POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [25.08.2011, 01:52:18] • Świnoujście

Zabłockiemu spodobało się Na Wyspie

Zabłockiemu spodobało się Na Wyspie

fot. Sławomir Ryfczyński

Znany poeta Michał Zabłocki przyjechał na” Famę” by wspólnie z fotografem Tomkiem Sikorą realizować projekt artystyczny pt. „Foto Baje”. Już za kilka dni wielki finał tych działań. Na tekstach Zabłockiego osnuty został również scenariusz tegorocznego koncertu finałowego. Mimo nawału pracy ten wybitny krakowski twórca znalazł czas na specjalne spotkanie autorskie, które połączył z promocją twórczości świnoujskich literatów zrzeszonych w Klubie Literackim „Na Wyspie’. Wieczór z poezją odbył się ogródku „Centrali” 24 sierpnia.

Zainteresowanym poezją, Zabłockiego przedstawiać nie trzeba. Bohater wieczoru o sobie mówił niewiele. Przedstawił za to jeden z utworów, który powstał w ramach famowskiego projektu. Świnoujścianie, którzy zechcieli skorzystać z okazji mieli natomiast szansę przedstawić się i oprócz kilku zdań na swój temat –przeczytać także swoje wybrane wiersze. W dyskusji jaka potem się wywiązała wzięli udział nie tylko główni bohaterowie spotkania ale także publiczność.
Słuchacze mieli szanse przekonać się jak różna może być poezja i poetyckie widzenie świata. Nie zabrakło poważnych „natchnionych liryków” i dowcipnych, nawet frywolnych rymowanek. A przy okazji dyskusji nt. poezji wywiązała się polemika dotycząca „Famy” – jej roli i kondycji.

Zabłockiemu spodobało się Na Wyspie

fot. Adam Strukowicz

Michał Zabłocki zabierze ze sobą do Krakowa pamiątkę od wyspiarskich literatów; tomik wierszy z autografami członków klubu. My zaś przypomnijmy, że do końca Famy będzie jeszcze kilka okazji zetknięcia z twórczością Michała Zabłockiego. Do najważniejszych należeć będą finał akcji „Foto-baje” (hala basenu północnego – piątek godz.22.00) oraz koncert finałowy Famy pt. „Warjutkowo” (amfiteatr-sobota godz. 20.00)

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Niedziela [28.08.2011, 12:50:26] • [IP: 178.238.253.**]

Dla dyskutantów na tym portalu to za wysokie progi. Wystarczy kilka piwek, kumple z szerokimi barami i wszystko gra. Kto by się tam interesował wyższą kulturą ! Po co dla nich zamieszczać takie informacje. Szkoda bitów.

Wiedza • Piątek [26.08.2011, 19:19:27] • [IP: 178.238.247.***]

Michał Zabłocki, poeta, autor tekstów itp. - jak można nie kojarzyć? Nazwisko jest znane. Zarówno ojciec jak i matka to ludzie znani /matka - aktorka Alina Janowska, ojciec Wojciech - szablista /olimpijczyk/

Gość • Czwartek [25.08.2011, 19:19:39] • [IP: 93.94.188.***]

Korzystająca z Famy • Czwartek [25.08.2011, 11:11] • [IP: 192.168.101.***] że co? ale o co chodzi?

Korzystająca z Famy • Czwartek [25.08.2011, 11:11:27] • [IP: 192.168.101.***]

np." ..na ulicach CICHOSZAAA..." G. Turnaua to jego tekst! Poza tym wczoraj w Centrali zaprezentowano piękne zdjęcia Pawła Chary - a obecny był Tomasz Sikora - prowadzący na Famie warsztaty!! Czy wiecie, że to absolutna czołówka światowej fotografii??!! Świetne były też 2 spektakle krakowskiego Teatru KTO!! Ale po co Wam to wiedzieć? Lepiej oglądać seriale!

Gość • Czwartek [25.08.2011, 11:08:55] • [IP: 93.94.189.***]

Wspaniale

Gość • Czwartek [25.08.2011, 09:45:14] • [IP: 77.255.138.***]

Sorry, ale trzeba lepiej słuchać

Bździągwa • Czwartek [25.08.2011, 07:57:10] • [IP: 31.63.226.***]

Wyszedł jak Zabłocki na mydle.

Gość • Czwartek [25.08.2011, 07:08:13] • [IP: 80.245.186.**]

sorry ale pierwszy raz słyszę to nazwisko...

Oglądasz 1-8 z 8
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■