POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.05.2026, 18:37:40] • Świnoujście

Otwarta ruina przy Wybrzeżu Władysława IV. Mieszkańcy alarmują: tam może dojść do tragedii

Otwarta ruina przy Wybrzeżu Władysława IV. Mieszkańcy alarmują: tam może dojść do tragedii

fot. Czytelnik

Dawny Dom Marynarza przy Wybrzeżu Władysława IV 22 w Świnoujściu od lat straszy swoim stanem. Teraz mieszkańcy alarmują, że drzwi do budynku są otwarte, a do środka może wejść każdy - także dzieci.

Budynek, który kiedyś był jednym z charakterystycznych obiektów miasta, dziś przypomina ruinę. Odpadające tynki, zabite deskami okna, wybite szyby, zniszczona elewacja i otwarte wejście - taki widok zastają przechodnie przy Wybrzeżu Władysława IV.

Według mieszkańców sytuacja stała się szczególnie niebezpieczna w ostatnich dniach. Ktoś miał otworzyć drzwi do budynku, przez co do środka można wejść bez żadnej przeszkody. Problem w tym, że wewnątrz - jak alarmują mieszkańcy - stropy są w złym stanie i mogą się zapadać.

Otwarta ruina przy Wybrzeżu Władysława IV. Mieszkańcy alarmują: tam może dojść do tragedii

fot. Czytelnik

To miejsce od dawna budzi niepokój. Mieszkańcy wskazują, że służby były już tam wzywane do różnych interwencji, między innymi pożarów i innych niebezpiecznych zdarzeń. Teraz największe obawy dotyczą tego, że do środka mogą wejść dzieci albo osoby przypadkowe, które nie zdają sobie sprawy z zagrożenia.

Dawny Dom Marynarza ma również swoją historię. Na archiwalnym zdjęciu widać, jak reprezentacyjnie wyglądał obiekt w przeszłości. Dziś trudno uwierzyć, że to ten sam adres. Zamiast wizytówki miasta mamy miejsce, które może stanowić realne zagrożenie.

Mieszkańcy apelują, aby odpowiedzialne służby i właściciel terenu pilnie zabezpieczyli budynek. Chodzi przynajmniej o trwałe zamknięcie wejść, zabezpieczenie okien i uniemożliwienie dostępu osobom postronnym.

Bo jeśli dojdzie do wypadku, będzie już za późno na pytanie, dlaczego wcześniej nikt nie zareagował.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 51

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 09:38:59] • [IP: 91.94.18.**]

Wizytówka Świnoujścia ruina to samo z drogami dziura na dziurze wstyd pani prezydent

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 08:49:28] • [IP: 83.20.136.**]

ZNAJDŻKSIĘGĘ.pl Księgi wieczyste Świnoujście dowiecie się kto jest właścicielem

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 08:40:38] • [IP: 5.226.83.**]

Jak wyburzą to zbudują apartament bo takie jest myślenie w mieście.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 08:08:54] • [IP: 176.221.124.***]

...rzekł pierwszy pejsiarz Świnoujścia.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 07:11:43] • [IP: 176.221.125.***]

Proszę umieścić na budynku tablicy z informacją kto jest właścicielem tego zabytku oraz podać kontakt do niego. Pozdrawiam.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 00:45:27] • [IP: 89.151.19.***]

Żeby nie był tak widoczny, można siatkę taką maskującą zastosować, z wizualizacją okien i drzwi.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 00:43:19] • [IP: 89.151.19.***]

Tu nie chodzi o niepokój czy tragedię. Przykro jest, że Dom Marynarza tak się rozsypał. Kurcze, to chyba symbol. A miasto powinno coś z tym budyniem zarządzić. Bo ze względu ma lokalizację, bardzo rzuca się w oczy.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 00:43:17] • [IP: 88.156.234.***]

Otwarte drzwi zapraszają gości. Wiadomo w jakim celu.

Gość • Niedziela [10.05.2026, 23:12:12] • [IP: 31.175.14.**]

Takim mieszkańcom tylko maseczki i szczepienia... I TVN - żeby nie pomarli z nudy...

