POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.01.2023, 22:30:13] • Świnoujście

Czytelnik: Czerwona kanapa niczym z filmów Barei! Słynna Sofa Moon zniknęła z Uznam Areny! Nagle przestała spełniać normy

Czytelnik: Czerwona kanapa niczym z filmów Barei! Słynna Sofa Moon zniknęła z Uznam Areny! Nagle przestała spełniać normy

fot. Sławomir Ryfczyński

Słynna czerwona kanapa to sztandarowy element miejskiej pływalni, inwestycja za 39,5 tys. złotych netto, która podkreślała wyjątkowość tego miejsca. Od początku wzbudzała liczne kontrowersje i poruszała nie tylko użytkowników pływalni. Bowiem cały nowy obiekt Uznam Arena zapisuje się raczej czarnymi zgłoskami w historii nieudanych przedsięwzięć naszych władz. Możemy tam śledzić prawdziwy festiwal usterek, wad, bubli i niedociągnięć. Również losy designerskiej kanapy są dość dziwne. W tej sprawie zabrał głos jeden z Czytelników.

- Na pewno większość mieszkańców słyszała o słynnej "czerwonej kanapie" za 40 tys zł netto. Przypominała ona "Misia" Barei.

Za długo jednak ta słomiana inwestycja nie wytrzymała ponieważ wszystko wskazuje na to, że został sporządzony tak zwany protokół strat. Niedawno na stronie Waszego portalu można było przeczytać o nagrodzie dla naszych włodarzy na najlepszą inwestycję. Bulwersujące było to, że nasze miasto zapłaciło za udział w konkursie, czyli tak jakby zapłaciło za nagrodę, którą odebrała pani vice prezydent Barbara Michalska. Niedociągnięć w obiekcie Uznam Arena nie brakuje i raczej powinna być kara zamiast nagrody.

Na pływalni w tak krótkim czasie pękł kocioł, przeciekał nowy dach, nie działało oświetlenie niedostosowane do warunków panujących na pływalni, a ostatnio jakaś awaria zamknęła basen na okres około 3 tyg.
Sama sprawa "czerwonej kanapy" jest bulwersująca. Świadczy o zuchwałości, bezczelności, niegospodarności i bezkarności rządzących naszym miastem. Moim zdaniem tą sprawą powinna się zająć prokuratura oraz inne organy ścigania. Nasi włodarze już się z niczym nie kryją, bo zapewne czują się bezkarni.

Proszę poruszyć ten temat. Myślę, że warto by było aby ludzie w całej Polsce zobaczyli co się dzieje w Świnoujściu i jak jest zarządzane. Proszę o sprawdzenie i potwierdzenie, że "czerwona kanapa" została "skasowana" i poruszenie tej sprawy.

A tak na marginesie gdzie jest teraz "designerska czerwona kanapa" za 40 tys zł netto. Na śmietniku czy u kogoś na działce?

Czytelnik: Czerwona kanapa niczym z filmów Barei! Słynna Sofa Moon zniknęła z Uznam Areny! Nagle przestała spełniać normy

fot. Sławomir Ryfczyński

Z naszych ustaleń wynika, że wraz z nadejściem nowego roku uznano, iż czerwona kanapa nie spełnia już norm i musi zostać natychmiast usunięta z obiektu. Sofa Moon została wyrejestrowana ze stanu kompleksu sportowego Uznam Arena. Znany jest już jednak jej los. Pracownicy OSiR – u przetransportowali ją do Miejsca Sztuki Galeria 44 przy ulicy Armii Krajowej.

Jak to się stało że czerwona kanapa Sofa Moon za bagatela 51 tysięcy 300 złotych brutto przestała nagle spełniać normy!

Ciekawi jesteśmy jakie normy przestała spełniać? Bo te dotyczące tego, że najprawdopodobniej była jedną z najdroższych kanap kupionych za miejskie pieniądze spełniła przecież już dawno.

A Wy drodzy Czytelnicy jakie macie teorie na ten temat? Piszcie w komentarzach!

