POGODA

Reklama


Wydarzenia

www.newsweek.pl • Piątek [05.06.2009, 06:32:58] • Polska

Nowy człowiek prezydenta

Nowy człowiek prezydenta

- Piotr Głod został Naczelnikiem Wydziału Transportu w Gospodarstwie Pomocniczym Kancelarii. Stanowisko to wiąże się z bieżącym zarządzaniem flotą samochodową w zakresie organizacji transportu Kancelarii Prezydenta RP – potwierdziło nasze informacje Biuro Prasowe Kancelarii.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Jak ustalił „Newsweek” do obsługi Kancelarii Prezydenta dołączył nowy człowiek. Piotr Głod, członek PiS z Koszalina, kolega z ławy szkolnej Joachima Brudzińskiego, szefa Zarządu Głównego PiS.

To nie pierwsze „polityczne” stanowisko Piotra Głoda. W listopadzie 2006 roku Wojciech Jasiński, minister skarbu w rządzie PiS nagle odwołał ówczesną szefową i mianował Głoda na stanowisko prezesa spółki Skarbu Państwa „Uzdrowisko Świnoujście” zarządzającej dziewięcioma sanatoriami w Świnoujściu. Początkowo przez kilka miesięcy był „pełniącym obowiązki” prezesa po czym ogłoszono konkurs na to stanowisko, do którego przystąpił. Było to możliwe, bo Rada Nadzorcza obniżyła wymogi. Kandydaci nie musieli już wykazać się pięcioletnim doświadczeniem w pracy w uzdrowisku i znajomością języków obcych. Wystarczyło mieć pięć lat pracy na stanowisku kierowniczym. Piotr Głod przed szefowaniem w uzdrowisku pracował w firmie udzielającej pożyczek.

Podczas swojego prezesowania wsławił się wyjazdami służbowymi do Jordanii i Hiszpanii w celu pozyskiwania przyszłych kuracjuszy.

W karierze zawodowej nowego naczelnika wydziału transportu Kancelarii Prezydenta znaleźliśmy informację wskazującą na to, że samochody to jego pasja. „Uzdrowisko Świnoujście” miało za 180 tys. zł kupić nowe samochody, m.in. do przewozu kuracjuszy, ale też dla prezesa. Historię opisał „Głos Szczeciński”, któremu Piotr Głod powiedział, że nie wypada mu jeździć 9-letnim nissanem. Po czym przygotował specyfikację przetargową na samochód dla siebie: kolor „perłowy grafit”, skórzana kierownica, obręcze ze stopów metali lekkich, fabryczna nawigacja z mapą Polski wbudowaną w kokpit oraz chłodzony schowek po stronie pasażera. W parametrach technicznych, jakie powinien spełniać nowy samochód, wypisano prawie 30 pozycji. I obowiązkowo musiał być wyposażony w nowoczesny system mocowania fotelików dla dzieci Isofix. Przetarg trzeba było jednak odwołać, bo za zaplanowane 80 tys. zł nie udało się kupić takiego samochodu.

Po roku urzędowania, 22 listopada 2007 roku został odwołany przez nowego ministra skarbu Aleksandra Grada. Był pierwszym zdymisjonowanym przez nowego ministra prezesem spółki skarbu państwa w Zachodniopomorskim.

Violetta Krasnowska

Więcej informacji:
www.newsweek.pl


komentarzy: 57, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 57

Gość • Piątek [05.06.2009, 17:17:30] • [IP: 83.21.125.***]

WSZYSCY CZŁONKOWIE PARTII SĄ DO BANI, BO DO BANI SĄ PARTIE. ONE PASOŻYTUJĄ NA SPOŁECZEŃSTWIE. ALE NIE WOLNO NIE PÓJŚĆ NA WYBORY, BO ZAWSZE MOŻNA WYBRAĆ TYCH MNIEJ SKOMPROMITOWANYCH. NASI RODZICE WYWALCZYLI NAM 20 LAT TEMU WOLNOŚĆ, MY TERAZ POWINNIŚMY TĘ WOLNOŚĆ ZAGOSPODAROWAĆ TAK, ŻEBY NIE BYŁO W NIEJ MIEJSCA DLA ŻMURKIEWICZA, BUCZYŃSKIEGO, TETERYCZA, DULNIKOWEJ - NIKOGO Z PZPR. PZPR NA SMIETNIK!

Gość • Piątek [05.06.2009, 17:03:46] • [IP: 217.97.199.*]

czyli jak onegdaj pisałam nie ma na kogo głosować, zadnej parti ktora by dbał o interes Polaków, niedługo bedziemy tyrac za niewolników u niemców, zydów i turkow, czarno to widzę, wstydu nie mają, ze o honorze nie wspomnę

Gość • Piątek [05.06.2009, 16:44:36] • [IP: 83.21.50.**]

Wspaniale mysle ze to dobry pomysl pasuje do tej formacji PiS tam są tylko tacy ludzie

Gość • Piątek [05.06.2009, 16:33:20] • [IP: 80.245.188.***]

Nic nowego. Kancelaria nieudaczników. Polecający - pierwsza klasa - fachowiec jak się patrzy.

