POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [15.09.2023, 08:40:54] • Świnoujście

Trwa uszczelnianie trzeciego zbiornika LNG w gazoporcie w Świnoujściu

Trwa uszczelnianie trzeciego zbiornika LNG w gazoporcie w Świnoujściu

fot. Andrzej Ryfczyński

13 września reporterzy mieli możliwość zajrzenia do wnętrza trzeciego, wciąż budowanego, zbiornika LNG.

Budowa największego zbiornika Terminalu LNG powoli dobiega końca.



Do zbiornika już można wejść, ale przed ekipą budowlaną wciąż wiele zadań, w tym uszczelnienie konstrukcji oraz jej podłączenie do sieci gazociągów.

Trwa uszczelnianie trzeciego zbiornika LNG w gazoporcie w Świnoujściu

fot. Andrzej Ryfczyński

To, co robi największe wrażenie, to olbrzymie rozmiary trzeciego zbiornika, przeznaczonego do przechowywania skroplonego gazu ziemnego w temperaturze ok. -162°C. Jego zewnętrzna średnica wynosi 83,6 m, co sprawia, że jest on większy niż każdy z dwóch zbiorników obecnie użytkowanych na terenie Terminalu.

Trwa uszczelnianie trzeciego zbiornika LNG w gazoporcie w Świnoujściu

fot. Andrzej Ryfczyński

Aktualnie trwają prace nad uszczelnieniem tej imponującej konstrukcji. Budowa nowego zbiornika stanowi kluczowy element rozbudowy terminalu. Równocześnie powstaje nowe nabrzeże, które pozwoli zwiększyć moce przeładunkowe gazoporcie o dodatkowe 1,5 mld metrów sześciennych gazu. Po zakończeniu inwestycji całkowita moc terminalu ma wynieść 8,3 mld metrów sześciennych rocznie.

Najświeższe dane z serwisu informacyjnego Gaz-Systemu wskazują, że zbiornik zostanie oddany do eksploatacji do końca tego roku. To z kolei oznacza wzrost wpływów z podatków dla miasta. Aktualnie każdego miesiąca do kasy Świnoujścia trafia 3 miliony złotych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Sobota [16.09.2023, 02:08:47]

komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Niedziela [17.09.2023, 10:50:47] • [IP: 37.47.240.***]

Grunt że Donald będzie tan zbiornik oddawał do użytku i zmieni nazwę terminala na jakiś polski

Gość • Sobota [16.09.2023, 18:03:01] • [IP: 77.252.46.***]

16:06:04 - A masz może kontakt do Rzecznicz Prasowe z Ostrej Zieleni, aktywiszcza ekologicznego i człończa Partii Zielonych? Bo szukam, szukam, szukam i nie mogę znaleźć?

Gość • Sobota [16.09.2023, 10:32:57] • [IP: 139.144.213.**]

Już nie szczelny ha ha!

Gość • Piątek [15.09.2023, 21:36:44] • [IP: 178.238.252.***]

Do tych szczekających troli, zaproście putlera, będzie dobrobyt i demokracja.Zaszczeksz kwatera w kolonii karnej. Społeczeństwo malkontentów, sfrustrowanych łbów.

Gość • Piątek [15.09.2023, 21:20:04] • [IP: 185.210.39.**]

według Ruskich przecieka i tunel i zbiornik gazu.

Gość • Piątek [15.09.2023, 21:10:47] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Piątek [15.09.2023, 16:53:37] • [IP: 82.132.225.***] jednak to prawda że idioci się rodzą.

Gość • Piątek [15.09.2023, 21:09:47] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Piątek [15.09.2023, 16:48:12] • [IP: 87.202.14.*] przedewszytkim tobie mózg przecieka!

Gość • Piątek [15.09.2023, 18:46:21] • [IP: 46.205.136.***]

, 10:40:55] • [IP: 88.156.234.**] jak nie amerykański to ruski. Ruski troll kocha ruski gaz.

Gość • Piątek [15.09.2023, 16:57:43] • [IP: 37.47.153.***]

Pisałam przez 8 lat zrobił 2, 5 biliona długu.. Więcej niż pozostałe rządy przez 20 lat. Teraz chcieli zarobić 30 miliardów na lewych wieżach dla imigrantów a skończy się na skreślenie polaczków z Schengen. Na Białoruś będziecie sprzedawać wszystko jak granice zamkna

Gość • Piątek [15.09.2023, 16:53:37] • [IP: 82.132.225.***]

Plaża i dojazd zamknięty ale zdjęcia instalacji i zbiorników od środka jak najbardziej.ludzie pobudka!!

Gość • Piątek [15.09.2023, 16:48:12] • [IP: 87.202.14.*]

Gazoport przecieka….tunel przecieka…..A co nie przecieka w tym mieście?

Gość • Piątek [15.09.2023, 16:06:04] • [IP: 176.221.123.***]

14:16:39] • [IP: 77.252.46.*** Zapisz się do. .. Lepiej się wypisz.

Gość • Piątek [15.09.2023, 16:01:22] • [IP: 176.221.122.**]

Ruscy dziekuja za zdjecia, brawo!

Gość • Piątek [15.09.2023, 15:12:22] • [IP: 37.47.180.**]

Do 176.221.123 pomyliłeś się Oni są tylko i wyłącznie w PO !

Gość • Piątek [15.09.2023, 14:16:39] • [IP: 77.252.46.***]

12:10:36 - Ale ja nie chcę być wśród partii żydowskiej szanowny" aktywiszczu".

Gość • Piątek [15.09.2023, 13:48:00] • [IP: 5.173.153.**]

Hindusi uszczelniają klejikiem i ryżem.

Gość • Piątek [15.09.2023, 13:04:52] • [IP: 185.254.196.***]

I już wycie ruskich i szwabskich trolli w komentarzach. To potwierdza jak dobra decyzją była budowa Gazoportu.

Gość • Piątek [15.09.2023, 12:54:39] • [IP: 176.221.122.**]

PO CO TO KOMU. MIELISMY BYC MIASTEM UZDROWISKOWO-TURYSTYCZNYM

Gość • Piątek [15.09.2023, 12:18:52] • [IP: 37.248.176.**]

Dziennie 3 miliony! A miasto wygląda jak biedna zaniedbana wioska, która nie ma kasy.

Gość • Piątek [15.09.2023, 12:10:36] • [IP: 176.221.123.***]

11:29:24] • [IP: 77.252.46.***] Bez problemu znajdziesz nas wśród wspierających pis

Gość • Piątek [15.09.2023, 11:32:27] • [IP: 192.42.116.***]

żmurze, złodzieju i oszuście udający prezydenta, gdzie pieniądze z podatku od LNG?!

Gość • Piątek [15.09.2023, 11:29:24] • [IP: 77.252.46.***]

UWAGA PILNE!! Czy w Świnoujściu są jakieś" aktywiszcze", do których można by dołączyć, bo chciałbym zostać jednym z" człończe" partii?

Gość • Piątek [15.09.2023, 11:01:34] • [IP: 89.72.111.***]

Pojawiły się trolle z Olgino?!

Gość • Piątek [15.09.2023, 10:55:35] • [IP: 185.210.39.**]

może przy okazji warto byłoby uszczelnić tunel?

Gość • Piątek [15.09.2023, 10:40:55] • [IP: 88.156.234.**]

usa zacieraja raczki bo glupim polaczka beda drogi gaz sprzedawac :-(

Oglądasz 1-25 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■