POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [28.04.2026, 07:50:47] • Świnoujście

Dziki w samym centrum Świnoujścia. Poranny widok na osiedlu Matejki zaskoczył mieszkańców

Dziki w samym centrum Świnoujścia. Poranny widok na osiedlu Matejki zaskoczył mieszkańców

fot. Mieszkaniec

To nie obrzeża miasta ani las dziki pojawiły się dziś rano w ścisłym centrum Świnoujścia. Około godziny 7.00 były widziane na osiedlu Matejki, między blokami 4, 6 i 8.

Dwa dorosłe dziki przemieszczające się wzdłuż chodnika i trawnika, tuż obok zaparkowanych samochodów i zabudowy mieszkalnej. Zwierzęta wyglądały na spokojne, jednak sama ich obecność w tej części miasta wzbudziła niepokój mieszkańców.

- „Dziś rano 07.00 na osiedlu Matejki 4-6-8 biegały dziki!!!” - relacjonuje mieszkaniec, który udokumentował zdarzenie.

Dziki w samym centrum Świnoujścia. Poranny widok na osiedlu Matejki zaskoczył mieszkańców

fot. Mieszkaniec

Jak podkreślają mieszkańcy, sytuacje z dzikami zdarzały się już wcześniej, jednak zwykle dotyczyły obrzeży miasta lub terenów bliżej lasów. Tym razem zwierzęta weszły głęboko w zabudowę miejską, co jest rzadko spotykane.

Eksperci od lat zwracają uwagę, że dziki coraz częściej pojawiają się w miastach, przyciągane dostępem do pożywienia od odpadków po niezabezpieczone śmietniki. Wiosna to także okres wzmożonej aktywności tych zwierząt.

Mieszkańcy apelują o ostrożność i przypominają, by nie zbliżać się do dzików ani ich nie dokarmiać. W przypadku spotkania najlepiej zachować dystans i spokojnie oddalić się z miejsca.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Ars • Sobota [02.05.2026, 20:53:53] • [IP: 62.141.204.***]

To są po prostu kuracjusze na NFZ

Gość • Środa [29.04.2026, 10:22:03] • [IP: 37.31.134.**]

Wyrzucajcie dalej przed blokami jedzenie to oprócz lisów i dzików dokarmiacie szczury. Zbliża się ciepła pora to jeszcze smród i brud dołączą.

Gość • Środa [29.04.2026, 09:50:56] • [IP: 37.31.134.**]

07:25 •. ..125.** Zabraliście ich teren, to gdzie mają się podziać? ________ Patrzę: • las między ul. Grunwaldzką a Zalewem, Kanałem Piastowskim i Świną - taki jak 20, 40, 60 lat temu. • las między ul.Grottgera a Sienkiewicza i Żeromskiego - taki, jak 20, 40, 60 lat temu, • las za ul.Wielkopolską, Śląską, Bydgoską i za Zamkową - taki, jak 20, 40, 60 lat temu... To GDZIE - powiedz, ty drżący ideolo z napakowaną lewackimi fobiami głową - jest ten niby zabrany ich teren ?!

Gość • Środa [29.04.2026, 07:25:33] • [IP: 176.221.125.**]

Zabraliście ich teren, to gdzie mają się podziać? ładne dziczki, niech spokojnie pójdą dalej

Gość • Środa [29.04.2026, 06:04:24] • [IP: 37.248.171.**]

Przy gospodniku teraz chodziły

Ekoterrorystom odbija • Środa [29.04.2026, 04:42:31] • [IP: 37.31.134.**]

09:41•..125.***] nie za bardzo rozumiem:" zabetonowaliście całe miasto" - to znaczy, że mieliśmy przygotować miasto dla dzików, NIE BETONOWAĆ go? Miasto miało być lasem?

Gość • Środa [29.04.2026, 00:33:31] • [IP: 78.30.78.**]

jakby ktoś nigdy dzików w życiu nie widział też coś żadna nowość itd.

Gość • Wtorek [28.04.2026, 22:00:32] • [IP: 88.255.243.**]

Safari.

Gość • Wtorek [28.04.2026, 21:45:23] • [IP: 185.210.38.***]

Brak trzeźwego i logicznego myślenia przez politycznych działaczy a szczególnie przez ekoterrorystów. Proste rozwiązania stanowią u nich problem nie do pokonania.

