iswinoujscie.pl • Wtorek [19.09.2023, 16:49:31] • Świnoujście

Palił się materac

Palił się materac

fot. Edmund Papski

Dnia 16 września 2023 roku o godzinie 09:38 do stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o pożarze przy ul. Gdyńskiej w Świnoujściu. Natychmiast po otrzymaniu tej informacji, strażacy ruszyli na miejsce zdarzenia, gotowi do podjęcia akcji ratowniczo-gaśniczej.

Pożar objął pomieszczenie obok wejścia do klatki schodowej bloku mieszkalnego. Zespół strażacki natychmiast przystąpił do działań mających na celu opanowanie sytuacji i wygaszenie pożaru. Do tego celu wykorzystano jedną linię gaśniczą, która skutecznie ugasza pożar.

Palił się materac

fot. Edmund Papski

Kiedy pożar został opanowany, strażacy skorzystali z kamery termowizyjnej, aby dokładnie zbadać pogorzelisko i upewnić się, że nie ma zagrożeń pożarowych czy źródeł ciepła, które mogłyby ponownie zaprószyć ogień. Szczęśliwie, kamera termowizyjna nie wykazała żadnych niebezpiecznych obszarów.

Cała akcja trwała nieco ponad 10 minut, rozpoczynając się o 09:38 i kończąc się o 09:50. W działaniach ratowniczych uczestniczyło łącznie 6 strażaków, którzy byli podczas akcji obsadzeni na dwóch pojazdach pożarniczych. Dzięki ich profesjonalizmowi, szybkości działania i zdecydowanej reakcji, udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się pożaru oraz ochronić mieszkańców budynku przed potencjalnym niebezpieczeństwem.

Palił się materac

fot. Edmund Papski

Po zakończeniu akcji gaśniczej strażacy nie ograniczyli swojej pomocy tylko do jednego zdarzenia. Udali się także na ulicę Bohaterów Września / Chrobrego, gdzie pomogli w zniesieniu pacjenta do karetki. Ta reakcja pokazuje po raz kolejny zaangażowanie i troskę strażaków o bezpieczeństwo.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/80200/