Gość • Niedziela [10.05.2026, 22:22:44] • [IP: 176.221.124.***]

wyburzyc i wybudowac na dawny wzor sprzed wojny

Gość • Niedziela [10.05.2026, 22:20:54] • [IP: 88.218.255.**]

Pijaczki nie śpią w centrum na placu na ławkach tylko tam więc zostawić otwarte a do tragedi to może dojść na przejściu dla pieszych i co też pozamykać przejścia?

Gość • Niedziela [10.05.2026, 21:20:41] • [IP: 185.210.36.***]

Deweloperzy już tupią i napierają na konserwatora zabytków aby dał zielone światło na rozbiórkę?

Gość • Niedziela [10.05.2026, 21:01:52] • [IP: 92.118.166.***]

Ten obiekt ma właściciela więc to do niego adresujcie swoje pretensje i żale

Gość • Niedziela [10.05.2026, 20:53:21] • [IP: 185.210.39.**]

ma to pewien urok. Po co to ruszać? :-)

Gość • Niedziela [10.05.2026, 20:47:58] • [IP: 176.221.125.***]

Jakie miasteczko - taka ruina !! Należy podać informację dla mieszkańców : kto sprzedał ten budynek, komu sprzedał, za ile sprzedał, kiedy sprzedał, jakie były warunki sprzedaży dotyczące terminu modernizacji lub wybudowania nowego obiektu. Redakcja iswinoujscie powinna podać tą informację, w przeciwnym wypadku to poziom plotkarstwa babinek na targu.

Gość • Niedziela [10.05.2026, 19:55:52] • [IP: 46.112.206.***]

Odłamki lecą z dachu, tylko czekać jak spadnie coś na łeb

Gość • Niedziela [10.05.2026, 19:30:34] • [IP: 31.175.32.**]

Teraz można się tam spokojnie wypróżnić. A to nie tragedia...

Gość • Niedziela [10.05.2026, 19:30:27] • [IP: 46.112.220.**]

Dokladnie drugi taki budynaj znajduje sie obok UM w Swinoujsciu to ten budynek z czerwonej cegly jest niezabezpieczony i po dachu biegaja dzieci. Jesli ktos spadnie to bez dramatyzowania tylko zostaje juz hades. Prosze o pochylenie sie nad tematem.

Gość • Niedziela [10.05.2026, 19:30:25] • [IP: 185.210.36.**]

Urban exploration to zajebista sprawa. miłego zwiedzania

Alan • Niedziela [10.05.2026, 19:26:36] • [IP: 91.94.28.**]

Centrum miasta. Wstyd.

Gość • Niedziela [10.05.2026, 19:25:21] • [IP: 91.94.22.**]

Tyle było tam zdarzeń, pożarów, koczowania bezdomnych, wybijania prymitywnie po pezetpeerowsku zabezpieczonych otworów, a mimo to kierowniczka UM nie wydała polecenia zamurowania wszystkich otworów na poziomie parteru!! Kierowniczko UM podaj się do dymisji, bo ty nie załatwiasz elementarnych potrzeb miasta z dziedziny bezpieczeństwa i wizerunku !! Poniatno??

Gość • Niedziela [10.05.2026, 19:18:33] • [IP: 37.248.219.***]

Czy naprawdę nie można zmusić właściciela żeby w końcu coś z tym zrobił 🤨🤨🤨

Gość • Niedziela [10.05.2026, 18:52:33] • [IP: 178.238.252.**]

Czemu tego nie zburzą albo nie wyremontują?Od tylu lat stoi zaniedbany budynek w takim reprezentacyjnym miejscu.

Gość • Niedziela [10.05.2026, 18:52:05] • [IP: 185.220.101.**]

Weźcie wy się" mieszkańcy" weźcie za jakąś konkretną robotę. Nie dość, że żydostwo zakazuje wam wszystkiego, to jeszcze wchodzicie w buty żydowskie i robicie, to samo, co pejsiarze. Szanujcie się ludzie i ogarnijcie się w końcu, bo jesteście im starsi, tym bardziej głupsi.

M • Niedziela [10.05.2026, 18:48:46] • [IP: 83.20.206.***]

Celowo pewnie nikt nie reaguje. Rozwali się i będzie apartamentowiec

Oglądasz 26-50 z 51
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■