Gość • Wtorek [28.04.2026, 21:33:56] • [IP: 31.0.93.***]

WSZĘDZIE ROZKOPUJĄ TRAWNIKI, MEWY ZABRYZGAŁY MI SAMOCHÓD UMYTY PRZED DWOMA GODZINAMI

Gość • Wtorek [28.04.2026, 18:42:14] • [IP: 178.238.249.**]

„Nigdy nie siłuj się ze świniami. Obydwoje się ubrudzicie, a świnia to lubi.” – George Bernard Shaw

Gość • Wtorek [28.04.2026, 18:26:35] • [IP: 176.221.125.**]

Miasto odciąć od natury gdyż dziki lisy ptaki mewy czy inne wydalające czy domagające się żarcia okazy zwierzyńca czy rzucające liśćmi na jesieni okazy flory to przeszkodą w życiu tych którym wydaje się że są panami wszystkiego, dzwonili by cały czas do WOŚ bo to bo tamto czy co innego im przeszkadza a nie rozumieją że są częścią natury i bez tej znienawidzonej części świata ożywionego byłoby ciężko przeżyć gdyż wszystko jest połączone w całość której mu ludzie o ile część można nazwać ludziami jesteśmy najgorszą częścią niszcząca wszystko co się nam nie podoba. Natura bez człowieka świetnie da sobie radę czego o ludziach bez natury ciężko powiedzieć Tak myślę że trzeba re dziki czy lisy jak to wymienił jeden z czytelników może nie pokochać ale ignorować jako część potrzebną naturze. A przecież znamy na każdym osiedlili ludzi którzy chętnie użyli by atomu aby zlikwidować wszystko co w ich mniemaniu przeszkadza im żyć. Tak się nie da gdyż natura zemści

Gość • Wtorek [28.04.2026, 18:14:23] • [IP: 178.238.248.***]

Więcej żarcia wyrzucajcie przez okna, zlewek, chlebków wsioki.

Gość • Wtorek [28.04.2026, 17:49:15] • [IP: 178.238.252.**]

Ot, wydarzenie.

Gość • Wtorek [28.04.2026, 15:33:03] • [IP: 88.218.254.**]

Odstrzelić... To takie proste.

Gość • Wtorek [28.04.2026, 15:07:57] • [IP: 92.118.166.***]

Ojojoj ależ nowość

Gość • Wtorek [28.04.2026, 13:50:01] • [IP: 178.182.250.*]

Przecież Świnoujście jest w lesie to gdzie mają być dziki?

Gość • Wtorek [28.04.2026, 13:35:05] • [IP: 164.127.247.**]

Na Matejki przecież od wielu lat są dziki, wystarczy się przejść o 6 rano z psem. Za Oazikiem wiele razy było zaorane

Gość • Wtorek [28.04.2026, 13:10:55] • [IP: 37.30.16.**]

Nie dziwi mnie już nic. Dzikie rządy, dziki kraj. Nikt nad niczym nie panuje. Jedna wielka improwizacja niestety

Gość • Wtorek [28.04.2026, 13:07:21] • [IP: 83.20.138.***]

Gdzie te czasy, że dziki miały swój teren?

Gość • Wtorek [28.04.2026, 12:27:00] • [IP: 83.20.135.**]

Piękny widok integracja ludzi z dzikami ekoteroryści osiągają swoje cele.

Gość • Wtorek [28.04.2026, 12:19:29] • [IP: 37.31.130.**]

A zajrzałem do lokalnego internetu, dwaj bandyci, którzy w czerwcu 2025 napadli na kuriera mają być sądzeni. Też bandyta, któremu starsza pani z Przytoru okazała serce, a ten ją zabił (styczeń 2025) ma być sądzony.

Gość • Wtorek [28.04.2026, 12:12:27] • [IP: 37.31.130.**]

07:54 • " Stare baby wyrzucają żarcie przez okna (...)"_____ O, młody Bond się odezwał, z mózgiem najwyraźniej wstrząśniętym, choć nie zmieszanym...

Gość • Wtorek [28.04.2026, 11:54:16] • [IP: 178.238.248.**]

przy matejki 40 tez sobie chodzily

Gminny Mickiewicz • Wtorek [28.04.2026, 11:08:16] • [IP: 37.31.130.**]

Kto spotyka w mieście dzika/ ten patrząc w telefon nie zmyka! / Kto zobaczy na bruku łosia/ ten niech buchtuje i chrumka jak prosiak/ łosie dzika bowiem znają/ a wieprzowiny nie pożerają/ A kto ujrzy Joagatkę, mimo zeza/ ten niech tańczy poloneza/

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■