POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [25.08.2011, 12:31:05] • Świnoujście

Gala Taekwondo w muszli koncertowej

Gala Taekwondo w muszli koncertowej

fot. Organizator

Zapraszamy w piątek (26.08) na galę Taekwondo, która rozpocznie się o godzinie 19.00 w muszli koncertowej na promenadzie.

Taekwondo to koreańska sztuka walki i samoobrony. To rozwinięty na dużą skalę sport – od niedawna pełnoprawny sport olimpijski. Jest to styl bogaty technicznie, obrony i ataki mogą być swobodnie prowadzone z ziemi i z powietrza, z każdego kierunku – przy użyciu dłoni, pięści, łokci, kolan i stóp. Przeważają techniki nożne, których ilość i różnorodność nie mają odpowiednika w żadnym innym stylu czy sporcie walki.

Ciągłe prace mistrzów, nie tylko koreańskich, nad modyfikacją Taekwondo dają efekty w postaci nowych technik, coraz większej precyzji ich wykonania, a zatem
skuteczności.

Zasady Taekwondo:
1. Uprzejmość
2. Uczciwość
3. Wytrzymałość
4. Samokontrola
5. Nieposkromiony duch


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Środa [01.08.2012, 00:58:35] • [IP: 92.42.119.**]

TA DYSCYPLINA W NASZYM MIEŚCIE TO PAN H. J. TO POCZĄTKI. DLA CZEGO O TYM ZAPOMNIANO. POZDROWIENIA DLA TEGO PANA.

WeiYan • Sobota [25.02.2012, 21:36:00] • [IP: 190.66.17.**]

Zgadzam sie w Radzie Miasta pyrzdaloby sie troche mlodej krwi' Fakt, doswiadczenie zyciowe' jest wazne, ale umowmy sie starsi' radni wyrosli w zupelnie innych czasach i realiach..

BLADE • Piątek [26.08.2011, 17:43:48] • [IP: 92.42.115.***]

Maluchy pokażcie co umiecie. Starszym życzę wygrania wszystkich walk. Do Boju Pomorze !!

Gość • Piątek [26.08.2011, 04:43:56] • [IP: 93.94.190.**]

Bżdziągwa...Słyszysz taki podejrzany szum? To wiatr wpadający ci w ucho przelatuje przez czaszkę nie napotykając żadnych przeszkód i wylatuje drugim uchem.Idź lepiej na jakiś spacer. Pooddychaj trochę, pomasuj skronie, wybiegaj się, wyhasaj. ..To ci dobrze zrobi.

Bździągwa • Czwartek [25.08.2011, 12:48:11] • [IP: 31.63.226.***]

„Taekwondo w muszli‟ klozetowej.

Oglądasz 1-5 z 5
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■