Czekamy na stanowisko rzecznika prezydenta miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 106, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 106

Gość • Piątek [03.02.2023, 12:18:21] • [IP: 83.23.146.***]

Grupa Morska - powiedziała, ROZKAZAŁA i uważa sprawę za załatwioną, czy tam jest też Jasio.

Gość • Środa [01.02.2023, 04:31:56] • [IP: 92.118.167.***]

A lodowata woda pod prysznicami na pływalni nikogo nie dziwi?? Dzieci nie mają jak się opłukać.

Gość • Niedziela [29.01.2023, 16:44:19] • [IP: 176.221.122.***]

To chyba jakiś niewidomy to badziewie wybrał, zaakceptował i okradł mieszkańców z ich pieniędzy, na kilkadziesiąt tysięcy !!

Gość • Niedziela [29.01.2023, 08:54:01] • [IP: 176.221.122.***]

to i którego viceprezydenta jest teraz ustawiona w domu ?

Gość • Sobota [28.01.2023, 22:22:39] • [IP: 31.11.129.***]

Dla prezydenta dać, niech na niej leży z Michalską. Ta para będzie miała wreszcie super komfort.Opłaca się awans za dupę. Zakompleksienie, prostactwo i głu-ota Michalskiej. Czas końca już blisko.

Gość • Sobota [28.01.2023, 21:47:56] • [IP: 37.8.231.***]

Design a la Trzaskowski" Art in Warsaw".

Gość • Sobota [28.01.2023, 11:54:09] • [IP: 89.151.32.**]

No to teraz czekamy na decyzję urzędników unijnych, by odebrali dofinansowanie unijne tego obiektu za przeniesienie obiektu znacznej wartości, do użytkowania przez innych urzędników w innym obiekcie - co nosi znamiona malwersacji. Za tę kanapę powinny być postawione zarzuty prokuratorskie, a teraz dojdzie zapewne zwrot pełnego unijnego dofinansowania za tę Arenę bezmyślnych wydatków, bo unia nie powinna pozwalać na aż takie marnowanie publicznych pieniędzy - a teraz na jawne rozkradanie inwestycji za ponad 50 baniek! Ktoś ją tam teraz spali, i będzie można spisać ze stanu.

Gość • Środa [25.01.2023, 15:57:45] • [IP: 77.252.46.***]

[IP: 37.47.147.***]Niewątpliwie ciekawa koncepcja z tą lokalizacją dla tego cacka.

Gość • Wtorek [24.01.2023, 21:47:55] • [IP: 37.47.160.**]

Dotychczasowe miejsce ekspozycji kanapy Moon zawsze mnie dziwiło, bowiem słabo się kojarzy ze sportem, choć może odrobinę z honorariami działaczy sportowych...Dobrze, że miasto posiada Galerię sztuki współczesnej i dobrze że ktoś wpadł na pomysł umieszczenia tam obiektu tak kontrowersyjnego. Wreszcie jest w odpowiednim miejscu... Gratulacje!

Gość • Wtorek [24.01.2023, 12:51:35] • [IP: 37.47.147.***]

Taka kanapa to do burdelu prędzej się nadaje. Kogoś poniosło z fantazją. Ciekawe kto ile przyciął.

Gość • Wtorek [24.01.2023, 12:43:06] • [IP: 176.221.122.***]

Ta kanapa to jest Miś kanapa a szydercom kanapowym mówimy nie :)

Gość • Wtorek [24.01.2023, 12:31:23] • [IP: 176.221.122.***]

A nam mieszkańcom zamiast kanapy podnoszenie podatków kosztów utrzymania naszych gospodarstw domowych dokręcanie gdzie popadnie tak zwanej śruby czas już na ten tercet egzotyczny oraz radnych zupełnie nikomu nie potrzebnych wynocha

Wybory tuż,tuż... • Wtorek [24.01.2023, 11:06:32] • [IP: 37.47.188.**]

Myślę że ci co rządzą miastem powinni iść tam gdzie ta czerwona kanapa... Dziękuję za uwagę.

Gość • Wtorek [24.01.2023, 09:44:15] • [IP: 176.221.122.***]

Przy jakby lotniskowych, migających światełkach na deptaku, gdzieś w Warszawie, za około 250 tyś zł, chyba, powodujących u ludzi zawroty i ból głowy, ta przepłacona sofa to szczyt gospodarności i praktycyzmu. Władza często ma magnackie gesty za nieswoje pieniądze.

