POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [25.08.2015, 11:18:13] • Świnoujście

Kto rano wstaje temu… fama

We wtorek Fama wstaje „skoro świt” i już o 11:00 zapraszamy do udziału w festiwalowych wydarzeniach. Do wyboru: warsztaty plastyczne na placu Wolności, odbywające się w ramach projektu FAMA DZIECIOM albo MUZYCZNE ŚNIADANIE w Oflagu w rytm muzyki zespołów Perduo i Sauté.

Po śniadaniu akcja Famy przeniesie się kilkadziesiąt metrów dalej, na skwer przy ulicy Piłsudskiego, tuż obok powstałego w ubiegłym roku muralu z krokodylem. Tutaj o 13:00 artyści z grupy KAKAŁO zaprezentują kolejną odsłonę swojego cyklicznego happeningu „Opłaty”. Tego dnia happenerzy nie będą próżnować, bo wieczorem zapraszają w artystyczny rejs. O godzinie 19:00 na statkach przeprawy miejskiej zaprezentują projekt SZTUKA W 8 MINUT. Czas przeprawy z wyspy na wyspę umili spotkanie z poezją.

Przenosimy się do Hamaków. Ponownie na zaproszenie ekipy restauracji projekt ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE, tym razem w klimatycznym ogródku zabrzmi muzyka zespołu Sauté, który po porannym śniadaniu z pewnością będzie syty. Zresztą oni z jedzeniem mają sporo wspólnego, bo tak piszą o sobie: „suma muzycznych smaków każdego z członków zespołu tworzy danie, które w swoim ciepłym brzmieniu podane jest smacznie i niepowtarzalnie. Dźwięki akustycznego basu, gitara i etniczne perkusjonalia sprawiają, że buja jak diabli. Na czele stoi Patrycja Witkowska – serwowana bez panierki, dojrzewająca w słońcu, doprawiona jedynie solą życia, w sosie własnym – komponuje, pisze i śpiewa”.

Ciąg dalszy muzycznych zmagań Famy już od godziny 17:00 w Muszli Koncertowej. Na początek wystąpi FUNK DA SYSTEM czyli muzycy, którzy „nawożeni funkowym brzmieniem, na skutek nieokiełznanej bujaki pospadali z drzew i wyskoczyli z ziemi”, a tak serio to czekać na nas będzie niebanalnie zaaranżowana muzyka w klimatach funk, soul i disco z dużą nutą improwizacji. O 18:00 sceną zawładnie trójka wspaniałych z TRES HOBRES, usłyszymy muzykę z pogranicza bluesa, rocka i funky. Godzinę później przenikający przekaz tekstu i fuzja gatunków pozwalająca wciągnąć słuchacza w wyjątkową sferę, słowem zespół BARABAS. Zwieńczeniem muzycznego maratonu w Muszli Koncertowej będzie wyjątkowe widowisko – finał sekcji wokalnej Famy czyli koncert PRZEBOJOWA FAMA. W repertuarze szlagiery kolejnych dziesięcioleci. Wszyscy znają takie piosenki jak: „Zaproście mnie do stołu”, „Tango Anawa”, „Okularnicy”, „Jej portret”, „Koncert jesienny”, „Spacerologia”, „Niebo do wynajęcia”. Nie wszyscy wiedzą jednak, że albo powstały one na Famie, albo miały tutaj swoją premierę. Bez tych piosenek – a więc także bez Famy – polska scena muzyczna prezentowałaby się zgoła inaczej. Kierownictwo muzyczne: Anna Serafińska, Anna Nowak i Marek Pędziwiatr.

Wtorek na Famie jak zwykle zakończy się artystycznym spotkaniem w Klubie Scena. Wieczór rozpoczniemy od rozbawiania – NIEPEWNE SYTUACJE Wojtka Fiedorczuka i Michała Kempy (22:00). O 23:00 LAAND – live act czyli analogowa muzyka techno wykonywana na żywo współistniejąca z wizualizacjami o charakterze generatywnym. Na koniec dnia DZIADOWSKI PROJEKT czyli połączenie kultury ludowej i śpiewu tradycyjnego z muzyką elektroniczną.

Na wszystkie wydarzenia Famy – wstęp wolny!


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Wtorek [25.08.2015, 19:44:21] • [IP: 80.245.189.***]

Kto rano wstaje temu fama nic nie daje.Tak można skwitować spotkania famy z milusińskimi na Placu Wolności.

Gość • Wtorek [25.08.2015, 19:39:32] • [IP: 80.245.189.***]

Dlaczego nawet studenci" olewają " dzieci i nie stawiają się w umówionym miejscu i o konkretnej godzinie. Po wielu interwencjach (godzina i piętnaście minut) czekania wreszcie zjawiła się ekipa, która w żden sposób nie umiała zainteresować dzieci do zabawy. W końcu dzieci znudzone opuściły plac na którym malowali kredą i ekipa organizatorów sama dokończyła dzieła.Chyba im było wstyd żeby zostawić tak mało zamalowanych liter. Wstyd ogromny wstyd dla organizatorów Famy, żeby tak ignorować najmłodszych obywateli.

Gość • Wtorek [25.08.2015, 18:55:13] • [IP: 92.42.112.***]

famowicze chyba się już wyfamowali i dali ciała (ale tak jest co roku) babcie z wnuczkami czekali na placu i się nie doczekali WSTYD !!

Ola • Wtorek [25.08.2015, 11:52:07] • [IP: 188.146.81.*]

Famowicze zaspali i na placu W. nie było nikogo z animatorów. Szkoda, bo przyszłam z dziećmi specjalnie na to wydarzenie. Tak niewiele się tu dzieje, raz do roku" cyrk przyjeżdża", mieszkańcy i turyści nie chcą tylko Sanatorium pod Klepsydrą, ale żeby działo się coś pozytywnego. A tu się studenci okopali w Oflagu i cisza...

Gość • Wtorek [25.08.2015, 11:45:15] • [IP: 178.238.240.***]

koncert hitów Famy o 20.00 w muszli, uff zdążymy jeszcze posluchać piratów KAKAO FAMA o 19.00 na BielikU !!

Oglądasz 1-5 z 5
■ Seniorzy, możecie się zaszczepić przeciwko grypie Każdy, kto ukończył 60. rok życia, może skorzystać z akcji szczepienia przeciwko grypie, organizowanej przez Szpital Mieski im. Jana Garduły. Szczepienia dla seniorów rozpoczynają się 17.09.2021r. i będą dostępne do końca października 2021 r. Akcja jest finansowana przez Miasto, informację przekazał Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście. ■
■ Prezydent Miasta Świnoujście zaprasza w sobotę 18 września na wielkie otwarcie Parku Zdrojowego po rewitalizacji. Od godziny 19 w rozświetlonych, parkowych alejach zabrzmi doskonała, nie tylko jazzowa muzyka. O godz. 20.30 w historycznej altanie wystąpi gwiazda ze Stanów Zjednoczonych, pianista Konrad Paszkudzki z zespołem. Na miejscu będzie można przyjąć jednodawkową szczepionkę przeciw COVID-19, pod okiem specjalistów ze Szpitala Miejskiego. ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■