POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [19.09.2023, 16:49:31] • Świnoujście

Palił się materac

Palił się materac

fot. Edmund Papski

Dnia 16 września 2023 roku o godzinie 09:38 do stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o pożarze przy ul. Gdyńskiej w Świnoujściu. Natychmiast po otrzymaniu tej informacji, strażacy ruszyli na miejsce zdarzenia, gotowi do podjęcia akcji ratowniczo-gaśniczej.

Pożar objął pomieszczenie obok wejścia do klatki schodowej bloku mieszkalnego. Zespół strażacki natychmiast przystąpił do działań mających na celu opanowanie sytuacji i wygaszenie pożaru. Do tego celu wykorzystano jedną linię gaśniczą, która skutecznie ugasza pożar.

Palił się materac

fot. Edmund Papski

Kiedy pożar został opanowany, strażacy skorzystali z kamery termowizyjnej, aby dokładnie zbadać pogorzelisko i upewnić się, że nie ma zagrożeń pożarowych czy źródeł ciepła, które mogłyby ponownie zaprószyć ogień. Szczęśliwie, kamera termowizyjna nie wykazała żadnych niebezpiecznych obszarów.

Cała akcja trwała nieco ponad 10 minut, rozpoczynając się o 09:38 i kończąc się o 09:50. W działaniach ratowniczych uczestniczyło łącznie 6 strażaków, którzy byli podczas akcji obsadzeni na dwóch pojazdach pożarniczych. Dzięki ich profesjonalizmowi, szybkości działania i zdecydowanej reakcji, udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się pożaru oraz ochronić mieszkańców budynku przed potencjalnym niebezpieczeństwem.

Palił się materac

fot. Edmund Papski

Po zakończeniu akcji gaśniczej strażacy nie ograniczyli swojej pomocy tylko do jednego zdarzenia. Udali się także na ulicę Bohaterów Września / Chrobrego, gdzie pomogli w zniesieniu pacjenta do karetki. Ta reakcja pokazuje po raz kolejny zaangażowanie i troskę strażaków o bezpieczeństwo.

Palił się materac

fot. Edmund Papski

Kpt. mgr inż. Paweł Piorun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu, podkreślił znaczenie szybkiej i skutecznej reakcji strażaków w sytuacjach awaryjnych. Dzięki ich wyszkoleniu i gotowości do działania, życie i mienie mieszkańców miasta jest lepiej chronione.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Czwartek [21.09.2023, 06:51:10] • [IP: 5.173.158.**]

O jejku, jejku jejku

Gość • Środa [20.09.2023, 18:22:24] • [IP: 176.221.123.***]

Ludzie jacy wy jesteście złośliwi.

Gość • Środa [20.09.2023, 11:59:05] • [IP: 46.205.140.***]

09:09• 31.11.128.***] tak, a awarię rury z wodą na 11 Listopada 2 lata temu wywołał Żyd, ukradł zaś Niemce portmonetkę skąpy Szkot, zaś butelkę piwa wyniosł z Lidla Rosjanin wysuszony bez bimbra...i tak dalej w te klocki, jedziemy stereotypami, nienawiścią, stygmatyzacją zbiorową... Skąd takie małe hitlerki na forum wciąz się biorą??!!

Gość • Środa [20.09.2023, 09:09:36] • [IP: 31.11.128.***]

Podpalacz to nasz" gosc" z ukrainy, co prawda przypadkowy, rzucił tam peta, mam nadzieję że nie specjalnie. Inna sprawa, kto zostawił ten materac, gdy blok jest wyposarzony w pomieszczenie do gabarytow i tym podobnych przedmiotów. To już rola wspolnoty wyciągnoc konsekwencje od nie odpowiedzialnego lub leniwego mieszkanca.

Gość • Środa [20.09.2023, 08:33:55] • [IP: 46.205.140.***]

Skad biorą się bezczelni głupcy, którzy kpią z gaszenia materaca:" sensacja, za to im państwo płaci"? Wg takiego glupca, jeśli np zapalą się majtki czy kalesony w szafie, to należy się śmiać i nie gasić, bo to śmieszne rzeczy? Już zwykły dywanik metr na metr z tworzywa sztucznego, jakie się sprzedaje w sklepach z dywanami pali się tak, że pryska, bo zrobiony jest z samej sztucznej chemii. Skąd biorą się takie jełopy na forum?!

Gość • Środa [20.09.2023, 04:08:32] • [IP: 46.205.140.***]

Uważajcie na te rzeczy, w 2006 r.Zinedine Zidane dostał czerwoną kartkę, gdy z byka uderzył Materazziego, który wulgarnie go rozpalił. Ale strażacy włączają swój prąd (wody) w natarciu, czym rozpalają trollików jak ten niżej, trollik znawca tego, czym ma się straż zajmować - jeśli się nie wypluje na forum, nie szczytuje i coś mu w nocy brakuje.

Gość • Środa [20.09.2023, 03:31:02] • [IP: 73.123.189.**]

Gdyńska 25, lata '90, ktoś pamięta? Suchy, Michał Ż, Tomek S. na 10-tym. Blok obok bracia D. Paweł i Tomek, na 7-mym Robert Z. I Marcin Z. Kurde, to były czasy, dupniak i bieganie po daszku od węzła grzewczego. Pozdrawiam jeśli ktoś pamięta.

Gość • Wtorek [19.09.2023, 21:18:43] • [IP: 176.221.122.***]

Kto jeszcze to toleruje - te nieroby przyjechali do materaca w ile ? 5 samochodów? Kot ma sraczkę, jadą przez całe miasto czym tylko mogą, trąbią na prawo i lewo, za chwilę wracają w tym samym szyku, ktoś oszalał, kasa, misiu kasa - kosztem obywateli.Często widzę w Szczecinie jak do zdarzenia jedzie jeden wóz strażacki, o co tu chodzi??. Boże, jakby mieli 20 samochodów, wszystkie jechałyby do kota.Proszę polityków o interpelację w tej sprawie, prawie jak handel wizami.

Ja • Wtorek [19.09.2023, 21:13:03] • [IP: 185.90.158.***]

Kamera tam nie łapie.

Gość • Wtorek [19.09.2023, 20:23:37] • [IP: 37.47.167.**]

Sensacja, za to im państwo płaci.

Gość • Wtorek [19.09.2023, 19:43:48] • [IP: 46.205.140.**]

Harvey ma materac

Gość • Wtorek [19.09.2023, 17:40:51] • [IP: 176.221.122.***]

Są kamery w bloku. Szybko dojdą kto. Powinni zapłacić za to

Gość • Wtorek [19.09.2023, 17:38:47] • [IP: 77.252.46.***]

Na tym materacu musiało być nieziemskie tarcie, że się ten materac zajarał...

Gość • Wtorek [19.09.2023, 17:35:07] • [IP: 37.248.163.**]

Szybka utylizacja 👍

Gość • Wtorek [19.09.2023, 17:23:53] • [IP: 31.60.121.**]

Do gabarytów komuś było za daleko?😎

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■