POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [07.05.2023, 12:38:44] • Świnoujście

35 – latka wyskoczyła z okna szpitala. Dorota Konkolewska: Personel obecny na dyżurze w oddziale to: dwie pielęgniarki, jeden opiekun medyczny, jedna osoba z personelu pomocniczego oraz lekarz dyżurny oddziału

Wracamy do tematu, który wstrząsnął całym Świnoujściem. Ze szpitalnego okna znajdującego się na trzecim piętrze wyskoczyła kobieta. 35 – latka cudem przeżyła. W związu z tym dramatycznym wydarzeniem postanowilśmy zadać kierownictwu szpitala kilka ważnych pytań.

Zapytaliśmy m.in. o to jaki jaki jest sposób postępowania z pacjentami po próbach samobójczych, a także czy i w jaki sposób szpital zapobiega kolejnym próbom samobójczym? Zastanawialiśmy się też czy takie osoby są umieszczane w specjalnej sali?

- W Szpitalu Miejskim w Świnoujściu funkcjonują dwie procedury postępowania w tym zakresie tj.: „Zasady postępowania w sytuacjach szczególnych" oraz „Procedura postępowania w przypadku specyficznych grup pacjentów". Co do zasady jeśli pacjent jest agresywny i negatywny jest wywiad alkoholowy, lekowy lub w kierunku używek winien być transportowany bezpośrednio do szpitala z oddziałem psychiatrycznym. Jeśli natomiast w grę wchodzi okaleczenie, użycie alkoholu, leków lub używek pacjent pozostaje w placówce do momentu zaopatrzenia chirurgicznego oraz ustąpienia działania ww. środków. Pacjent po ustąpieniu wskazanych środków poddawany jest konsultacji psychiatrycznej lub psychologicznej. Środki przymusu bezpośredniego stosuje się tylko w przypadkach określonych w art. 18 ustawy z dnia 19.08.1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego. Przymus bezpośredni w stosunku do pacjentów leczonych w innych szpitalach niż psychiatryczny jest możliwy o ile osoby hospitalizowane wykazują zaburzenia psychiczne – wyjaśniła prezes zarządu szpitala, Dorota Konkolewska.

Z informacji prezes zarzadu szpitala wynika, że każde zdarzenie niepożądane występujące w szpitalu jest szeroko omawiane w zespole interdyscyplinarnym mającym na celu poznanie przyczyn zdarzenia, sposobu działania personelu jak również wypracowania działań zapobiegającym podobnym zdarzeniom (o ile jest to możliwe), a w strukturze Szpitala Miejskiego w Świnoujściu funkcjonuje Centrum Zdrowia Psychicznego, co daje możliwość leczenia pacjentów w oddziale dziennym lub leczenia ambulatoryjnego.

Na potrzeby oddziałów szpitalnych lekarze psychiatrzy i psycholodzy konsultują wskazanych pacjentów celem uzyskania pełnej diagnostyki i zastosowania potrzebnego leczenia, w tym przekazania do innych ośrodków. - informuje Dorota Konkolewska.

Wiadomo już, że taki pacjent jest umieszczany przez personel szpitala w sali chorych z możliwością ciągłego monitorowania podstawowych funkcji życiowych, niezbędnych dla procesu leczenia.

Dowiedzieliśmy się także ile osób udzielało pomocy pacjentce, zanim zdecydowała się podjąć desperacką decyzję o wyskoczeniu z okna.

W izbie przyjęć pacjentce udzielały pomocy trzy pielęgniarki, jeden ratownik medyczny, dwóch lekarzy (chirurg, internista) plus personel pomocniczy. Pacjentka przekazana do Oddziału Chorób Wewnętrznych była umieszczona na sali monitorowanej ( RR, EKG , SPO2). Personel obecny na dyżurze w oddziale to : dwie pielęgniarki, jeden opiekun medyczny, jedna osoba z personelu pomocniczego oraz lekarz dyżurny oddziału – wyjaśnia prezes zarządu szpitala.

