POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedzia貫k [20.11.2023, 16:01:32] • 安inouj軼ie

Gmina dobra do 篡cia. Du篡 awans 安inouj軼ia

Gmina dobra do 篡cia. Du篡 awans 安inouj軼ia

fot. Urz康 Miasta 安inouj軼ie

Jeszcze w ubieg造m roku w rankingu „Gmina dobra do 篡cia” 安inouj軼ie by這 poza pierwsz 50-tk wszystkich miast na prawach powiatu. W tym roku wskoczy這 na wysokie 12. miejsce. A na wszystkie 2477 gmin w Polsce 安inouj軼ie zajmuje 50. miejsce.

Dla por闚nania w 2022 roku byli鄉y na odleg造m 756 miejscu.
W Polsce jest 66 miast na prawach powiatu. W rankingu „Gmina dobra do 篡cia 2023” w kategorii tej prowadzi Warszawa. Tu przed 安inouj軼iem plasuj si Pozna (10. miejsce) i Szczecin (11. miejsce). W pierwszej 50-tce z zachodniopomorskiego jest jeszcze Koszalin, kt鏎y zajmuje 16 pozycj.

Ranking „Gmina dobra do 篡cia” przygotowuje Serwis Samorz康owy PAP. Jest opracowywany na podstawie 63 wska幡ik闚 pokazuj帷ych jako嗆 篡cia we wszystkich 2477 gminach w Polsce.

Sprawdzana jest m.in. dost瘼no嗆 zieleni, walory estetyczne krajobrazu oraz zanieczyszczenie 鈔odowiska. Autorzy raportu pod lup bior te bud瞠ty gmin, w tym wydatki inwestycyjne oraz jako嗆 dr鏬, sieci wodoci庵闚 i kanalizacji. W okre郵aniu jako軼i 篡cia pod uwag brane s r闚nie poziom edukacji, liczb 興obk闚 i przedszkoli, a nawet zasoby bibliotek. Wszystkie wska幡iki po przeliczeniu daj Wska幡ik Jako軼i 砰cia, a jego wysoko嗆 stanowi o miejscu danej gminy w rankingu. Oczywi軼ie im jest ona wy窺za, tym wy窺ze jest miejsce.

Ranking opracowany jest we wsp馧pracy z prof. dr hab. Przemys豉wem 奸eszy雟kim z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk.

BIK UM 安inouj軼ie
Na podst. Serwis Samorz康owy PAP


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj帷 komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Polityk prywatno軼i.

Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-22 z 22

Go嗆 • 字oda [22.11.2023, 15:32:04] • [IP: 176.221.122.***]

By這 by mi這 gdyby mieszkania kosztowa造 mniej

Go嗆 • Wtorek [21.11.2023, 11:59:24] • [IP: 193.69.22.**]

Gmina Dobra to ko這 Nowogardu...

Go嗆 • Wtorek [21.11.2023, 11:51:05] • [IP: 178.238.247.**]

parodia, Warszawa powinna by na pierwszym miejscu miast najgorszych do 篡cia, mieszkanie tam to jest masakra, sp璠zi貫m tam 5 lat

Go嗆 • Wtorek [21.11.2023, 11:30:23] • [IP: 89.151.38.***]

Czasami czytam te komentarze. Zwykle ju po kilku chce si rzyga. Ciekawe czy tu pisze zawsze ta sama grupa sfrustrowanych, zgorzknia造ch, wiecznie niezadowolonych malkontet闚, czy takie jest 鈍inoujskie spo貫cze雟two. Jak im si nic nie podoba, to niech wystartuj w wyborach samorz康owych i zrobi raj. Za這輳 si, 瞠 nie dostaliby wi璚ej ni kilka g這s闚 swojej rodziny, bo od takich zgnilizn czu na odleg這嗆.

