZYCIEL MIN, A JEST TO CAŁKIEM INNA LASA OKRĘTÓW WOJENNYCH NIŻ NISZCZYCIEL. Niszczyciel to się takimi duperelami nie zajmuje. OBECNE NISZCZYCIELE TO JEDNE Z NAJWIĘKSZYCH OKRĘTÓW BOJOWYCH MOGĄ MIEĆ NAWET 9 000 TON WYPORNOŚCI I JEDEN MA TYLE GŁOWIC NUKLEARNYCH, ZE MOŻE CAŁĄ POLSKĘ ZNISZCZYĆ. W POLSKIEJ FLOCIE SĄ DWA TAKIE STARE Z INNEJ EPOKI OTRZYMANE ZA DULARA OD MORDERCÓW INDIAN I NISZCZĄ TERAZ TYLKO FARBĘ I ŚRODOWISKO NATURALNE CZŁOWIEKA SPALINAMI ZE STARYCH TURBIN.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 23:39:46] • [IP: 176.221.122.**]

ad: Czwartek [11.07.2019, 17:56:29] • [IP: 83.11.187.***] Zielone światło nawigacyjne leży na szerokości 53stopnie 48 minut 12, 5 sek Nord i długości 14stopni 20minut 32, 4 sek Est

Gość • Czwartek [11.07.2019, 21:11:03] • [IP: 31.11.129.***]

całą akcję będą obserwować pewnie z... lotniskowca dla dronów!

Gość • Czwartek [11.07.2019, 20:16:37] • [IP: 80.245.189.***]

Uwielbiam to miejsce.

foto • Czwartek [11.07.2019, 17:56:29] • [IP: 83.11.187.***]

Gdzie jest zrobione to zdjęcie?

Gość • Czwartek [11.07.2019, 17:55:33] • [IP: 164.127.29.***]

Czy nie dziwi was samochód na zdjęciu, na główce falochronu na Zalewie, gdzie jest zakaz wjazdu dla samochodów?!

Gość • Czwartek [11.07.2019, 17:04:18] • [IP: 176.221.113.**]

Niebezpiecznie w tym mieście się robi. Trzeba się przeprowadzić.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 17:00:28] • [IP: 37.248.154.**]

Będzie problem z przeniesieniem z wody na poklad niszczyciela , oby niebyło tragedii.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 16:55:57] • [IP: 188.147.106.***]

Ciekawe ile znajdą takich"niespodzianek" jak zaczną drążyć tunel??

Gość • Czwartek [11.07.2019, 16:06:54] • [IP: 77.45.57.**]

Przywoza te bomby póżniej wyciągaja kasę zwijają.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 15:53:45] • [IP: 62.69.252.***]

No proszę Amerykę odkryli takich bomb w zalewie to jest setki

Gość • Czwartek [11.07.2019, 15:40:47] • [IP: 37.47.187.**]

Dobrze, że podjęto starania o odszkodowania za zniszczenia Polski w czasie II wojny.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 15:33:27] • [IP: 176.221.123.***]

na groblę nie ma zgody ze strony Niemiec bo nie chcą mostu zwodzonego do Ueckerminde

Gość • Czwartek [11.07.2019, 14:43:27] • [IP: 5.173.9.***]

A obiecywali groble nad Zalewem gdyby nie daj Boże bomba na dnie zdetonowałaby lub wybuchła to byłaby wielka katastrofa... 💣💥

Ziomek • Czwartek [11.07.2019, 14:42:06] • [IP: 176.221.110.***]

Radze wam ludzie ze wsi Swinoujscie na ten czas, wyjechac do waszych rodzinnych stron wiejskich, bo sw.pamieci Mozejki niema i strach sie bac co moze sie stac.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 14:00:06] • [IP: 62.233.254.**]

"Siedzimy na bombie !" Sezon ogorkowy w pełni.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 13:25:32] • [IP: 176.221.122.***]

No jest i to niejedna...

Gość • Czwartek [11.07.2019, 13:01:26] • [IP: 77.252.46.**]

Ale bomba 💣

Gość • Czwartek [11.07.2019, 12:58:52] • [IP: 176.221.123.***]

Cześć.Oczywiście, że jest odpowiednie działanie, najpierw należy przeskanować cały obszar zalewu, to nie jest jakaś kosmiczna technologia.Następnie, stosując odpowiednie oprogramowanie na komputerze osuszyć zalew z wody.Wyjdzie, jak na dłoni, co leży na dnie.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■