iswinoujscie.pl • Poniedziałek [05.06.2023, 15:32:22] • Świnoujście

Ambasadorki świnoujskiego sportu

Ambasadorki świnoujskiego sportu

fot. Organizator

Startujące w triathlonach i biegające ultra świnoujścianki to najlepsze na arenie międzynarodowej „ambasadorki” naszego miasta. Jeszcze nie tak dawno temu poddawano w wątpliwość, że potrafią biegać maratony. Dziś przekonują nas, że do triathlonów i dystansów ultra mają nieraz większe predyspozycje niż mężczyźni.

W ubiegły weekend Aleksandra Andryszak startowała na dystansie IRONMAN (3,8 km-pływanie, 180 km-rower i 42,2 km-bieg) w Hamburgu. Natomiast Karolina Romańska po raz kolejny zmierzyła się z dystansem podczas biegu 24 godzinnego – 48.Stunden Spendlauf im Bornekamp.

Aleksandra na swoje urodziny sprawiła sobie nie lada prezent zostając po raz trzeci „kobietą z żelaza”.

Relacjonując swój udział z zawodów powiedziała … zrobiłam co mogłam, a nawet więcej, aby jak najszybciej znaleźć się na mecie. Podczas wyścigu dużo się działo, tak więc wymarzony plan A trzeba było zastąpić planem B... Na trasie miał miejsce tragiczny wypadek - motocykl z którego filmowano zawody, zderzył się z kolarzem. Kierowca motocykla zmarł, operator kamery i jeden z zawodników zostali poważnie ranni, a wszyscy triathloniści dojeżdżający do miejsca kolizji musieli zejść z rowerów i przejść pieszo przez miejsce wypadku na wał, skąd dalej kontynuowali wyścig.

Ambasadorki świnoujskiego sportu

fot. Organizator

Nasza zawodniczka poprawiła swój najlepszy rezultat uzyskany 4 lata temu w Kalmar (Szwecja) o 6 sekund uzyskując 12:29:29.

Natomiast Karolina Romańska po raz drugi w tym roku zmierzyła się z ultra 24 godzinnym biegiem. Tym razem w miejscowości Unna (Nadrenia Pólnocna -Westfalia), na trudnej pagórkowatej trasie wygrała wyścig w kategorii kobiet, a w klasyfikacji open zajęła 2 lokatę niewiele ustępując mężczyźnie. Świnoujścianka przygotowując się do tegorocznego wrześniowego Spartathlonu w Grecji (246 km), uzyskała świetny wynik 151,86 km.

Piotr Andrzejewski

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/79149/