POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.05.2026, 18:37:40] • Świnoujście

Otwarta ruina przy Wybrzeżu Władysława IV. Mieszkańcy alarmują: tam może dojść do tragedii

Otwarta ruina przy Wybrzeżu Władysława IV. Mieszkańcy alarmują: tam może dojść do tragedii

fot. Czytelnik

Dawny Dom Marynarza przy Wybrzeżu Władysława IV 22 w Świnoujściu od lat straszy swoim stanem. Teraz mieszkańcy alarmują, że drzwi do budynku są otwarte, a do środka może wejść każdy - także dzieci.

Budynek, który kiedyś był jednym z charakterystycznych obiektów miasta, dziś przypomina ruinę. Odpadające tynki, zabite deskami okna, wybite szyby, zniszczona elewacja i otwarte wejście - taki widok zastają przechodnie przy Wybrzeżu Władysława IV.

Według mieszkańców sytuacja stała się szczególnie niebezpieczna w ostatnich dniach. Ktoś miał otworzyć drzwi do budynku, przez co do środka można wejść bez żadnej przeszkody. Problem w tym, że wewnątrz - jak alarmują mieszkańcy - stropy są w złym stanie i mogą się zapadać.

Otwarta ruina przy Wybrzeżu Władysława IV. Mieszkańcy alarmują: tam może dojść do tragedii

fot. Czytelnik

To miejsce od dawna budzi niepokój. Mieszkańcy wskazują, że służby były już tam wzywane do różnych interwencji, między innymi pożarów i innych niebezpiecznych zdarzeń. Teraz największe obawy dotyczą tego, że do środka mogą wejść dzieci albo osoby przypadkowe, które nie zdają sobie sprawy z zagrożenia.

Dawny Dom Marynarza ma również swoją historię. Na archiwalnym zdjęciu widać, jak reprezentacyjnie wyglądał obiekt w przeszłości. Dziś trudno uwierzyć, że to ten sam adres. Zamiast wizytówki miasta mamy miejsce, które może stanowić realne zagrożenie.

Mieszkańcy apelują, aby odpowiedzialne służby i właściciel terenu pilnie zabezpieczyli budynek. Chodzi przynajmniej o trwałe zamknięcie wejść, zabezpieczenie okien i uniemożliwienie dostępu osobom postronnym.

Bo jeśli dojdzie do wypadku, będzie już za późno na pytanie, dlaczego wcześniej nikt nie zareagował.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-51 z 51

Gość • Środa [13.05.2026, 12:40:32] • [IP: 78.30.105.***]

następne miejsce na garaż

Gość • Środa [13.05.2026, 11:05:26] • [IP: 91.94.15.***]

Gdyby prezydenci miast mieli sami chodzić i sprawdzać stan budynków, ulic itd to chyba nikt nie chciałby być prezydentem... bo by padł po tygodniu. Ludzie ogarnijcie się, od tego są służby a potem dopiero decyzyjnosc prezydenta.

Gość • Wtorek [12.05.2026, 13:08:55] • [IP: 178.238.246.**]

Większość pracujących w Urzędzie miasta pracowników , nie ma pojęcia o pracy, którą powinni wykonywać dla mieszkańców, powinni być świadomi, oczekiwań, i mieć wiele Empati dla ludzi.Kazdy odpowiedzialny urzędnik powinien spełniać oczekiwania mieszkańców i naszych gości.Wiele jest do zrobienia, np.komunikacja autobusowa, bardzo źle ułożone trasy i godziny, trzeba nad tym się pochylić, tak aby ludzie nie musieli się przesiadać, aby dojechać do szpitala, do dzielnicy nadmorskiej, do centrum, godziny kursowania, np. Trzy autobusy jeden za drugim -przerwa i za godzinę następne . stary rozkład był o wiele lepszy wszędzie dojechaliśmy np. Nr 6 dojechało się wszędzie, teraz jeździ nr 4 ciągle pusty czy stać na to komunikacje?Place zabaw są piękne, ale posiedzieć sobie na ławce się nie da, zwzgl.na śmierdzące kosze przy ławkach które służą do wrzucania odchodów, brak parkingów, dziurawe drogi, i brak zainteresowania dla funkcjonowania niepełnosprawnych.Sporo tego jest co robić tylko więcej zainteresowania!😡

Gość • Wtorek [12.05.2026, 10:57:33] • [IP: 91.94.27.***]

Cały stan miasta fatalny

Gość • Wtorek [12.05.2026, 09:57:14] • [IP: 176.221.124.***]

15:22:22 Pewnie wcześniej nie miałeś lustra. Wyrzuć je i nagle wszystko wróci do normy!

