POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [04.04.2014, 12:07:40] • Świnoujście

Rzecznik: Ustalamy kwotę nienależnie pobranej dotacji

Rzecznik: Ustalamy kwotę nienależnie pobranej dotacji

fot. Sławomir Ryfczyński

9 maja w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu odbędzie się rozprawa dotycząca Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Miasto zamierza odzyskać nad nim kontrolę. Obiektu nie chce oddać Zachodniopomorskie Towarzystwo Praw Zwierząt.

Po tym, jak miasto zerwało z nimi umowę, przedstawiciele Zachodniopomorskiego Towarzystwa Praw Zwierząt odmówili opuszczenia zajmowanych pomieszczeń w Schronisku dla bezdomnych zwierząt. Gdyby nie jej wypowiedzenie, umowa obowiązywałaby do maja 2015 roku.

O odzyskanie obiektu miasto postanowiło się więc sądzić. Rozprawa została wyznaczona przez Sąd Rejonowy w Świnoujściu na 9 maja.

Zapytaliśmy w magistracie, czy Schronisko dostaje od miasta jeszcze jakieś pieniądze.

- Od listopada ubiegłego roku towarzystwo ma wstrzymaną dotację na prowadzenie działalności związanej z prowadzeniem schroniska i opieką nad bezdomnymi zwierzętami -mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta.- W okresie obowiązywania umowy, od chwili jej zawarcia w maju 2012 roku, Towarzystwo otrzymało dotację w wysokości około 500 tysięcy złotych. Wszczęliśmy postępowanie w sprawie ustalenia kwoty dotacji nienależnie pobranej przez towarzystwo.

Aktualnie w schronisku znajdują się dwa psy i trzy koty. Za te zwierzęta miasto nie płaci.

- Utrzymywane są dobrowolnie przez jego byłych administratorów. Ich zdrowie oraz stan obiektów jest na bieżąco kontrolowany przez służby weterynaryjne oraz inspektorów urzędu miasta - informuje rzecznik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Sobota [05.04.2014, 19:16:08] • [IP: 37.8.215.***]

Patrząc na zdjęcie to można odnieść wrażenie i zadać pytanie gdzie ów ma sprawę dotacji.

Gość • Sobota [05.04.2014, 15:55:18] • [IP: 95.129.228.**]

spina poślady i biegiem do przytułku świetlicowego.

Gość • Piątek [04.04.2014, 22:17:26] • [IP: 62.69.251.**]

Tę sprawę w sądzie prawdopodobnie wygra Towarzystwo.Dlaczego? Bo mają bardzo mocne atuty.Trzymam kciuki!

Gość • Piątek [04.04.2014, 22:10:43] • [IP: 92.42.112.***]

Czy ona sobie spokojnie mieszka w tym obiekcie, a prąd i inne media ma na nasz koszt? To ładne jaja ze wszystkich nas robi!

Gość • Piątek [04.04.2014, 20:27:58] • [IP: 62.69.203.***]

No to jak ?Macie te jaja czy nie?Patologia szkoda zwierzaków.A mieszkańcy chyba lubią być dymani bo to z ich pieniędzy te schronisko.A może by tak podnieść podatki na takie cele.

w • Piątek [04.04.2014, 20:26:36] • [IP: 66.198.19.***]

Niesluszne jest zaangazowanie w tej sprawie. Ja nie dalbym sie podpuszczac bo prawda jest inna...

Gość • Piątek [04.04.2014, 20:16:14] • [IP: 92.42.118.***]

brała kase i miała gdzies zwierzęta robiła dobry interes na schronisku, chce zostac?to nie przez miłosc do zwierząt tylko do Kasy!!pogonic ją!!dac kogos kto kocha zwierzęta!

Gość • Piątek [04.04.2014, 18:42:15] • [IP: 62.69.252.***]

Schronisko okupuje pseudo opiekun i przyjaciel zwierzat Gdzie obecnie trafiaja bezdomne zwierzeta?

Gość • Piątek [04.04.2014, 18:16:02] • [IP: 83.89.12.***]

Na co poszly te pieniadze?? Nic dziwnego, ze kobieta nie chce opuscic schroniska... Taki interes ciezko zostawic...

Gość • Piątek [04.04.2014, 17:48:03] • [IP: 62.69.203.***]

No k... albo ma się te jaja albo nie.A kto sprawdził ile jest tam zwierząt i jak?Grają na nosie naszej władzy.Za mojego kota sam bym im dokopał i w 15 minut w... bym ich.

Gość • Piątek [04.04.2014, 16:51:31] • [IP: 109.74.110.***]

przecież te dwa psy i koty TO WLASNOSC p.Kier. i jej starego prezesa przyjaciela, przywiezli je z chwila objecia funkcji tak zaszczytnej jaka wypełniali...

Gość • Piątek [04.04.2014, 16:01:57] • [IP: 95.129.225.**]

Po ilości zwierząt które przebywaja w ostatnim okresie w schronisku uważam, że w Świnoujściu nie istniej problem bezdomnych zwierząt i dlatego Schronisko powinno zostac zlikwidowane!! i problem się rozwiąże. Ten temat zdecydowanie przerósł miejskich urzędników.

Gość • Piątek [04.04.2014, 15:22:39] • [IP: 77.115.13.***]

Nieudolność Żmurkiewicza godna jest następnej nagrody za pieniądze podatnika.

Gość • Piątek [04.04.2014, 13:53:54] • [IP: 80.245.187.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [04.04.2014, 13:19:56] • [IP: 178.238.249.**]

Dziękujemy panie prezydencie za wspaniałe zarządzanie naszym miastem, a co do schroniska nie może pan tradycyjnie na rząd zgonić albo na Posłankę.

Gość • Piątek [04.04.2014, 13:11:22] • [IP: 193.200.150.**]

Ta nasza władza jest cienka, jak dupa węża.

Gość • Piątek [04.04.2014, 12:57:15] • [IP: 80.245.187.**]

Dupsko jak perszeron i łysa pała która tylko kombinuje co by tu jeszcze *.

Gość • Piątek [04.04.2014, 12:44:54] • [IP: 80.245.190.*]

O godzinie rozprawa. warto się wybrać i zobaczyć co się dzieje w sądzie ?

Gość • Piątek [04.04.2014, 12:27:47] • [IP: 80.50.26.***]

Ja p...lę, to te psy za taką kasę chyba do restauracji chodziły jeść, ja mam psa owczarkowatego miesięcznie kosztuje mnie on ok 220 zł, a kupuję i drób i w promocji łopatę, szynkę po 10 zł/kg, a je ok 0, 8 kg na dzień 7 psów ktore celniakowa na ogół miała na stanie kosztowało by więc ok. 1500 zł na miesiąc niech z innymi kosztami schronisko wydawało miesięcznie 12000 zł (pensje, ogrzewania), daje to rocznie ok 140 tys zł, skąd więc przez 1, 5 roku wzięła się kwota 500 tys. zł, ale, , wały"

Gość • Piątek [04.04.2014, 12:16:11] • [IP: 213.158.216.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [04.04.2014, 12:10:46] • [IP: 80.245.176.***]

Czyli przez zawzięte kobiecisko i jej współpracownika - duże miasto w ogóle nie ma schroniska dla bezpańskich zwierząt ??!!. No to jest i skandal i niemałe jajca - wcale nie wielkanocne.

Oglądasz 1-21 z 21
■ W województwach północnych oraz lokalnie na obszarze kraju w godzinach porannych prognozowane są mgły ograniczające widzialność poniżej 200-400 m, lolanie osadzajądze szadź ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■