Gość • Piątek [05.06.2009, 15:59:17] • [IP: 80.54.123.***]

sorki to nie do tego tematu tylko z tym orlikiem xD

Gość • Piątek [05.06.2009, 15:58:27] • [IP: 80.54.123.***]

żeby nie zrobili tego boiska kolo gp3 bo nasz klub tam gra

Gość • Piątek [05.06.2009, 15:32:10] • [IP: 217.97.199.*]

aaa... i jeszcze zlikwidował fontannę uzdrowiskową" Krystyna", bo nosiła imię jego poprzedniczki na fotelu prezesa. Albo raczej - chciał zlikwidować...Newsweek nie dotarł do innych" smaczków' działalności Głoda, takich np. jak nowe logo dla Uzdrowiska (zleconko dla żony wojewody K.) Cud miód... Teraz pewnie za pilnowanie, czy limuzyny prezydenta są czyste i zatankowane , bierze z 10 tysiaków miesięcznie. Bo to przecież odpowiedzialne stanowisko jest!

Gość • Piątek [05.06.2009, 15:29:23] • [IP: 92.42.112.***]

Czy mi sie wydaje, czy on jest podobny do gąsowskiego trochę ??

Gość • Piątek [05.06.2009, 15:17:55] • [IP: 80.245.187.**]

jak czytam tą specyfikację samochodu to się zastanawiam, z czym on się na główkę zamienił?

Gość • Piątek [05.06.2009, 15:15:08] • [IP: 80.245.187.**]

to nie pisowe panisko a PiSuarowe panisko. Tylko po rynsztokach się tapla

Gość • Piątek [05.06.2009, 14:24:42] • [IP: 217.97.199.*]

Pisowskie panisko, bo zna kogo trzeba.

Gość • Piątek [05.06.2009, 13:20:18] • [IP: 217.97.193.***]

Szkolenie z tego jak pić, jak chodzić do agencji towarzyskich i jak trwonić kasę. .. a nie z tego szkolenia mu nie trzeba, ma lata praktyki

Gość • Piątek [05.06.2009, 12:56:23] • [IP: 80.245.191.***]

a miałem na nich głosować-teraz wcale

Gość • Piątek [05.06.2009, 12:26:06] • [IP: 80.54.123.***]

Wy tu sobie jaj nie róbcie. Pan Piotr przechodzi obecnie zawodowe przeszkolenie. Zna juz troche nasze miasto. Jak nic będzie kandydatem na prezydenta Szwaferdorfu :)))))))))))

Gość • Piątek [05.06.2009, 12:05:39] • [IP: 83.16.74.***]

ależ Hans...ładnie to tak ?? Jojo, miało być bez" kolesiowania"...

Gość • Piątek [05.06.2009, 11:57:04] • [IP: 217.97.193.***]

niczego dobrego jako prezes Uzdrowiska nie zrobił, dobrze się bawił na koszt firmy, na wypłaty brakowało, zero remontów walących się budynków (nie licząc rozpoczętego bursztynu), prezydencie uciekaj, uciekaj przed tym człowiekiem

Gość • Piątek [05.06.2009, 11:42:03] • [IP: 217.97.193.***]

niech to będzie żart

Gość • Piątek [05.06.2009, 10:30:34] • [IP: 83.14.49.***]

w ciągu tego 1, 5 roku prezydentury jaki jeszcze pozostał prawdopodobnie uda się zatrudnić w Kancelarii wszystkich członków PiSu, którym nie uda się w inny sposób przyssać do koryta.

Gość Kot 1987 • Piątek [05.06.2009, 10:24:36] • [IP: 80.245.178.***]

Dpbrze się stało, że Piotrek awansował. Jojo ma w zapasie jeszcze kilku klasowych " falowców" , powinien szybko załatwić im fuchy - bo będzie dużo" ciekawych" relacji o rabunkowych wyczynach SZEFA ZARZĄDU PIS.. Gratulacje - TAK TRZYMA

ܚܜܠܨܡܐܗ& • Piątek [05.06.2009, 10:22:40] • [IP: 83.21.126.***]

►Wkręcie mnie na stanowisko-też lubie samochody●Może znajde coś do 80tyś.zł albo drożej dla siebie●Mam ponad 15lat stażu trwonienia pieniędzy i przeputania wspólnych majątków● ♰ ♰ ♰ ♰

Gość • Piątek [05.06.2009, 10:11:38] • [IP: 80.245.187.**]

wyjątkowa kanalia, ale wiadomo jaki jojo brudziński tacy i jego kolesie! Jedno co jest pocieszające, że jojo brudziński już tylko może szkodzić w warszawie. I niech tak zostanie. w świnoujściu to żmuras, pomimo koalicji z PISuarem nie odważyłby się zatrudniać szemranych kolesi joja, no chyba, że uczyniłby wyjątek dla łysolca byłego wojewodę którego nagrodził trrytone!! Ciekawe jakie przekręty żmurasa ten łysolec zamiatał pod dywan?

Gość • Piątek [05.06.2009, 10:06:26] • [IP: 213.158.197.**]

do gość z piątku 8:02 nie krytykuj kogoś z poziom jaki reprezentuje, jeżeli sam powinieneś wrocić do szkoly podstawowej robiac takie błędy

Bart Osz • Piątek [05.06.2009, 09:18:13] • [IP: 213.158.197.**]

Podobny do głoda z reklamy Danio.

Gość • Piątek [05.06.2009, 09:12:33] • [IP: 217.97.193.***]

mam nadzieję, że to żart, jakie ten człowiek ma kompetencje? jaką aparycję (mniej wódki Panie Piotrze) kpiną jest powoływane takiego kogoś na stanowisko. Rączka rączkę. .. ale już niedługo, bo mam nadzieję, że wybory prezydenckie w tym mieście dadzą nam nowego prezydenta

Gość • Piątek [05.06.2009, 09:06:07] • [IP: 83.11.136.***]

Filińska ?? Ale błazenada !!

Oglądasz 26-50 z 57
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■