Go嗆 • Wtorek [21.11.2023, 11:17:20] • [IP: 37.47.187.***]

No c騜, ten ranking jest dowodem na pot璕 statystyki. Ale o tym to ju Stalin wiedzia. Zadam wi璚 prowokacyjne pytanie: skoro jest tak dobrze i coraz lepiej to dlaczego 安inouj軼ie si wyludnia ? Dlaczego ludzie wyje盥瘸j i nie wracaj ? Dlaczego ludzie z Mi璠zyzdroji, Wolina czy Kamienia przyje盥瘸j tu do pracy po czym z rado軼i wracaj do siebie ? Dlaczego skoro tu tak dobrze ? Odpowied jest prosta: bo tu nie jest dobrze i wie to ka盥y kto mieszka gdzie indziej. Nieruchomo軼i jedne z najdro窺zych w Polsce (zar闚no kupno jak i najem), paliwa jedne z najdro窺zych w Polsce... Pracy jest du穎, to fakt ale jest tak samo p豉tna jak gdzie indziej. Ceny towar闚 tak jak wsz璠zie, ale dost瘼no嗆 gorsza bo Niemcy wszystko wykupuj hurtem. Komunikacyjnie miasto to jedna wielka beznadzieja, jestem zmotoryzowany i ma這 gdzie je寮zi mi si tak 幢e jak po tutejszym mie軼ie. Dost瘼no嗆 fachowc闚 minimalna a jak si trafi to kroj jak za zbo瞠 bo wol robi w Niemczech. 安inouj軼ie to jest ci篹kie miasto do 篡cia.

Go嗆 • Wtorek [21.11.2023, 10:25:19] • [IP: 176.221.122.**]

nic tu dla mieszkanca nie ma, dzieciaki ani szkoly ani poozniej normalnej pracy nie maja. mlodzioez nam wyjezdza, m kiasto sie starzeje, tylko hotele, apartamenty, nic dla mlodych. dzieciaki nie maja dla siebie miejsca, anki grzie pojsc ani pojechac. w parkach chleja, pala i nie wiadomo co jeszce. tylko plaza przyciaga i gtez nie wiem czy na pewno, niedlugo zabetonuja, zabuduja wszystko ze bedzie ona smkietniskiem.Co roku niby mkiasto inwestuje, a widac jak wszystko sie sypie.

Go嗆 • Wtorek [21.11.2023, 08:30:57] • [IP: 5.173.176.**]

To taki sam „wa貫k”jak z b喚kitn flag.

Marek • Wtorek [21.11.2023, 08:17:15] • [IP: 62.69.252.***]

To chyba jaki 瘸rt. Powinno by: Gmina 安inouj軼ie dobra do 篡cia... dla niemieckich emeryt闚!

Go嗆 • Wtorek [21.11.2023, 06:37:01] • [IP: 185.210.37.**]

Szkoda, 瞠 nie wzi瘭i pod uwag dost瘼no嗆 do lekarzy specjalist闚 o cene m2 mieszkania..

Go嗆 • Poniedzia貫k [20.11.2023, 23:15:31] • [IP: 89.151.32.***]

A mo瞠 by si tak mieszka鎍闚 zapytali jak m si tu 篡je? Bzdury oparte na jaki ilosciach zieleni to wymy郵i mo瞠 tylko jaki pajac kt鏎y przed wyborami samorz康owymi chce podpompowac kilku w這darzy. Akurat nasz jest beznadziejny

Go嗆 • Poniedzia貫k [20.11.2023, 22:17:16] • [IP: 89.78.48.**]

