POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [27.04.2026, 07:03:26] • Świnoujście

Kamper na pół parkingu. Mieszkańcy mają dość - „niszczą miejsca postojowe”

Kamper na pół parkingu. Mieszkańcy mają dość - „niszczą miejsca postojowe”

fot. Mieszkanka

Do redakcji wpłynęły zdjęcia pokazujące kampera zaparkowanego w sposób, który wywołał oburzenie mieszkanki. Pojazd wyraźnie wykracza poza wyznaczone miejsce i wjeżdża na kamienną nawierzchnię, co zdaniem zgłaszającego prowadzi do niszczenia parkingu.

Na przesłanych fotografiach widać duży kamper zaparkowany na jednym z ogólnodostępnych miejsc postojowych. Problemem jak wskazuje mieszkanka jest nie tylko jego gabaryt, ale sposób parkowania. Tylne koło pojazdu znajduje się poza wyznaczonym miejscem, na wysypanym kamieniem terenie, który nie jest przystosowany do ruchu i postoju takich pojazdów.

„Pozwoliłam sobie państwu przesłać fotki, ponieważ ręce opadają jak kampery niszczą nasze parkingi” - napisała mieszkanka w wiadomości do redakcji.

Kamper na pół parkingu. Mieszkańcy mają dość - „niszczą miejsca postojowe”

fot. Mieszkanka

Temat kamperów w Świnoujściu wraca regularnie, szczególnie przed sezonem turystycznym. Z jednej strony mieszkańcy zwracają uwagę na brak odpowiedniej infrastruktury i przypadki zajmowania kilku miejsc parkingowych lub niszczenia nawierzchni. Z drugiej - sami kamperowcy podkreślają, że podróżują w ten sposób po całej Europie i szukają miejsc postoju poza płatnymi strefami, aby ograniczyć koszty.

Nie jest tajemnicą, że miasta zachodniej Europy są znacznie lepiej przygotowane na tego typu turystykę - oferując wyznaczone strefy postojowe i zaplecze sanitarne. W Świnoujściu takich tańszych miejsc wciąż brakuje lub są niewystarczające, co prowadzi do konfliktów między mieszkańcami a przyjezdnymi.

Zdjęcia, które otrzymaliśmy, pokazują jednak konkretny problem - parkowanie dużych pojazdów w miejscach do tego nieprzystosowanych. Dla mieszkańców to kolejny dowód na to, że sytuacja wymaga uporządkowania, zanim sezon turystyczny ruszy na dobre.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-51 z 51

Gość • Poniedziałek [27.04.2026, 07:11:46] • [IP: 178.238.253.**]

W innych miastach jest nie dopuszczalne są służby które pilnują porządku, a w naszym mieście wszystko wolno jest bajzel na kółkach parkują gdzie chcą i jak chcą nic się nie zmienia

Oglądasz 51-51 z 51
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■