Okazuje się także, że w szpitalu z 35 – latką nie był obecny nikt z rodziny. Z informacji kierownictwa szpitala wynika, że z wywiadu zebranego od personelu medycznego pełniącego w tym dniu dyżur wiadomo, że rodzina nie była obecna przy chorej ani w momencie przyjęcia ani w

Wiemy także to, czy pacjentce udzielono pomocy psychologicznej zaraz po przyjęciu do szpitala.

- . Priorytetem było zapewnienie stabilności podstawowych funkcji życiowych. Sposób i kolejność udzielanej pomocy opisano w odpowiedzi na pytanie 1. - tłumaczy prezes zarządu szpitala, Dorota Konkolewska.

Wyjaśnieniem tej sprawy zamuje się prokuratura rejonowa w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

ryynio • Środa [17.05.2023, 09:00:58] • [IP: 213.89.97.***]

Okna zamykane na klucz, nie potrzeba krat.To wina szpitala, osób po probie samobójczej nie umieszcza sie na trzecim pietrze gdzie mozna otworzyc okna. Zeby chociaz zdjeto klamki z okien, i zeby mozna bylo otwierac tylko specjalnym kluczem jaki ma konduktor.

Gość • Wtorek [09.05.2023, 06:19:16] • [IP: 88.218.254.***]

Ja p... komedia! Tylko 3 osoby wykwalifikowane na oddziale! Jak jeden pacjent zacznie umierać to już drugi nie ma szans! Cyrk...

GośćWm2 • Poniedziałek [08.05.2023, 20:16:59] • [IP: 46.205.128.***]

Z informacji prezes zarzadu szpitala wynika, że każde zdarzenie niepożądane występujące w szpitalu jest szeroko omawiane w zespole interdyscyplinarnym mającym na celu poznanie przyczyn zdarzenia, sposobu działania personelu jak również wypracowania działań zapobiegającym podobnym zdarzeniom (o ile jest to możliwe), a w strukturze Szpitala Miejskiego.Pani prezes pani z ludzi robi debilin.Od 09.03.23 przez 4 dni chciałem poinformować władze szpitala jak jeden konował obszedł się z moją żoną na izbie przyjęć, ale pani i dyr. do spraw medycznch lub coś w podobie/pani RW/nie mieliście dla mnie czasu.

Gość • Poniedziałek [08.05.2023, 11:45:02] • [IP: 37.47.156.***]

Szkoda słowa szpital na to miejsce

Gość • Niedziela [07.05.2023, 19:56:32] • [IP: 37.47.154.***]

Nie ma oddziału psychiatrycznego i tyle w temacie. Pacjentka była hospitalizowana bo miała rany cięte. Gdzie rodzina wtedy była? Można by pasami związać, ale rodzina zgodę musiała by wyrazić. Kobieta nie była ubezwłasnowolniona. Chciała się zabić, to spróbowała. Może tak kraty w oknach od pierwszego piętra pomontować w szpitalu a drzwi zamykać na klucz.

Gość • Niedziela [07.05.2023, 17:59:54] • [IP: 176.221.122.***]

Takie atrakcyjne miasto, a nie ma prawdziwego szpitala. Tam nie leczą tylko przetrzymują. Zwłaszcza oddział chirurgi jest słabiutki, brak oddziału ortopedycznego. Ze wszystkim trzeba jechać do szczecina czy Gryfic, a i tak trzeba leczyć się prywatnie bo brak miejsc albo bardzo odległe terminy.

Gość • Niedziela [07.05.2023, 16:13:40] • [IP: 46.83.71.**]

Wszyscy byli! Tylko GDZIE ??

Gość • Niedziela [07.05.2023, 16:11:03] • [IP: 88.218.254.***]

Ten szpital to słabiutki, byle co wzywają helikopter LPR, masakra.

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■