Powinno by chyba" Kpina dodana do 篡cia". Kto albo co, co ocenia這 t gmin, chyba nie by這 w 瘸dnym urz璠zie. Wystarczy wej嗆 do O.P.R'u, Urz璠u Miasta, Urz璠u Skarbowego, a przekonamy si o wygodzie 篡cia, ale skorumpowanych, g逝pich, niedouczonych 豉p闚karzy, konfident闚 i idiot闚!! Wiem co o tym bo wszystko to prze獞iczy貫m na w豉snej sk鏎ze. Tu nie da si 篡 normalnie, ani nawet przebywa d逝瞠j ni dwa tygodnie. Oczywi軼ie nie pr鏏uj帷 nic za豉twi, bo wizyta w jakimkolwiek urz璠zie skraca 篡cie petenta o po這w i drenuje portfel do zera. Druga wizyta oznacza zaci庵ni璚ie kredytu, a bez 豉p闚ki nic tu nie za豉twisz. Wystarczy doda, za osoba przeprowadzaj帷a si tu z innego miasta, wytrzyma豉 z tymi mato豉mi nieca貫 p馧 roku i wr鏂i豉 do siebie. Mia豉 do嗆 n瘯ania jej wizytami u debili w urz璠zie skarbowym i pyta o to, za ile sprzeda豉 swoj w豉sno嗆 i sk康 mia豉 pieni康ze na zakup lokalu mieszkalnego, skoro sprzeda豉 dom w poprzednim miejscu zamieszkania.

Go嗆 • Poniedzia貫k [20.11.2023, 21:50:28] • [IP: 178.238.250.**]

Edukacja i poziom nauczania w naszych szko豉ch - 瞠nada. Nawet nauczyciele wysy豉j swoje dzieci do Szczecina, 瞠by dobry start mia造. Egzaminy, matura to wszystko ci篹ka kasa rodzic闚 na prywatne korki i kursy- ca貫 szcz窷cie dost瘼ne r闚nie online. Nauczyciele w wi瘯szo軼i maj wywalone.

Gra篡na • Poniedzia貫k [20.11.2023, 21:40:18] • [IP: 84.40.215.***]

Gratulowa awansu czy p豉ka? Szkoda 瞠 pan profesor nie wzi掖 pod uwag wszystkich czynnik闚 dobrobytu mieszka鎍闚.Podaje wz鏎 na dobrobyt: Liczebnik: Ceny na zielonym rynku + Ceny metra mieszkania + Liczba drzew wyci皻ych podczas tworzenia promenady zdrowia - zamkn望 nawias razy ilo嗆 miejsc parkingowych w mie軼ie w pochmurny letni dzie. Mianownik: Liczba godzin sp璠zonych na SOR gdy nikt si nie zajmuje twoj spraw. Jest jeszcze kilka wzor闚 kt鏎y zna ka盥y mieszkaniec tej krainy szcz窷liwo軼i

Go嗆 • Poniedzia貫k [20.11.2023, 19:40:08] • [IP: 46.205.136.***]

O klimacie historii. Jest lepiej, s lepsze warunki, bo nie ma juz tej babki korpulentnej o ustach jak megafon (i umyslowo軼i jak Schurnij-Vyelgus), kt鏎a organizowa豉 kilkuosobowe wiece przeciw wszystkiemu, co w Polsce swi皻e, ci捫y, szczelnosci granic. Niestety jest jeszcze ulica towarzysza Markiewicza, ulica sprzedawcy Polski Roosevelta, poety komunizmu Broniewskiego, salonowego gad瞠tu stalinizmu Julka Tuwima, cz這nka miedzynarodowki socjalistycznej Niedzia趾owskiego, Pierwszego Maja, czyli 鈍i皻a o Niczym ku czci komunizmu, nadal nadaje sie tytuly honorowe lokalnym komunistom i komunistkom.

Go嗆 • Poniedzia貫k [20.11.2023, 17:59:43] • [IP: 46.205.136.***]

Dost瘼no嗆 zieleni wysoka, walory krajobrazu - bardzo wysokie, zasoby bibliotek - wysokie, Bibl.Publ.ma ok.70 tys tytu堯w, jest jeszcze nawet Bibl. Pedagogiczna, jest sie filii Bibl.Publicznej. Niestety zmniejszaj dobre warunki 篡cia Niemcy, a trzeba podkre郵i, 瞠 zawsze specyficzne jest zachowanie GO列I w gminie, mie軼ie, podobnie jak w domu prywatnym - przejd, smrodliwie przejad, 幢e zaparkuj i nie zadbaj, bo dla nich to tylko epizod to nasze rodzime miejsce. I tak na co dzien mamy bardzo niebezpieczn jazd Niemc闚 po mie軼ie, ich poczucie anonimowo軼i (opisane niedawno na Isw pl 豉manie kodeksu drogowego i szydzenie z kierowcy). Pogarsza nam tez warunki 篡cia posiadanie ps闚 przez tysi帷e mieszka鎍闚 na stosunkowo ma貫j przestrzeni, wtargni璚ie przemys逝 w sfer turystyczn (izolacja gazoportu, zakaz wst瘼u). Poprawi warunki 篡cia... PiS, zbudowa tunel i ko鎍zy budowac drog ekspresow.

