POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [24.11.2022, 15:12:31] • Świnoujście

Świnoujście pomoże ukraińskiemu Truskawcowi w zaopatrzeniu w energię elektryczną

Świnoujście pomoże ukraińskiemu Truskawcowi w zaopatrzeniu w energię elektryczną

fot. Sławomir Ryfczyński

2 agregaty prądotwórcze każdy o mocy 5kW za sumę 20 tysięcy zł. zakupi Świnoujście i przekaże je władzom zaprzyjaźnionego miasta Truskawiec na Ukrainie. Z takim wnioskiem wystąpił prezydent Świnoujścia podczas dzisiejszej sesji. Radni przyjęli propozycję prezydenta jednogłośnie.

Jak wyjaśnił prezydent Żmurkiewicz z tym projektem wystąpił w ostatniej chwili po rozmowie z merem Truskawca.

Tamtejsza społeczność cierpi po zniszczeniu miejskiej infrastruktury w wyniku rosyjskiego ostrzału. Zgadzając się na tę propozycję radni podkreślili, że liczą na owocna współprace z Truskawcem w przyszłości, po zakończeniu działań wojennych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 79

Gość • Niedziela [27.11.2022, 01:05:54] • [IP: 176.221.122.***]

Baćko nasz Ban...

Gość • Sobota [26.11.2022, 07:56:51] • [IP: 46.76.44.***]

Miasto zadłużone w Polsce nr 1...

Gość • Piątek [25.11.2022, 22:30:41] • [IP: 185.210.39.**]

Co za mendy podpuszczają nas przeciwko Ukraińcom w komentarzach ?? Nie skłócicie nas w wojnie przeciwko Rosji. To wspólny wróg.

Gość • Piątek [25.11.2022, 17:15:53] • [IP: 79.186.211.***]

BY WAS SZLAK TRAFIŁ MY POLACY KLEPIEMY BIEDE A WY POMAGACIE TYM CO KIEDYS NASZE DZIECI ROZRYWALI, ONI MAJA KASY JAK LODU, SZALEJA W POLSCE A WY ZAMIAST BIEDNYM NASZYM TO OBCYM,

Gość • Piątek [25.11.2022, 16:32:47] • [IP: 37.248.208.**]

Mam swoje zdanie na temat pomocy Ukrainie, ale ten lament młodych rodziców dotyczący proponowanej podwyżki za żłobek to wstyd. Malo wam pomocy? Mało wam plusów? Wygodnickie pokolenie. Cudu dokonali bo mają dziecko. Wszyscy utrzymujemy wasze dzieci.

Gość • Piątek [25.11.2022, 15:55:25] • [IP: 176.221.122.**]

pokażcie się ludzie przy wyborach bo tylko ciągle krytyka i krytyka ktoś tych ludzi wybiera a potem płacz ale fasola 4 kadencje siedzi i co zabetonował miasto od deweloperów przytulanki są ludki krytykujecie i ciągle ta sama ekipa od 20 lat jak to jest kto krytykuje a kto wybiera

Gość • Piątek [25.11.2022, 15:25:39] • [IP: 37.47.142.***]

HAŃBA !! Mieszkańcom Świnoujścia odmawiacie elementarnej pomocy w przeżyciu dramatycznych sytuacji życiowych, ale dla Ukraińców pomoc musi się znaleźć. Urzędnicy żyjący na koszt mieszkańców nie mają problemów egzystencjalnych, ale mieszkańcy ich utrzymujący nie otrzymają już z tego samego budżetu pomocy. To jest dopiero patologia. Czy prezydent i rada miasta w ogóle interesuje się losami ludzi (Polaków), którym pomoc społeczna odmówiła pomocy w tragicznej sytuacji ? Czy prezydent i rada miasta interesuje się związkiem przyczynowo-skutkowym pomiędzy samobójstwami w tym mieście a nie udzieleniem pomocy przez pomoc społeczną ?

