POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [15.09.2023, 11:54:28] • Świnoujście

Narodziny w karetce przy rondzie w Łunowie: Malutka Maja przywitana na Świecie przez Zespół Pogotowia Ratunkowego

Narodziny w karetce przy rondzie w Łunowie: Malutka Maja przywitana na Świecie przez Zespół Pogotowia Ratunkowego

fot. WSPR Szczecin

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie świętuje kolejne narodziny, które miały miejsce w ich karetce ratunkowej. W nocy o godzinie 3:15 na świat przyszła malutka Maja, a całe wydarzenie miało miejsce przy rondzie w Łunowie (Świnoujście).

Ostatnimi czasy narodziny w karetkach pogotowia ratunkowego zdają się być niemalże modą. Niektóre historie zaskakują swoją częstotliwością i niewątpliwie przypominają nam, że życie potrafi być pełne niespodzianek. Jednak zawsze pozostaje nam tylko podziwiać pracę nieustraszonych ratowników medycznych, którzy służą pomocą w najbardziej nieprzewidywalnych sytuacjach.

Tym razem bohaterami są Grzegorz Pycz i Mariusz Jurczak, członkowie zespołu Z01042 z Międzyzdrojów. To właśnie w ich karetce doszło do narodzin małej Mai. Grzegorz i Mariusz udowodnili, że są nie tylko wykwalifikowanymi specjalistami, ale także prawdziwymi bohaterami, którym nie brakło odwagi w decydującej chwili.

Dzięki ich profesjonalizmowi i szybkiemu działaniu, malutka Maja mogła przyjść na świat w bezpiecznych warunkach. Chociaż narodziny w karetce mogą być trudne i stresujące, cały zespół pogotowia ratunkowego działał sprawnie, aby zapewnić opiekę zarówno nowo narodzonemu dziecku, jak i jego odważnej matce.

Po narodzinach Maja i jej mama zostały przetransportowane do szpitala, gdzie mogły otrzymać wszelką potrzebną opiekę medyczną. Dla wielu rodziców moment narodzin jest jednym z najważniejszych i najbardziej emocjonujących w ich życiu, dlatego tak ważne jest, aby mieli oni zapewnioną odpowiednią opiekę w tym momencie.

Cała ekipa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie serdecznie gratuluje narodzin Mai i życzy jej oraz jej dzielnej matce dużo zdrowia i szczęścia. To piękna historia o odwadze i poświęceniu, która przypomina nam, jak niezastąpioną rolę pełnią pracownicy służby zdrowia w naszym społeczeństwie.

Warto doceniać ich codzienny trud i determinację, ponieważ to dzięki nim każdego dnia udaje się uratować życie i zapewnić wsparcie potrzebującym. Narodziny w karetce to z pewnością wyjątkowe wydarzenie, które zapisze się w pamięci wszystkich zaangażowanych, a malutka Maja będzie miała niezwykłą historię do opowiedzenia, gdy już będzie dorosła.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Super • Niedziela [17.09.2023, 21:14:24] • [IP: 83.20.248.***]

Brawa dla ratowników i dużo zdrowia dla dziecka i mamy.

Asia • Sobota [16.09.2023, 23:30:11] • [IP: 37.47.186.***]

Gratulacje dla ratowników

Gość • Sobota [16.09.2023, 23:20:43] • [IP: 77.181.31.***]

Dzieki za profesjonalizm pana ratownikom medycznym. Maju rosnij zdrowo i badz radoscia rodzicow👍

Gość • Sobota [16.09.2023, 15:49:46] • [IP: 79.190.99.***]

Powinna mieć na imię Łunka.

Gość • Sobota [16.09.2023, 15:26:33] • [IP: 37.248.209.***]

Poród w karetce to dodatkowy stres dla rodzącej i przyjmujących poród, brawo zachowanie zimnej krwi. Nie jeden mężczyzna zemdlał by w takiej sytuacji

Gość • Sobota [16.09.2023, 15:22:32] • [IP: 37.47.184.**]

Brawo doktory

Gość • Sobota [16.09.2023, 10:58:16] • [IP: 46.205.140.***]

Miejsce urodzenia? Na rondzie w Łukowie.

