POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.05.2023, 18:09:55] • Świnoujście

V Miting Lekkoatletyczny Wyspiarza z rekordami stadionu

V Miting Lekkoatletyczny Wyspiarza z rekordami stadionu

fot. OSiR Wyspiarz

Zawody sportowe w ramach V Otwartego Mitingu Lekkoatletycznego odbyły się w dniu 20 maja 2023 r. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz".

Na arenie świnoujskiego stadionu gościliśmy sportowców zrzeszonych w 19 klubach z województw: lubuskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego i aktualnych medalistów Mistrzostw Polski, a ich sportowe umiejętności można było podziwiać zarówno w konkurencjach biegowych, jak i technicznych.

Piękna pogoda pomagała lekkoatletom pokazać swoje niesamowite możliwości, bić rekordy życiowe i walczyć o uzyskanie minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski juniorów.

V Miting Lekkoatletyczny Wyspiarza z rekordami stadionu

fot. OSiR Wyspiarz

Najlepszą zawodniczką mityngu została wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, zawodniczka MKL Szczecin – Wiktoria Grzyb, która w biegu sprinterskim na 100m uzyskała wynik 12,03, ustanawiając tym samym rekord naszego obiektu.

Najlepszym sportowcem mityngu został również zawodnik MKL Szczecin, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski – Jakub Błaszczak, który w biegu na 100 m uzyskał bardzo dobry wynik 10,72, co jest również rekordem naszego stadionu.

Nagrodę główną dla najlepszej lekkoatletki i najlepszego lekkoatlety mityngu ufundowała firma Baltic Home Świnoujście, którą wręczyła przedstawicielka firmy Pani Agnieszka Notorska.

V Miting Lekkoatletyczny Wyspiarza z rekordami stadionu

fot. OSiR Wyspiarz

W ramach mityngu odbył się bieg memoriałowy na dystansie 800m kobiet i mężczyzn z nagrodami finansowymi ufundowanymi przez Hotel SPA Cesarskie Ogrody. Nagrodę wręczała wiceprezes firmy Pani Hanna Garboś
Wśród Pań zwyciężyła Paulina Kaczyńska – trzykrotna złota medalistka Mistrzostw Polski w biegu na 10 km, reprezentantka kadry narodowej z klubu WMLKS Pomorze Stargard, uzyskała wynik 2,10 (ustanawiając również rekord naszego obiektu).

Miejsce II zajęła Hanna Owczaruk – złota medalistka Mistrzostw Polski młodziczek w biegu na 600 m, uzyskała wynik 2,15,97, reprezentantka AL Międzyzdroje.

Na miejscu III uplasowała się Natalia Urbańska – reprezentantka MKS Olimp Łobez, uzyskując wynik 2,25,90.
Wśród Panów zwyciężył Michał Gajda – brązowy medalista Mistrzostw Polski na dystansie 5 km, reprezentant klubu WMLKS Pomorze Stargard z wynikiem 1,54,18.

Miejsce II zajął Dawid Komoda – aktualny złoty medalista Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, reprezentant klubu WMLKS Pomorze Stargard z wynikiem 1,54,45.
III miejsce wywalczył Alan Cireszko – brązowy medalista Mistrzostw Polski w biegu na 1000m, reprezentant klubu MKS Hermes Gryfino, z wynikiem 1,56,12.

V Miting Lekkoatletyczny Wyspiarza z rekordami stadionu

fot. OSiR Wyspiarz

Tuż po biegu memoriałowym odbyły się pasjonujące Finały Biegu na 100 m kobiet i mężczyzn. Dla trzech pierwszych sprinterek i sprinterów wręczono nagrody finansowe ufundowane przez Baueffect Sp. z o.o.

W kategorii kobiet:
I miejsce – Wiktoria Grzyb - 12,16
II miejsce – Natalia Marszewska - 12,65
III miejsce - Lerna Wójs - 12,92
W kategorii mężczyzn:
I miejsce – Jakub Błaszczak - 10,72
II miejsce - Jakub Zawlik - 10,96
III miejsce - Nemuel Yamah - 11,29

Warto nadmienić, że na bardzo wysokim poziomie stał konkurs skoku wzwyż kobiet i mężczyzn z udziałem medalistek i medalistów Mistrzostw Polski, reprezentantów kadry narodowej.

