iswinoujscie.pl • Środa [06.12.2023, 18:28:53] • Świnoujście

Trzy, dwa, jeden…. Choinka odpalona. Mikołaj przywiózł paczki i … dużo śniegu

Trzy, dwa, jeden…. Choinka odpalona. Mikołaj przywiózł paczki i … dużo śniegu

fot. Sławomir Ryfczyński

Od imienin Mikołaja w świątecznych przygotowaniach towarzyszyć nam będzie rozświetlone właśnie dziś bożonarodzeniowe drzewko. Po zeszłorocznych, ciemnych świętach, w tym roku w centrum miasta jest nieco jaśniej. Prezydent Świnoujścia zaprosił mieszkańców na rozświetlenie miejskiej choinki ale sam, tuż przed czmychnął pozostawiając prowadzenie zabawy elfom z zawsze świątecznie usposobionej Grupy Morskiej. Ubrana choinka górowała nad placem, gromada dzieci krzyczała najpierw „Mikołaj!, Mikołaj!”, a gdy starzec z brodą pojawił się na miejscu trzeba było jeszcze wołać; choinka, choinka! Bo ta nie chciała się rozpalić.

To co się udało (chyba aż za bardzo) to zima, która sypnęła bardzo obficie śniegiem. Ludzie którzy chcieli być świadkami rozświetlenia świątecznej iluminacji brnęli w prawdziwych zaspach. Tuż pod choinką Mikołaj rozpakował swój worek. Rodzice z maluchami przepychali się by to właśnie ich pociecha otrzymała paczkę. W ruch poszły obiektywy smartfonów. Głównymi pomocnikami Mikołaja byli radny Sławomir Nowicki oraz Dorota Turlejska.

Trzy, dwa, jeden…. Choinka odpalona. Mikołaj przywiózł paczki i … dużo śniegu

fot. Sławomir Ryfczyński

Zimowa sceneria towarzysząca imprezie to się udało. Szkoda, że nie udało się budowanie świątecznej atmosfery. Z głośników pobrzmiewały melodie, które nie wszystkim kojarzą się z Bożym Narodzeniem. Na próżno czekaliśmy na jedną choćby kolędę i wspólne śpiewanie. Mieszkańcy mogą czuć się zawiedzeni bo prezydent podkreślał na swoim profilu budowanie świątecznej atmosfery, w tym wspólne śpiewanie kolęd. Prezydentowi zdarza się mijać z prawdą ale przecież święta to czas wybaczania więc pewno i tym razem miłościwie nam panujący liczy może na rozgrzeszenie.
Choinka świeci, słodycze rozdane. No to… Aby do świąt!!!

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/80897/