Jolka • Sobota [16.09.2023, 10:19:40] • [IP: 83.20.236.***]

Zdrowia i szczęścia dla wszystkich, brawa za cierpliwość, wiedzę i odwagę.

Gość • Sobota [16.09.2023, 10:13:46] • [IP: 46.205.136.***]

08:56:38] • [IP: 185.210.38.**] sprawdź wcześniej w słowniku: bezmózgowca, z" ó".

Gość • Sobota [16.09.2023, 09:15:10] • [IP: 37.248.178.**]

BRAWO PANIE GRZESIU - GRATULACJE.

Gość • Sobota [16.09.2023, 08:56:38] • [IP: 185.210.38.**]

Do IP: 37.248.154 - Wyjątkowy kretyn. Przegryź sobie tętnicę, żeby uwolnić świat od tępego bezmuzgowca.

Gość • Sobota [16.09.2023, 08:54:00] • [IP: 178.238.252.**]

Brawo dla Panów Ratowników i dużo zdrowia dla wszystkich.

Gość • Piątek [15.09.2023, 22:42:50] • [IP: 83.23.135.***]

Obsady karetek w Międzyzdrojach są wspaniałe. Na nich zawsze można liczyć. Podziękowania za Ich pracę.

Gość • Piątek [15.09.2023, 22:24:17] • [IP: 37.248.167.***]

Tych specjalistów od skrobanek i POdpiłowywania katolików teraz szlag trafi! A dla ekipy tej karetki i rodziców gratulacje.

Gość • Piątek [15.09.2023, 21:59:40] • [IP: 37.248.154.***]

100 lat temu kobiety przegryzały pępowinę i wracały do pielenia ziemniaków a teraz taki cyrk

Gość • Piątek [15.09.2023, 21:55:19] • [IP: 46.205.136.***]

21:37 - nie Maji, lecz Mai. Na szczęście takie propozycje raczej nie są przyjmowane, a nazwy nadaje się osobom, wydarzeniom znaczącym. Mamy niepokojący trend używania popkultury lub sfery medialnej w sprawach poważnych, a przestrzeń publiczna jest poważną przestrzenią, ulice mają nazwy postaci znaczących, takichże wydarzeń. Czasem bywają bolesne pomyłki, jak ulica Roosevelta, ktory nas sprzedał Stalinowi lub Tuwima, który kadził komunistom albo tow.Markiewicza, komunisty przywiezionego w teczce, ktory moze byl lepszy od innych towarzyszy, ale firmował ustrojową utopię komunistyczną.

Blasted75 • Piątek [15.09.2023, 21:37:11] • [IP: 79.186.7.***]

Może powinniśmy wystąpić z apelem o nadanie imieniem Maji tego ronda. Fajnie by brzmiało, kontekst historyczny byłby również. Super

Gość • Piątek [15.09.2023, 21:34:24] • [IP: 31.11.131.***]

Szacun dla Ratowników no i zdrowia dla wszystkich uczestników tego wydarzenia

Gość • Piątek [15.09.2023, 21:22:15] • [IP: 83.23.183.**]

Do IP... 122 proszę napisać kiedy to było? Może ktoś się przyłączy.

Gość • Piątek [15.09.2023, 21:10:24] • [IP: 5.173.174.**]

Brawo Mariusz, jest mocny i jego kolega też !!

Gość • Piątek [15.09.2023, 21:02:36] • [IP: 89.78.45.***]

Brawo Panowie, należy Wam się najwyższy szacunek. Mało kto już tak sumiennie wykonuje swoją pracę, a Wy macie wyjątkowo cięzką :)

Gość • Piątek [15.09.2023, 19:53:10] • [IP: 176.221.123.***]

Szacun dla RATOWNIKÓW, też jestem za nagrodą dla nich.

Gość • Piątek [15.09.2023, 16:55:14] • [IP: 176.221.122.***]

Też urodziłam się w karetce Pogotowia ale wtedy nikt nie wracał na to uwagi. Było i tyle.

Gość • Piątek [15.09.2023, 16:18:16] • [IP: 31.11.130.***]

Powinna dostać dożywotnią zniżkę na przejazd karetką !!

Gość • Piątek [15.09.2023, 16:12:05] • [IP: 37.248.161.***]

Niech się zdrowo chowa

Oglądasz 1-25 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■