POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [05.06.2023, 15:32:22] • Świnoujście

Ambasadorki świnoujskiego sportu

Ambasadorki świnoujskiego sportu

fot. Organizator

Startujące w triathlonach i biegające ultra świnoujścianki to najlepsze na arenie międzynarodowej „ambasadorki” naszego miasta. Jeszcze nie tak dawno temu poddawano w wątpliwość, że potrafią biegać maratony. Dziś przekonują nas, że do triathlonów i dystansów ultra mają nieraz większe predyspozycje niż mężczyźni.

W ubiegły weekend Aleksandra Andryszak startowała na dystansie IRONMAN (3,8 km-pływanie, 180 km-rower i 42,2 km-bieg) w Hamburgu. Natomiast Karolina Romańska po raz kolejny zmierzyła się z dystansem podczas biegu 24 godzinnego – 48.Stunden Spendlauf im Bornekamp.

Aleksandra na swoje urodziny sprawiła sobie nie lada prezent zostając po raz trzeci „kobietą z żelaza”.

Relacjonując swój udział z zawodów powiedziała … zrobiłam co mogłam, a nawet więcej, aby jak najszybciej znaleźć się na mecie. Podczas wyścigu dużo się działo, tak więc wymarzony plan A trzeba było zastąpić planem B... Na trasie miał miejsce tragiczny wypadek - motocykl z którego filmowano zawody, zderzył się z kolarzem. Kierowca motocykla zmarł, operator kamery i jeden z zawodników zostali poważnie ranni, a wszyscy triathloniści dojeżdżający do miejsca kolizji musieli zejść z rowerów i przejść pieszo przez miejsce wypadku na wał, skąd dalej kontynuowali wyścig.

Ambasadorki świnoujskiego sportu

fot. Organizator

Nasza zawodniczka poprawiła swój najlepszy rezultat uzyskany 4 lata temu w Kalmar (Szwecja) o 6 sekund uzyskując 12:29:29.

Natomiast Karolina Romańska po raz drugi w tym roku zmierzyła się z ultra 24 godzinnym biegiem. Tym razem w miejscowości Unna (Nadrenia Pólnocna -Westfalia), na trudnej pagórkowatej trasie wygrała wyścig w kategorii kobiet, a w klasyfikacji open zajęła 2 lokatę niewiele ustępując mężczyźnie. Świnoujścianka przygotowując się do tegorocznego wrześniowego Spartathlonu w Grecji (246 km), uzyskała świetny wynik 151,86 km.

Piotr Andrzejewski


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Jacek • Poniedziałek [05.06.2023, 15:36:01] • [IP: 46.205.140.***]

Gratulacje Ola i Karolina, brawo👏👏👏

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 15:45:21] • [IP: 95.91.212.***]

Gratulacje i życzę wytrwałości i dalszych Medali. Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 16:17:57] • [IP: 185.210.38.**]

Brawo, brawo, brawo!! Karolina!!

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 16:19:35] • [IP: 185.210.38.**]

Niezwykłe młode damy. Wspaniale osiągnięcia.

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 16:44:38] • [IP: 37.47.147.***]

Mimo niepełnosprawności nie poddają się. Brawo!

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 16:46:55] • [IP: 77.252.46.*]

To jest ciężka praca i sukcesy, a kopacze z klasy wiejskiej domagają sie pieniędzy-wstyd.

Braciszek • Poniedziałek [05.06.2023, 16:59:19] • [IP: 188.33.232.***]

Brawo siostra 🥳

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 17:26:05] • [IP: 88.218.253.***]

komu to potrzebne? dajcie spokój.

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 17:26:58] • [IP: 37.47.149.**]

Gratulacje dziewczyny🙂, Jesteście wielkie!!

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 17:40:27] • [IP: 37.248.162.***]

Karolina super gratuluję tylko po co to wcześniejsze zdjęcie z Tuskiem było 😱😱😱

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 17:46:31] • [IP: 223.185.79.***]

Ano trzeba mieć kondycje.

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 17:50:38] • [IP: 37.47.208.**]

Gratulacje dziewczyny !! 👏👏👏

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 19:16:28] • [IP: 176.221.123.**]

Wielkie brawa.

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 19:22:27] • [IP: 89.151.34.**]

Brawo Karolina!Tusek to gorzej niż rusek

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 19:29:16] • [IP: 176.221.122.***]

Zginął człowiek a impreza dalej leci.

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 21:04:03] • [IP: 89.151.35.***]

Super i fajne zdjęcia

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 21:04:52] • [IP: 89.151.34.**]

Ambasadorka ma za długiego jęzorka

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 21:35:54] • [IP: 5.173.24.**]

Mogłaś się lepiej postarać tylko leniwa jesteś.

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 22:50:36] • [IP: 178.238.249.**]

Gratulacje- MKL Maraton

Gość • Wtorek [06.06.2023, 02:18:47] • [IP: 37.249.80.**]

Z tym ozorem zmień profesję zostań rzecznikiem byle czego z

Gość • Wtorek [06.06.2023, 07:53:10] • [IP: 46.205.132.***]

Jednak szukamy kobiet bardziej tradycyjnych. Nie policjantek z pałą przy boku, rowerzystek na kółkach, żołnierek... Naprawdę kobiety zostały stworzone tak, by były innym światem.

Gość • Wtorek [06.06.2023, 08:00:54] • [IP: 46.205.140.***]

Duży wyczyn i dużo pracy, , ale ten jęzor to oby w życiu się nie potwierdził, ,

Gość • Wtorek [06.06.2023, 08:39:52] • [IP: 5.173.30.**]

Dziś jęzory na pokaz, za niedługo łechtaczki do foty.Taki nowy lewacki trend.

Gość • Wtorek [06.06.2023, 09:07:57] • [IP: 178.238.245.**]

Opinie niektórych osób, które nigdy nie uprawiały sportu i nic i nigdy w tym zakresie nie osiągną jak Ola i Karolina są żenujące. Brawo Panie, wielkie gratulacje, tak trzymać i tradycyjnie życzę dalszych sukcesów.

Gość • Wtorek [06.06.2023, 09:47:05] • [IP: 77.252.46.*]

Miała sobie zrobić zdjęcie z kurduplem z Zoliborza lub z kłamczuszkiem Mateuszkiem - to byłaby żenada.

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■