Go嗆 jakich wielu • Poniedzia貫k [20.11.2023, 17:58:04] • [IP: 89.151.34.***]

Gdzie jest ten dron, kt鏎y mia wykrywa te kopciuchy kominowe? Czy operator ma si dobrze i ma dobra pensj? Od paru lat jestem pod wra瞠niem i mam rado嗆 w sercu jako niejedyny chyba naiwniak. - 疾gnam przewlek造m kaszlem.

Go嗆 • Poniedzia貫k [20.11.2023, 17:52:04] • [IP: 178.238.246.***]

Hahahahaha, taaaaa, a do laryngologa musze jecha do Goleniowa lub Ko這brzegu, taki tu luksus. Przesta鎍ie ju pokazywa te rankingi bo ona maj tyle wsp鏊nego z rzeczywisto軼i co polska reprezentacja z dobr gr w pi趾.

Go嗆 • Poniedzia貫k [20.11.2023, 17:45:56] • [IP: 46.205.136.***]

No jak to? Przeciez wg niektorych portali tu jest czarna d...

Go嗆 • Poniedzia貫k [20.11.2023, 17:44:36] • [IP: 37.47.182.***]

Wydatki inwestycyjne- ot i ca造 klucz. Uwzgl璠ili zapewne inwestycj tunelow za rok spadniemy na ostatnie.

Go嗆 • Poniedzia貫k [20.11.2023, 17:24:18] • [IP: 37.248.211.***]

Koszalin?? Pora磬a

Go嗆 • Poniedzia貫k [20.11.2023, 16:46:55] • [IP: 89.64.38.**]

Fajnie, 瞠 jest lepiej, ale patrz帷 na wyniki warto wspomnie, 瞠 w zachodniopomorskim wy瞠j ni 安inouj軼ie znalaz造 si: Dobra, Ko豚askowo, Dziwn闚 (sic!), Mi璠zyzdroje i Szczecin!

Go嗆 • Poniedzia貫k [20.11.2023, 16:38:47] • [IP: 104.28.131.***]

Hahahahhaha ciekawe ile za to zap豉cili.