Gość • Wtorek [12.05.2026, 09:46:21] • [IP: 176.221.125.***]

Miasto dopuściło do takiego stanu.

Gość • Wtorek [12.05.2026, 09:30:23] • [IP: 176.221.125.***]

178..238.252. godz.22.25.07. Jeżeli nikt nie reaguje od dłuższego czasu na otwarte drzwi (jak piszesz) , to znaczy, że miasto jest bez jakichkolwiek urzędników ! A to oznacza, że mamy wczesne średniowiecze w tej wiosce.

Gość • Wtorek [12.05.2026, 07:21:35] • [IP: 31.175.40.**]

UM ma takie służby do dyspozycji jak nadzór budowlany.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 22:25:07] • [IP: 178.238.252.**]

.247.**]Niestety na to wygląda...od dłuższego czasu nikt nie reaguje na otwarte drzwi

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 21:00:32] • [IP: 178.238.249.***]

Sam siem we końcu zawali i beeedzie kolejne 25 lat wielka dziura we tym we miejscu...tak jak po śp.kinie Rybak. Take rzeczy tylko we pańtfie ze dyhty kartonu i starych szmat, a wszycho nakryte eternitem.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 19:08:41] • [IP: 31.0.53.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 19:00:41] • [IP: 178.238.248.**]

kiedys moze to bylo zabytkiem teraz to ruina i tyle wyburzyc i dac wybudowac tam apartammentowiec

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 17:18:10] • [IP: 176.221.125.**]

pracowalem tam. .. najlepsze czasy

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 15:22:22] • [IP: 91.94.23.**]

Rano nie mogę na siebie patrzeć w lustrze łazienkowym że tak zgłupiałam i głosowałam na tą nieporadną kobietę! Nigdy wiecej!! Nie potrafi nawet zabezpieczyć pustostanu, żeby nie wchodzili pijący i nie zapruszyli ognia, który będzie niebezpieczny dla okolicznych budynków. Tylko nadaje się na targ, albo pole namiotowe, gdzie spędziła całe dorosłe życie!!

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 14:41:32] • [IP: 89.151.16.***]

Za kilka lat wybory, kolejne wybory gdzie widoczny budynek zostanie przez komitet wyborczy SLD wykorzystany z dołu do góry banerami wyborczymi czerwonoskórych.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 13:36:21] • [IP: 88.218.254.**]

124***coś ty, , tam trump salę balowa dla ziobro zrobi..

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 13:17:54] • [IP: 185.210.36.**]

Za taki stan rzeczy odpowiadają Władze Miasta oraz Konserwator Zabytków. Wszyscy ONI wypięli się na ten ZABYTEK i swoim zaniechaniem doprowadzili do jego niemal kompletnej ruiny. WSTYD 111

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 13:12:56] • [IP: 178.238.246.**]

Budynek jest zabytkiem, skoro tak to kto jest odpowiedzialny za utrzymanie i wyremontowanie tego historycznego budynku w centrum miasta i bardzo dobrej lokalizacji na hotel, lub ośrodek służący miastu, młodzieży,. Dlaczego radni się tym nie zajmą i nie interweniują w odpowiedzialnych za ten stan instytucji?☹

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 12:36:25] • [IP: 83.20.138.**]

A jeszcze niedawno na Mikołajki z dziećmi tam chodziłam.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 10:46:12] • [IP: 176.221.124.***]

ZABYTKOWY HOTEL, , TRZY KORONY, , DOPROWADZONY DO RUINY. NIEWOLNO GO BURZYC, MUSI BYC ODRESTAUROWANY DO DAWNEJ SWIETNOSCI, . ADOLF HITLER I MARLENA DIETRICH W NIM MIESZKALI. ...NIEMIECKIE FUNDACJE WYLOZA GRUBE PIENIADZE ZEBY TO WYREMONTOWAC, ZWLASZCZA POTOMKOWIE UCIEKINIEROW DO BRAZYLI I ARGENTYNY NIEMIECKICH ESESMANOW I INNYCH ZBRODNIATRZY. .

