iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.05.2026, 09:40:35] • Świnoujście
Parkometr przed maską auta. Jak kupić tu bilet?

fot. Sławomir Ryfczyński
Na końcu parkingu przy alei Interferie w Świnoujściu ustawiono nowy parkometr. Sam pomysł parkingu przy wejściu na plażę mieszkańcy chwalą, szczególnie osoby starsze i mające problemy z poruszaniem się. Problem w tym, że jedno z urządzeń zamontowano w miejscu, które może utrudniać korzystanie z niego kierowcom.
Parking przy technicznym zjeździe na plażę od lat był miejscem niedostępnym dla mieszkańców, jedynie podczas większych wydarzeń mogły zatrzymywać się samochody techniczne. Dziś miejsce zostało uporządkowane i objęte Śródmiejską Strefą Płatnego Parkowania.
Mieszkańcy zwracają jednak uwagę, że jedno z urządzeń do poboru opłat ustawiono bardzo niefortunnie. Parkometr stoi praktycznie na końcu stanowiska postojowego. Kierowca podjeżdżający autem bliżej urządzenia zatrzymuje koła przy krawężniku, ale maska samochodu wysuwa się już niemal pod sam parkometr.

fot. Sławomir Ryfczyński
Na zdjęciach widać, że dokonanie opłaty może być zwyczajnie niewygodne. Kierowcy żartują, że aby sięgnąć do ekranu i klawiatury, trzeba byłoby niemal wejść na maskę pojazdu.
Samo miejsce wielu mieszkańców ocenia jednak bardzo pozytywnie. To jeden z nielicznych punktów, gdzie można podjechać niemal pod samo wejście na plażę. Dla osób starszych, niepełnosprawnych czy mających problemy z chodzeniem to mega ogromne ułatwienie.
Nie każdy przyjeżdża tam latem na plażowanie. Część osób chce po prostu pokazać morze seniorom lub bliskim, którzy nie są w stanie przejść długiego odcinka promenady czy leśnych dojść. Możliwość zatrzymania auta blisko wejścia na plażę pozwala im zobaczyć szeroką świnoujską plażę praktycznie o każdej porze roku i przy każdej pogodzie.
Pozostaje tylko pytanie, czy parkometr nie powinien zostać ustawiony dalej - tak, aby korzystanie z niego było po prostu wygodne i bezpieczne.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Skoro zawsze źle. Prosze nie korzystać z parkomatu. Rekomenduję pieszy spacer na plażę. Super inicjatywa to jedyne miejsce gdzie mogę przywozić stareszego rodzica lub inną niesamodzielną osobę na plażę a dalej wóżeczkiem. Brawo
Wystarczy obrócić urządzenie o 180 stopni !?
Masakra jak można być tak pomysłowym brawo chciałbym być aż tak mądry jak wy w tym urzędzie brawo.
Do miejscowego Ruska [11.05.2026, 19:02:23] Zobaczymy ile Wam jeszcze zajmie operacja specjalna 🤣🤣🤣 porazkaaa
Hahaha 😆 Wszystko w Świnoujściu jest jak z filmu Miś.
polaczki to głupi i mierny naród skazany na porażkę
Oj jak by stanął samochodem to mandat bo trawa🤣😳
NIE PLACIC.
Właściciel parkometrów pobierał prowizję ok.43% i jeszcze. ...możliwość pobierania opłat za parking w weekendy to pretekst do zmniejszenia prowizji.
pracujemy dla was :-)
Jak z przystankami. Kierownictwo kazało postawić, to postawili. Ważne, że stoi.
Nie musi w dalszej odległości stać. Wystarczy go obrócić.
No kto by się spodziewał, Welcome to Świnoujście.
byłem w weekend i cóż? więcej parkometrów niż aut. wcześniej zawsze było tam miejsce do parkowania z kamperami czy bez. teraz nikt nie parkuje. super. więc już nie ma w mieście darmowego miejsca przy plaży. ale za to parkingi osiedlowe pękają w szwach bo przyjezdni wola zostawić auto na czas urlopu gdzieś za darmo. do tego na drugiej stronie też nie można specjalnie zaparkować przy plaży a parking gazoportu zarasta trawą. uchodzi na to że pierwszy parking darmowy przy plaży to Dziwnówek Łukęcin. więc do widzenia Świnoujście. tak się zostawia niesmak z weekendu w Świnoujściu i zniechęca do przyjazdu. nie wszyscy są milionerami
Znając życie to zamalują to miejsce postojowe albo postawią dwie rurki żółte
Trawę zdewastowali
Dlaczego samochody ktore stoja na wjazdach przed posesjami nie dostaja kar za yo ze nie maja oplaconych abonamentow?inni co stoja na parkingach wydzielonych fostaja pytam sie o co tu chodzi?karac wszystkich
Jeśli chodzi o zarządzanie i działalność w w naszym mieście ustawianiem parkometrów, to są wątpliwości, czy myśli się o ludziach, tak samo źle ustawione są kosze na śmieci i odchody psów na placu zabaw na. Platanie, Przy każdej ławce znajdują się kosze do których ludzie wrzucają śmierdzące kupy swoich piesków, czy ktoś to zrobił po to aby ludzie odpoczywające, na ławeczkach zawłaszcza seniorzy wdychali ten smród.Kazdy kosz powinien mieć zamknięcie, lub powinien być umieszczony z dala od ławek.Ciekawe co za mózg wymyślił, aby ludziom zatruwać odpoczynek, przy okazji lata tam wiele owadów, i śmierdzi, kto był tak złośliwy?jak można nie pomyśleć, tylko bezmyślny zarządzający zielenią tak robi!😡
Za chwilę zabiorą te miejsce i problem zniknie ha ha
Ktoś to odebrał ? Ktoś zaprojektował ?
a w deszczu jeszcze po blocie sobie podreptac mozna
Najpierw kup bilecik potem parkuj.
Który cymbał coś takiego wymyślił?
Obrócić o 180 stopni
masakra parking w tym miejscu, zobaczymy czy latem wjedzie tam karetka na plażę bo już w majówkę ulica była zastawiona po całości nawet poza obszarem postoju