Ogl康asz 1-22 z 22
■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344
■ 6 czerwca 2024 roku do Urz璠u Miasta 安inouj軼ie wp造n窸a oferta Fundacji Wiatr w 畝gle na realizacj zadania publicznego pod nazw: szkolenie pod tytu貫m „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje si do wgl康u w Wydziale Zdrowia i Polityki Spo貫cznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta 安inouj軼ie, ka盥y mo瞠 zg這si uwagi dotycz帷e oferty. Ewentualne uwagi mo積a zg豉sza do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Spo貫cznej Urz璠u Miasta 安inouj軼ie, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemno嗆 zaprosi na koncert w ramach XX Mi璠zynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, kt鏎y odb璠zie si w 安inouj軼iu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmi najwi瘯sze przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 z這tych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Wi璚ej w za陰cznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierz徠 w 安inouj軼iu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowali鄉y dla Was wiele atrakcji: 2 Dmucha鎍e, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z ㄆku, Popcorn. Przyjd嬈ie z ca陰 rodzin, sp璠嬈ie mi這 czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskona豉 okazja, by dowiedzie si wi璚ej o naszej dzia豉lno軼i oraz jak mo瞠cie pom鏂 bezdomnym zwierz皻om. Do zobaczenia! ■ Jeden z prom闚 Karsib鏎 pojawi si w czerwcu na przeprawie Warsz闚. Powodem jest awaria ch這dzenia na promie Bielik i konieczno嗆 jego remontu. Zmiany planowane s w dniach 03-10 czerwca. W zwi您ku z awari systemu ch這dzenia na promie Bielik I i pilnej konieczno軼i jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzie b璠 w eksploatacji promy: Bielik III i Karsib鏎 I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu p璠nik闚) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika g堯wnego) wy陰czone s z eksploatacji do ko鎍a czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepis闚. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w 安inouj軼iu naruszono lub pomini皻o szereg przepis闚. Ca趾owicie zignorowano kwesti m.in. interesu mieszka鎍闚, uci捫liwo軼i, kt鏎e odczuje lokalna spo貫czno嗆, ale tak瞠 bezpiecze雟twa pa雟twa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w s御iedztwie terminala LNG. 安inoujski samorz康 chce naprawi te b喚dy i odwo豉 si od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Dzia豉nia podj皻o w szeroko poj皻ym interesie spo貫cznym, w nadziei, 瞠 g這s samorz康u w ko鎍u zostanie wys逝chany i uwzgl璠niony. Nie by這 konsultacji, referendum, rzetelnych opracowa… ■ Druga edycja "Rozta鎍zonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta 安inouj軼ie zn闚 przynios豉 niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z r騜nych region闚 zaprezentowa這 swoje umiej皻no軼i, w tym zespo造 z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara B豉szczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrze瘸. Dla wielu m這dych tancerzy by豉 to pierwsza okazja do wyst瘼u przed publiczno軼i, co wzbudza這 wyj徠kowe emocje w鈔鏚 ich rodzic闚. Najlepsze zespo造, kt鏎e zdoby造 nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Ta鎍a "Etiuda". Sponsorem nagr鏚 by豉 Sp馧dzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-W豉sno軼iowa „S這wianin” w 安inouj軼iu. Organizacja tego wydarzenia by豉 mo磧iwa dzi瘯i zaanga穎waniu wielu os鏏. Serdecznie dzi瘯ujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podzi瘯owania sk豉damy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecno嗆 i wsparcie ■ Nowi zast瘼cy: Joanna Agatowska b璠zie mia豉 dw鏂h zast瘼c闚. Zast瘼c do spraw spo貫cznych b璠zie pan Roman Kucierski, zast瘼c do spraw inwestycyjnych b璠zie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Pawe Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodnicz帷ym Rady Miasta 安inouj軼ia ! Nowy przewodnicz帷y by jedynym zg這szonym kandydatem. Popar這 go 19 radnych. 2 by這 przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta 安inouj軼ie odebra這 za鈍iadczenia o wyborze oraz uroczy軼ie z這篡這 郵ubowanie. W鈔鏚 nich jest wielu spo貫cznik闚. Na tej samej sesji nowa prezydent 安inouj軼ia Joanna Agatowska z這篡豉 郵ubowanie i formalnie obj窸a urz康. ■ Na poniedzia貫k 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwo豉 I sesj Rady Miasta 安inouj軼ie IX kadencji. Obrady odb璠 si w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Pocz徠ek o godzinie 10.00. Porz康ek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wr璚zenie za鈍iadcze o wyborze na radnego. 3. Z這瞠nie 郵ubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyj璚ie porz康ku obrad. 5. Wyb鏎 przewodnicz帷ego rady. 6. Wr璚zenie za鈍iadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta 安inouj軼ie. 7. Z這瞠nie 郵ubowania przez prezydenta. 8. Zako鎍zenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem 安inouj軼ia w I turze! To historyczne zwyci瘰two! Oczywi軼ie musi by potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protoko堯w z 27 komisji wyborczych w 安inouj軼iu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokona豉 trzech swoich konkurent闚 i w I turze zosta豉 prezydentem 安inouj軼ia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zosta這 jeszcze dokonane. Nast徙i po wydaniu 安iadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. wrze郾ia br. Roszczenia obu stron w zwi您ku z prowadzonymi mediacjami s obj皻e tajemnic mediacji - t逝maczy Jaros豉w Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta 安inouj軼ie ■