POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [06.12.2023, 18:28:53] • Świnoujście

Trzy, dwa, jeden…. Choinka odpalona. Mikołaj przywiózł paczki i … dużo śniegu

Trzy, dwa, jeden…. Choinka odpalona. Mikołaj przywiózł paczki i … dużo śniegu

fot. Sławomir Ryfczyński

Od imienin Mikołaja w świątecznych przygotowaniach towarzyszyć nam będzie rozświetlone właśnie dziś bożonarodzeniowe drzewko. Po zeszłorocznych, ciemnych świętach, w tym roku w centrum miasta jest nieco jaśniej. Prezydent Świnoujścia zaprosił mieszkańców na rozświetlenie miejskiej choinki ale sam, tuż przed czmychnął pozostawiając prowadzenie zabawy elfom z zawsze świątecznie usposobionej Grupy Morskiej. Ubrana choinka górowała nad placem, gromada dzieci krzyczała najpierw „Mikołaj!, Mikołaj!”, a gdy starzec z brodą pojawił się na miejscu trzeba było jeszcze wołać; choinka, choinka! Bo ta nie chciała się rozpalić.

To co się udało (chyba aż za bardzo) to zima, która sypnęła bardzo obficie śniegiem. Ludzie którzy chcieli być świadkami rozświetlenia świątecznej iluminacji brnęli w prawdziwych zaspach. Tuż pod choinką Mikołaj rozpakował swój worek. Rodzice z maluchami przepychali się by to właśnie ich pociecha otrzymała paczkę. W ruch poszły obiektywy smartfonów. Głównymi pomocnikami Mikołaja byli radny Sławomir Nowicki oraz Dorota Turlejska.

Trzy, dwa, jeden…. Choinka odpalona. Mikołaj przywiózł paczki i … dużo śniegu

fot. Sławomir Ryfczyński

Zimowa sceneria towarzysząca imprezie to się udało. Szkoda, że nie udało się budowanie świątecznej atmosfery. Z głośników pobrzmiewały melodie, które nie wszystkim kojarzą się z Bożym Narodzeniem. Na próżno czekaliśmy na jedną choćby kolędę i wspólne śpiewanie. Mieszkańcy mogą czuć się zawiedzeni bo prezydent podkreślał na swoim profilu budowanie świątecznej atmosfery, w tym wspólne śpiewanie kolęd. Prezydentowi zdarza się mijać z prawdą ale przecież święta to czas wybaczania więc pewno i tym razem miłościwie nam panujący liczy może na rozgrzeszenie.
Choinka świeci, słodycze rozdane. No to… Aby do świąt!!!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gadochan • Środa [06.12.2023, 18:52:11] • [IP: 91.231.122.***]

Choinka piękna, ale do Bożego Narodzenia zdąży ludziom spowszednieć. Szkoda, bo to zabija atmosferę świąt. W każdym razie taką jaką pamiętam z dzieciństwa.

Gość • Środa [06.12.2023, 19:12:29] • [IP: 185.220.101.**]

Najlepsza na tym Beton Placu było, to błoto od roztopionego śniegu solą.

Gość • Środa [06.12.2023, 19:15:54] • [IP: 89.200.14.***]

Widzę, że ten portal ma taki sam problem z Prezydentem Żmurkiewiczem, jak Janusz Kowalski z Donaldem Tuskiem.Wszystkiemu winien jest" un".Dajcie już spokój, żałośni jesteście...

Gość • Środa [06.12.2023, 19:23:39] • [IP: 31.0.176.***]

Ten mikołaj z PIS bo nic nie dostałem? POLSKI MIKOŁAJ MIAŁ NIEBIESKIE UBRANIE, A TRADYCJA CHOINKA TO Z NIEMIEC.

Mieszkaniec • Środa [06.12.2023, 19:27:21] • [IP: 83.26.246.***]

Było miło. Przyjemnie tak w śniegu rozświetlić choinkę

Gość • Środa [06.12.2023, 19:47:13] • [IP: 37.47.178.***]

Przed wyborami kasa się w budżecie znalazła na choinkę i ozdoby. Brawo za hipokryzję.

Gość • Środa [06.12.2023, 19:52:07] • [IP: 213.155.174.***]

Bardzo ładna choinka. Dobrze, że nie postawili stożka z plastiku jak kilka lat temu.