Wśród kobiet zwyciężyła Maja Słodzińska z wynikiem 170 cm – aktualna Mistrzyni Polski, IX zawodniczka Mistrzostw Europy w Jerozolimie, gdzie uzyskała wynik 178 cm, reprezentantka kadry narodowej z klubu Osot Szczecin.
Na miejscu II uplasowała się Hanna Grabowska z wynikiem 160 cm – wielokrotna Mistrzyni Polski reprezentująca AML Słupsk.

Zaś miejsce III wywalczyła Lena Szepke reprezentantka klubu OSiR „Wyspiarz" Świnoujście z wynikiem 155 cm.

Wśród Panów klasą dla siebie okazał się Jakub Nielub reprezentujący AML Słupsk, który poprzeczkę pokonał na wysokości 2,10 cm poprawiając własny rekord życiowy na otwartym obiekcie oraz ustanawiając rekord naszego stadionu. Warto nadmienić, że Jakub jest aktualnym brązowym Medalistą Mistrzostw Polski seniorów w Hali, gdzie uzyskał wynik 2,15 cm.
II miejsce uzyskał Hubert Bartoszewicz - Osot Szczecin, uzyskując wynik 183 cm.

Na III miejscu uplasował się Franciszek Gralak – OSiR „Wyspiarz" Świnoujście z wynikiem 180 cm.

Nie zabrakło również nagrody dla najlepszej świnoujścianki i najlepszego świnoujścianina. Nagrodę ufundowali miłośnicy lekkoatletyki: Bogdan i Leszek Fogt, Damian Staniszewski, Grzegorz Żołnieruk, Mirosław Waszkin, Zygmunt Mirosław i Jacek Giba oraz Firma Baltic Home.

V Miting Lekkoatletyczny Wyspiarza z rekordami stadionu

fot. OSiR Wyspiarz

Dla młodych świnoujskich lekkoatletów Pizzeria „Angels" ufundowała pyszne pizze.

Podczas zawodów, po każdej zakończonej konkurencji, trzech najlepszych zawodników nagradzanych było okolicznościowymi pucharami, które ufundował Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz" a wszyscy uczestnicy mityngu otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez organizatora.

Serdecznie podziękowania dla sponsorów oraz sędziów.
W ramach mityngu odbyły się również Mistrzostwa Województwa w Wieloboju w kategorii U16 kobiet i mężczyzn, co jest dużym wyróżnieniem przez Zachodniopomorski Związek Lekkiej Atletyki.

Najlepsze wieloboistki w kategorii U16
I miejsce - Nela Zygmunt - AL Międzyzdroje - 2826 pkt
II miejsce - Zofa Szyderska - KL Iskra Białogard - 2739 pkt
III miejsce - Maja Czajkowska - AL Międzyzdroje - 2512 pkt
Najlepsi wieloboiści w kategorii U16
I miejsce - Oliwier Wilga - Osot Szczecin - 2746 pkt
II miejsce - Michał Rynkiewicz - Feniks Świdwin - 2714 pkt
III miejsce - Rafał Piasecki - Osot Szczecin - 2650 pkt
Pełny komunikat z zawodów na stronie ZZLA i OSiR „Wyspiarz".

Serdecznie podziękowania dla sponsorów oraz sędziów.

OSiR „Wyspiarz"


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Ramzes III • Środa [24.05.2023, 07:43:43] • [IP: 83.20.255.***]

Pani z 4 zdjęcia...pobiegamy 😬

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu - w czwartek, 30 listopada o godz. 11:00 - serdecznie zaprasza dzieci oraz wszystkie inne osoby zainteresowane na spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem, podsumowujące obchody Roku Mikołaja Kopernika. Tytuł spotkania: „Przed imieninami Mikołaja”. Zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■