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 10:27:22] • [IP: 176.221.125.**]

10.05.2026, 20:47:58/ 11.05.2026, 07:11:43] • [IP: 176.221.125. odpowiedź jest prosta. Ogólnie wiadomo że to była własność kombinatu do którego należało mnóstwo terenów w tym miasteczku łącznie z tym że powstanie tej firmy wiąże się z rozwojem tego miasteczka do grona większych miast tego województwa a do tego była jedną w trzech firm która żywiła cały kraj. Do tego hotelu można doliczyc jeszcze teren zabudowany barakami na ul Sołtana pytanie brzmi czy wolno udostępniać publicznie info o tym kupił i co ma zamiar zrobić a do tego określić czas jeśli warunki sprzedaży tego nie przewidują. Do tego być może ten budynek jak i poszczególne działki na Sołtana zmieniły właścicieli a jeszcze pytanie czy można pociągnąć do odpowiedzialności syndyka za taką a nie inną sprzedaż majątku upadek firmy i można wymienić jeszcze 100 innych powodów gdzie takie pytania co najmniej nie na miejscu. Jedyną formą nacisku jest zmuszenie właściciela do takiego zabezpieczenia budynku aby nie stwarzał zagrożenia

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 10:13:43] • [IP: 178.238.246.***]

Schemat znany i praktykowany, doprowadzić do stanu w którym konserwator zabytków wyrazi zgodę na wyburzenie. Właściciel czeka teraz na jakiś większy pożar. Wyburzenie i budowa apartamentowca pójdzie już szybko.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 10:06:45] • [IP: 37.31.136.***]

IP 252 zburzyć nie wolno bo to zabytek, więc jak widać na zdjęciu umożliwiają podpalenie i wtedy wyburzenie a podpalacz nigdy nie zostanie znaleziony.Jest uchwała rady miasta dot. estetyzacji miasta. Może radni zamiast brać diety za nic nie robienie ruszą cztery litery i pomogą prezydentce bo widać że temat za trudny. Jest konserwator zabytków i ma też coś do powiedzenia. Poprzednik prezydentki nie tylko takie sprawy latami zaniedbywał więc czas najwyższy na zgodne z prawem rozwiązania. Są kary dla właściciela i też czas zacząć go budzić. Jak admin.zajął się tematem to będę czekać na skutki ruszenia tematu i informowanie mieszkańców na bieżąco.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 10:02:41] • [IP: 176.221.124.***]

Podaj nr KW

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 09:54:51] • [IP: 77.111.247.**]

właściciel budynku przypuszczam że, szykuje taki sam scenariusz jaki był w przypadku centrali, wisusa i ditychówki. jaki to juz sami wiecie

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 09:38:59] • [IP: 91.94.18.**]

Wizytówka Świnoujścia ruina to samo z drogami dziura na dziurze wstyd pani prezydent

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 08:49:28] • [IP: 83.20.136.**]

ZNAJDŻKSIĘGĘ.pl Księgi wieczyste Świnoujście dowiecie się kto jest właścicielem

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 08:40:38] • [IP: 5.226.83.**]

Jak wyburzą to zbudują apartament bo takie jest myślenie w mieście.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 08:08:54] • [IP: 176.221.124.***]

...rzekł pierwszy pejsiarz Świnoujścia.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 07:11:43] • [IP: 176.221.125.***]

Proszę umieścić na budynku tablicy z informacją kto jest właścicielem tego zabytku oraz podać kontakt do niego. Pozdrawiam.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 00:45:27] • [IP: 89.151.19.***]

Żeby nie był tak widoczny, można siatkę taką maskującą zastosować, z wizualizacją okien i drzwi.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 00:43:19] • [IP: 89.151.19.***]

Tu nie chodzi o niepokój czy tragedię. Przykro jest, że Dom Marynarza tak się rozsypał. Kurcze, to chyba symbol. A miasto powinno coś z tym budyniem zarządzić. Bo ze względu ma lokalizację, bardzo rzuca się w oczy.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 00:43:17] • [IP: 88.156.234.***]

Otwarte drzwi zapraszają gości. Wiadomo w jakim celu.

Gość • Niedziela [10.05.2026, 23:12:12] • [IP: 31.175.14.**]

Takim mieszkańcom tylko maseczki i szczepienia... I TVN - żeby nie pomarli z nudy...

