POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [28.04.2026, 07:50:47] • Świnoujście

Dziki w samym centrum Świnoujścia. Poranny widok na osiedlu Matejki zaskoczył mieszkańców

Dziki w samym centrum Świnoujścia. Poranny widok na osiedlu Matejki zaskoczył mieszkańców

fot. Mieszkaniec

To nie obrzeża miasta ani las dziki pojawiły się dziś rano w ścisłym centrum Świnoujścia. Około godziny 7.00 były widziane na osiedlu Matejki, między blokami 4, 6 i 8.

Dwa dorosłe dziki przemieszczające się wzdłuż chodnika i trawnika, tuż obok zaparkowanych samochodów i zabudowy mieszkalnej. Zwierzęta wyglądały na spokojne, jednak sama ich obecność w tej części miasta wzbudziła niepokój mieszkańców.

- „Dziś rano 07.00 na osiedlu Matejki 4-6-8 biegały dziki!!!” - relacjonuje mieszkaniec, który udokumentował zdarzenie.

Dziki w samym centrum Świnoujścia. Poranny widok na osiedlu Matejki zaskoczył mieszkańców

fot. Mieszkaniec

Jak podkreślają mieszkańcy, sytuacje z dzikami zdarzały się już wcześniej, jednak zwykle dotyczyły obrzeży miasta lub terenów bliżej lasów. Tym razem zwierzęta weszły głęboko w zabudowę miejską, co jest rzadko spotykane.

Eksperci od lat zwracają uwagę, że dziki coraz częściej pojawiają się w miastach, przyciągane dostępem do pożywienia od odpadków po niezabezpieczone śmietniki. Wiosna to także okres wzmożonej aktywności tych zwierząt.

Mieszkańcy apelują o ostrożność i przypominają, by nie zbliżać się do dzików ani ich nie dokarmiać. W przypadku spotkania najlepiej zachować dystans i spokojnie oddalić się z miejsca.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-39 z 39

Gość • Wtorek [28.04.2026, 10:52:30] • [IP: 176.221.125.**]

Lisy też biegają po podwórkach i warczą na ludzi niestety WOŚ nie reaguje na zgłoszenia

Gość • Wtorek [28.04.2026, 10:00:19] • [IP: 178.238.251.***]

Nic dziwnego skoro w blokach jest pełno debili wyrzucających żarcie przez okna.

Gość • Wtorek [28.04.2026, 09:45:47] • [IP: 78.9.235.***]

Można spróbować wyrzucać śmieci nie przez swoje okno ale np. podrzucać gdzie indziej. Wtedy dziki będą chodzić pod czyimiś oknami. Ewentualnie i w ostateczności można odpadki wyrzucić do kosza na śmieci ale kto by się tam takimi rzeczami przejmował.

Gość • Wtorek [28.04.2026, 09:41:26] • [IP: 176.221.125.***]

Zaskoczyły? Przecież od lat wiadomo, że dziki przychodzą do miasta. Zabraliście ich teren, to gdzie mają się podziać? Zabetonowaliście całe miasto!

Gość • Wtorek [28.04.2026, 09:13:43] • [IP: 89.151.20.***]

Biedne dziki!

Gość • Wtorek [28.04.2026, 09:05:04] • [IP: 37.31.130.***]

wolę pod oknem dzika niż kundla drącego ryja od 4 nad ranem

Gość • Wtorek [28.04.2026, 08:47:01] • [IP: 46.112.218.**]

No co za świnie!

Gość • Wtorek [28.04.2026, 08:44:59] • [IP: 93.210.137.***]

Ciagnie ich do swoich? Obojetnie na czterech czy na dwoch nogach.

Gość • Wtorek [28.04.2026, 08:43:16] • [IP: 88.156.234.**]

Piekne sztuki na grila :-)

Gość • Wtorek [28.04.2026, 08:05:55] • [IP: 178.238.251.***]

TO NIE JEST NIC DZIWNEGO DZIKI POJAWIAJĄ SIĘ W MIEŚCIE NISZCZĄC PARKI CMENTARZ STANOWIĄC ZAGROŻENIE BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I OSÓB STARSZYCH KAZDEGO ROKU TA SAMA SYTUACJA PREZYDENT MIASTA TWIERDZI ZE ISTOTNE SA SPRAWY MIESZKANCOW JEDNAK JAK WIDAC SPRAWY MIESZKANCOW TO WYLACZNIE ZABAWY I PIKNIKI

Gość • Wtorek [28.04.2026, 08:02:08] • [IP: 31.175.32.**]

Idą na zakupy.

Gość • Wtorek [28.04.2026, 07:59:22] • [IP: 176.221.124.***]

a gdzie mają się podziać, , betony, betony.

Gość • Wtorek [28.04.2026, 07:55:06] • [IP: 178.238.251.**]

Kto jest ważniejszy? Dziki które już się nie mieszczą w lesie czy ludzie w tym dzieci. Niemcy jakoś sobie z tym poradzili. Nawet z korzyścią dla siebie - dziczyzna w sklepie

Gość • Wtorek [28.04.2026, 07:54:48] • [IP: 46.112.238.**]

Stare baby wyrzucają żarcie przez okna to im do domu podrzucić te dziki. Poza tym miasto się dopiero obudzi jak dzik zaatakuje dzieciaka i poważnie rani, odstrzelić je, przebadać mięso i zrobić grilla na majówkę!

Oglądasz 26-39 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■