Gość • Piątek [25.11.2022, 15:24:27] • [IP: 37.30.12.***]

Chore towarzystwo

Gość • Piątek [25.11.2022, 15:10:00] • [IP: 31.0.66.***]

" Stepan Bandera, jeden z przywódców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), przed II wojną światową był organizatorem wielu akcji terrorystycznych, między innymi zamachu na ówczesnego polskiego ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego, zamordowanego 15 czerwca 1934 roku w Warszawie przez działacza OUN Hryhorija Maciejkę ps." Honta". Zamachowiec nie został schwytany, udało mu się zbiec za granicę i nigdy nie osądzono go za zamordowanie Pierackiego. Morderstwo miało być odpowiedzią na aresztowania, których dokonały polskie władze po nieudanym napadzie nacjonalistów ukraińskich na pocztę w Gródku Jagiellońskim."

Gość • Piątek [25.11.2022, 15:07:54] • [IP: 178.238.249.***]

Na komentowanie działąń naszych radnych to szkoda czasu, swoje zdanie mam, jeżeli tak im zależy na pomocy to niech przekażą swoje diety. Ps.proszę zadać sobie trudu i poczytać jakie sumy pieniędzy w USD zdeponowali Ukraincy w Polskich bankach.Wiele rodzin w Polsce rezygnuje ostatnio z zakupu np. masła czy naśi radni o tym wiedzą?

Piotr • Piątek [25.11.2022, 15:02:50] • [IP: 31.0.66.***]

" W Truskawcu, 29 sierpnia 1931 roku bojówkarze Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) dokonali udanego zamachu na przebywającym na kuracji Tadeuszu Hołówko - polskim pośle do Sejmu, naczelniku Wydziału Wschodniego w Departamencie Politycznym Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zwolennika ugody polsko - ukraińskiej. Rozmowy Tadeusza Hołówki z działaczami największej partii, Ukraińskim Zjednoczeniem Narodowo - Demokratycznym (UNDO), mające miejsce w lutym 1931 roku, zaniepokoiły nacjonalistów ukraińskich, którzy zaczęli wysyłać do ukraińskich zwolenników porozumienia anonimowe wyroki śmierci za" konszachty z Lachami"." Nie zapominajmy o honorowym obywatelu Truskowca zbrodniarzu Banderze. WSTYD I HAŃBA. Ofiary Wołynia w grobie się przywracają. W imię czego ?

Gość • Piątek [25.11.2022, 09:40:19] • [IP: 46.77.219.**]

A może by tak Ukraińcy zaprosili polskie ofiary swoich zbrodni na kilkanaście dni do Truskawca w ramach zadośćuczynienia ?

Gość • Piątek [25.11.2022, 09:20:50] • [IP: 62.69.253.**]

Jak zawsze, polaków dymali za II wojny światowej jak i w czasach obecnych. USA z Rosją się dogadają a Polska?? Jak zawsze wydymana. Nawet Węgry się na nas wypieły. Idą wybory, wybierajcie mądrze bo słupów będzie wielu.

Gość • Piątek [25.11.2022, 09:16:00] • [IP: 5.184.207.***]

Na wszystko jest ale na chorych ludzi nie ma będą musieli dojeżdżać 100 km do Szczecina nawet nikt nie złożył oferty do N F Z nikt nawet nie rozmawiał z naszą polska firmą ana Ukrainę są i inne bzdety masakra co za miasto

Gość • Piątek [25.11.2022, 08:46:26] • [IP: 62.69.241.**]

Jesteście niepoważni!! Pieniądze dla ukraińskich biznesmenów macie i im rozdajecie a fundusze na dalszą budowę tunelu który jest już nam obiecany od 20 lat dalej nie ma.

Gość • Piątek [25.11.2022, 08:13:20] • [IP: 178.238.252.**]

A jakby tak z własnej kieszeni, robili prezenty, to też byli by tacy zgodni...

Gość • Piątek [25.11.2022, 08:10:13] • [IP: 178.238.252.**]

[IP: 178.238.247.**] To samo mi przyszło do głowy...