Gość • Wtorek [24.01.2023, 07:46:53] • [IP: 176.221.123.***]

No to kiedy otwarcie wystawy" kanapa i dno"?

Gość • Wtorek [24.01.2023, 02:56:51] • [IP: 46.205.132.***]

00:02. ..49.***- wręcz przeciwnie, jest to kanapa o nowoczesnym kształcie, trudnym technicznie do uzyskania, stąd wysoka cena, bardzo funkcjonalna, umożliwiająca przybranie tam pozycji trudno osiągalnej na innych kanapach. Co nie usprawiedliwia decyzji jej nabycia

Gość • Wtorek [24.01.2023, 02:18:39] • [IP: 176.221.122.**]

Ta sofa to jakaś marna kopia sofy Moon, wątpię aby tyle kosztowała

Gość • Wtorek [24.01.2023, 00:09:22] • [IP: 176.221.122.**]

Ciekawe, czy w tej galerii będzie można na niej posiedzieć ?

Gość • Wtorek [24.01.2023, 00:02:21] • [IP: 83.11.49.***]

I bardzo dobrze. Ta kanapa to klapa i totalne bezguście ! Pokazuje kompletny brak klasy i lekkomyślne szastanie forsą budżetu miasta na kompletne denne projekty tego, , miasta, ,. Denna promenada i pewnie tunel bo przecież firma chińska robiła no to napewno długo się najeżdżą. Przecież ten ów mebel jest kompletnie nie funkcjonalny. Chyba tylko do tego, żeby Michalska i Zmur się na niej ułożyli i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Z klasą i elegancją XDD

Gość • Poniedziałek [23.01.2023, 23:34:50] • [IP: 86.82.84.**]

Piekna kanapa, tez swietnie sprawdzi sie w galeri 44.

Gość • Poniedziałek [23.01.2023, 21:31:54] • [IP: 46.231.56.***]

I wiecznie zarezerwowany. Nawet późnym wieczorem.

Gość • Poniedziałek [23.01.2023, 21:08:01] • [IP: 37.249.198.***]

Tłumaczyli, że kanapa kosztowała kilkadziesiąt tysięcy, bo emituje jakieś prozdrowotne jony, więc po pływaniu można bezpłatnie na niej posiedzieć i leczyć różne dolegliwości. Widać, że to tylko zwykła głupota i propaganda PZPR owsko ORMO wska.

Gość • Poniedziałek [23.01.2023, 21:00:31] • [IP: 46.205.132.***]

Ona wygląda jak czopek do tylnego otworu Czerwonej Wyspy. Oto tajemnica Czerwonej Kanapy.

Gość • Poniedziałek [23.01.2023, 20:56:12] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Poniedziałek [23.01.2023, 17:16:41] • [IP: 89.151.38.**] Biedak tfusk ma teraz szansę...

Gość • Poniedziałek [23.01.2023, 19:46:06] • [IP: 37.248.225.***]

SIEDZIELI I PIERDZIELI TO TERAZ MUSZĄ PRZEWIETRZYĆ.

Oglądasz 1-25 z 106
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ostrzeżenie meteorologiczne SILNY WIATR od godz. 10:00 do godz. 16:00 dnia 03-02-2023. Obszar: województwo dolnośląskie - całe; lubuskie - całe; wielkopolskie - całe; zachodniopomorskie - powiaty: Goleniowski, Kamieński, Policki, Świnoujski Grodzki. Przebieg: Prognozuje się występowanie silnych porywów początkowo południowego, a następnie zachodniego i kolejno północno zachodniego wiatru, do 70-75 km/h na nizinach, do 80-85 km/h na wyżynach, a w górach do 90 km/h, natomiast nad szczytami ponad 100 km/h. Na wybrzeżu zachodnim i w ościennych powiatach do 75-80 km/h. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; łamanie gałęzi; uszkodzenia dachów i budynków o słabej konstrukcji ■ Od 1 lutego w Świnoujściu działa stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■