Gość • Niedziela [10.05.2026, 22:22:44] • [IP: 176.221.124.***]

wyburzyc i wybudowac na dawny wzor sprzed wojny

Gość • Niedziela [10.05.2026, 22:20:54] • [IP: 88.218.255.**]

Pijaczki nie śpią w centrum na placu na ławkach tylko tam więc zostawić otwarte a do tragedi to może dojść na przejściu dla pieszych i co też pozamykać przejścia?

Gość • Niedziela [10.05.2026, 21:20:41] • [IP: 185.210.36.***]

Deweloperzy już tupią i napierają na konserwatora zabytków aby dał zielone światło na rozbiórkę?

Gość • Niedziela [10.05.2026, 21:01:52] • [IP: 92.118.166.***]

Ten obiekt ma właściciela więc to do niego adresujcie swoje pretensje i żale

Gość • Niedziela [10.05.2026, 20:53:21] • [IP: 185.210.39.**]

ma to pewien urok. Po co to ruszać? :-)

Gość • Niedziela [10.05.2026, 20:47:58] • [IP: 176.221.125.***]

Jakie miasteczko - taka ruina !! Należy podać informację dla mieszkańców : kto sprzedał ten budynek, komu sprzedał, za ile sprzedał, kiedy sprzedał, jakie były warunki sprzedaży dotyczące terminu modernizacji lub wybudowania nowego obiektu. Redakcja iswinoujscie powinna podać tą informację, w przeciwnym wypadku to poziom plotkarstwa babinek na targu.

Gość • Niedziela [10.05.2026, 19:55:52] • [IP: 46.112.206.***]

Odłamki lecą z dachu, tylko czekać jak spadnie coś na łeb

Gość • Niedziela [10.05.2026, 19:30:34] • [IP: 31.175.32.**]

Teraz można się tam spokojnie wypróżnić. A to nie tragedia...

Gość • Niedziela [10.05.2026, 19:30:27] • [IP: 46.112.220.**]

Dokladnie drugi taki budynaj znajduje sie obok UM w Swinoujsciu to ten budynek z czerwonej cegly jest niezabezpieczony i po dachu biegaja dzieci. Jesli ktos spadnie to bez dramatyzowania tylko zostaje juz hades. Prosze o pochylenie sie nad tematem.

Gość • Niedziela [10.05.2026, 19:30:25] • [IP: 185.210.36.**]

Urban exploration to zajebista sprawa. miłego zwiedzania

Alan • Niedziela [10.05.2026, 19:26:36] • [IP: 91.94.28.**]

Centrum miasta. Wstyd.

Gość • Niedziela [10.05.2026, 19:25:21] • [IP: 91.94.22.**]

Tyle było tam zdarzeń, pożarów, koczowania bezdomnych, wybijania prymitywnie po pezetpeerowsku zabezpieczonych otworów, a mimo to kierowniczka UM nie wydała polecenia zamurowania wszystkich otworów na poziomie parteru!! Kierowniczko UM podaj się do dymisji, bo ty nie załatwiasz elementarnych potrzeb miasta z dziedziny bezpieczeństwa i wizerunku !! Poniatno??

Gość • Niedziela [10.05.2026, 19:18:33] • [IP: 37.248.219.***]

Czy naprawdę nie można zmusić właściciela żeby w końcu coś z tym zrobił 🤨🤨🤨

Gość • Niedziela [10.05.2026, 18:52:33] • [IP: 178.238.252.**]

Czemu tego nie zburzą albo nie wyremontują?Od tylu lat stoi zaniedbany budynek w takim reprezentacyjnym miejscu.

Gość • Niedziela [10.05.2026, 18:52:05] • [IP: 185.220.101.**]

Weźcie wy się" mieszkańcy" weźcie za jakąś konkretną robotę. Nie dość, że żydostwo zakazuje wam wszystkiego, to jeszcze wchodzicie w buty żydowskie i robicie, to samo, co pejsiarze. Szanujcie się ludzie i ogarnijcie się w końcu, bo jesteście im starsi, tym bardziej głupsi.

M • Niedziela [10.05.2026, 18:48:46] • [IP: 83.20.206.***]

Celowo pewnie nikt nie reaguje. Rozwali się i będzie apartamentowiec

Gość • Niedziela [10.05.2026, 18:45:57] • [IP: 176.0.2.***]

A gdzie jest staż wiejska ! Tym niech się zajmą a nie po hodnikah ludziom pod domami lataja

Oglądasz 1-51 z 51
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■