Gość • Piątek [25.11.2022, 07:41:00] • [IP: 83.24.29.***]

Naczelnik państwa zadecydował patryjoty dla Ukrainy w więc wystarczy tej pomocy. Dla przypomnienia Lwów i Wilno nigdy nie były radzieckie tym bardziej ukraińskie. cyt." Mikołajczyk nie chciał brać na siebie całej odpowiedzialności za zrzeczenie się połowy polskiego terytorium ze Lwowem i Wilnem. Uważał, że bez mandatu udzielonego przez cały naród nie może powziąć takiej decyzji[1]. Grabski próbował perswazji wobec Stalina: polska opinia publiczna nigdy nie pogodzi się z utratą Lwowa na rzecz Rosji[1]. Polscy przedstawiciele próbowali odwlec ostateczną decyzję w sprawie granic do końca wojny i zgadzali się na zaproponowaną przez Churchilla wersję układu polsko-radzieckiego, traktującego linię Curzona jako granicę tymczasową".

Gość • Piątek [25.11.2022, 06:45:31] • [IP: 5.173.176.**]

Do" radnej" Ilczukowej, " podopiecznej" dyzmy, jak panią rażą i denerwują inne mieszkanki Świnoujścia w przedszkolu czy żobku, to niech pani siedzi w domu, prawda jest proporcjonalnie wręcz odwrotna, jak mieszkanki słuchają pani rzadkich, całe szczęście wypocin na sesji, to dopiero są wkurwion.. e.

Gość • Piątek [25.11.2022, 06:37:20] • [IP: 176.221.123.***]

Ależ my jesteśmy bogaci, szpital, bydgoska zadłużona na miliony, stacja dializ do wyjeb,. . nia, festiwal podwyżek, oczywiście dla mieszkańców, niech wreszcie coś będzie dla nich!! żyvać się chce 🤮

Gość • Piątek [25.11.2022, 06:26:45] • [IP: 37.248.225.***]

AGREGAT 5KW KOSZTUJE MAX 2000PLN TO CO KUPILI ZA POZOSTAŁE 16000PLN ? Za 16000PLN TO MOŻNA KUPIĆ NP: 2TONY PALIWA. ŻADEN Z AGREGATÓW NIE ZUŻYJE TONY PALIWA BO JUŻ DAWNO SIĘ ZUŻYJE. NAPISZCIE PRAWDĘ W TYM ARTYKULE -BO TU JAKAŚ ŚCIEMA ZA NASZE PODATKI? MOŻE TE AGREGATY MAJA PO 5, 5 MW MOCY? -SĄ TAKIEJ MOCY SPECJALISTYCZNE, ALE CHYBA NIE ZA TĄ CENĘ?

Gość • Piątek [25.11.2022, 00:23:02] • [IP: 176.221.123.**]

agregaty o mocy 5 KW to chyba dla muzyka ulicznego na promenadę?Wstyd takie coś wysyłać 50 KW albo więcej to choć mały szpitalik albo szkołę zasili.

Gość • Czwartek [24.11.2022, 23:20:37] • [IP: 176.221.123.***]

Genialni wazeliniarze poprą każdy pomysł bo się boją ORMO! Jednocześnie wchodzą ruskim w d... dbając o pomnik przeniesiony na cmentarz. Czy mer Truskawca o tym wie? Nie mają pojęcia za ile taki agregat można kupić w sklepie. To kolejny wałek a ciemna rada chce tym zasilić całe miasto.

Gość • Czwartek [24.11.2022, 23:09:32] • [IP: 178.238.247.**]

Radni przyjeli propozycje prezydenta jednoglosnie!!oj !! jacy zgodni!!

Gość • Czwartek [24.11.2022, 22:31:30] • [IP: 31.11.129.***]

Kogoś srogo powaliło... wydają kasę na ukrainców a młodym podnoszą ceny za żłobek...

Oglądasz 1-25 z 79
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■