Gość • Środa [06.12.2023, 19:53:25] • [IP: 192.42.116.***]

Ciapa the best.

Gość • Środa [06.12.2023, 19:54:45] • [IP: 31.11.128.***]

A gdzie karuzela czy ciuchcia dla dzieci GDZIE !!??

Gość • Środa [06.12.2023, 20:06:05] • [IP: 176.221.122.***]

Ludzie się pchali jak janusze, swionio bycie tu jest a nie miasto

Gość • Środa [06.12.2023, 20:32:37] • [IP: 37.248.215.**]

Jest piękna i jeszcze ta pogoda.

Gość • Środa [06.12.2023, 20:35:21] • [IP: 176.221.122.***]

Szkoda, że nie mamy kierownika Urzędu Miejskiego, z którym mieszkańcy mogliby wspólnie przeżywać atmosferę tych świąt.

Gość • Środa [06.12.2023, 20:53:49] • [IP: 88.156.235.***]

Dla żebractwa każda okazja jest dobra żeby dostać coś za darmo

Gość • Środa [06.12.2023, 21:29:03] • [IP: 92.118.166.**]

Gość • Środa [06.12.2023, 19:47:13] • [IP: 37.47.178.***] mniej jadu na święta życzę ty zapluty p0laczku

Gość • Środa [06.12.2023, 21:34:35] • [IP: 37.109.166.***]

Piękna, naturalna choinka, świąteczny nastrój, szkoda, że nie doceniany przez wiecznych malkontentów.Mojej rodzince, przede wszystkim dzieciom, się podobało.Szanujmy ten wyjątkowy czas.

AGENDA 2030 • Środa [06.12.2023, 21:46:14] • [IP: 176.221.123.***]

SUPER, WIEŚ TAŃCZY I ŚPIEW BO NIE MA PICOWSKICH ZBRODNICZYCH BAND W OKOLICY SŁYNĄCYCH ZE SZPRYCOWANIA I DAŁNOWANIA. OJOJOJ GAWIEDŹ NAWET KAGAŃCÓW NA RYJE NIE POZAKŁADAŁA, A KRAKEN CZYHA.

Gość • Środa [06.12.2023, 21:46:57] • [IP: 176.221.122.***]

Najważniejsze, że dzieci te małe i dzieci te duże były radosne, zadowolone, obdarowywane małymi, słodkimi prezencikami. Mała rączka w cieplutkich rękawiczkach wyciągnięta po Mikołajka - BEZCENNY WIDOK. Kochane nasze maluszki!!

Gość • Środa [06.12.2023, 21:59:24] • [IP: 46.205.132.**]

, 20:35:21] • [IP: 176.221.122.***] z... kierownikiem mamy przeżywać Boże Narodzenie (zwane świętami, jak Polska Tymkrajem)?! Przeżywa się je w rodzinie i w kościele! Jeśli nie tam, to przeżywa się jakieś inne święto, świeto tego rubasznego dziada w szlafmycy udającego biskupa św. Mikołaja z Miry.

Gość • Środa [06.12.2023, 22:00:00] • [IP: 37.109.164.***]

Piekna choinka😍i jak zwykle duzo przyglupawych komentarzy

Sam w domu • Środa [06.12.2023, 22:14:18] • [IP: 94.254.171.**]

Grupa Morska zrobiła fajną atmosferę. Rozdawanie słodyczy dla dzieci przez kilkanaście osób na całym placu to świetna promocja. Umieją się bawić🤪

Gość • Środa [06.12.2023, 22:39:25] • [IP: 37.47.181.***]

Mikołaj to myślałem ze to Kaczor przybył, on kocha dzieci, emerytów no i mundurowych.

Gość • Środa [06.12.2023, 23:11:35] • [IP: 176.221.122.***]

Fajna inicjatywa, szczególnie dla dzieci

Gość • Środa [06.12.2023, 23:25:29] • [IP: 178.238.250.**]

Śliczna choinka.

Gość • Środa [06.12.2023, 23:29:51] • [IP: 89.151.36.***]

Grupa Morska nadała ton zabawie na placu. Świetna atmosfera i dużo uśmiechów dzieciaków 🧑‍🎄

Gość • Środa [06.12.2023, 23:56:09] • [IP: 37.248.225.***]

Dzieciakom radocha, a szlak kler trafia.

Oglądasz 1-25 z 56
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■