POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [01.10.2022, 10:23:35] • Świnoujście

Koniec tygodnia to początek koszmaru dla kierowców. Kolejka do promu sparaliżowała Wybrzeże Władysława IV

Koniec tygodnia to początek koszmaru dla kierowców. Kolejka do promu sparaliżowała Wybrzeże Władysława IV

fot. iswinoujscie.pl

Koniec tygodnia oznacza często dla kierowców ze Świnoujścia początek problemów. W piątki kolejka do Bielika po stronie wyspy Uznam sięga zazwyczaj kilku kilometrów. Podobnie było także w piątek, 30 września. Sznur samochodów sięgał prawie do sklepu empik przy ulicy Wybrzeże Władysława IV.

Kolejka do promu na jakiś czas spowodowała spore utrudnienia w ruch przy wybrzeżu. Niestety tego typu sytuacje to żadna nowość. Problem wraca jak bumerang, a mieszkańcom Świnoujścia nie pozostaje nic innego jak uzbrojenie się w cierpliwość i nastawienie się na to, że zanim wyjadą z miasta muszą stracić sporo czasu stojąc w kolejce.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Poniedziałek [03.10.2022, 09:46:22] • [IP: 46.231.59.**]

Wysłać jakiegoś umyślnego z ŻŚ do zapanowaniem nad kolejką, a przede wszystkim wyproszenie wszystkich którzy i tak nie mogą skorzystać z przeprawy.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 09:44:22] • [IP: 46.204.108.***]

IP 130 zmień kanał w telewizorze bo nie nadążasz. Szczucie na Tuska już nie chwyta, no chyba że mieszkasz przy wschodniej granicy.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 08:15:51] • [IP: 46.19.85.**]

Udostępnić prawy pas jezdni.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 07:03:31] • [IP: 89.151.33.***]

00:25:14 Tobie się marz służba w ZOMO. Z dużą pałą, w kasku i z tarczą.

Gość • Niedziela [02.10.2022, 00:46:21] • [IP: 176.221.123.**]

Gdy jadę lewym pasem, jest przejście dla pieszych i mijam samochody stojące na promowym, prawym pasie, to popełniam wykroczenie?

Gość • Niedziela [02.10.2022, 00:25:14] • [IP: 94.254.239.**]

23:01:37] • [IP: 176.221.122.***] o, wątek kombatancki - czyżbyś razem z skrajnie wulgarną hołotą Lempart dewastującą sciany obiektów kościelnych i wznoszącą skrajnie wulgarne okrzyki lub z blokującymi legalne i zgłoszone manifestacje prawicy UBywatelami RP cierpiał za miliony? Policja jest w Polsce w porownaniu do francuskiej czy niemieckiej łagodna jak baranek, moim zdaniem za łagodna. Za fizyczne ataki na przeciwników politycznych ze strony KOD, UBywateli lub bojówek LGBTQ waliłbym pałą solidnie. Ale Najwyższa Kasta Przestępców w togach uniewinnia lub lekceważy chamstwo, brutalność, agresję tak zwanych miłosników demokracji mających korzenie w marksizmie

Gość • Sobota [01.10.2022, 23:01:37] • [IP: 176.221.122.***]

Tam robi się koszmar, brak informacji, zablokowane pasy ruchu, stojące samochody na obcych numerach w tym niemieckich. Wszyscy zdezorientowani i w rejonie ani jednego patrolu" policji" której obowiązkiem jest nie tylko walenie wysokimi karami za drodgowe przewinienia, zabezpieczaniem partyjnych imprezek, ciąganie po ulicy nastolatek za malowanie kreda po chodniku i dalej już nie wymieniam" bohaterskich" czynów niebieskich. Do ich obowiązków to też zabezpieczenie płynnego ruchu w ciągach drogowych. Powiecie, ich jest za mało? Pytanie tylko skąd ich tyłu w rozpędzaniu pokojowych, będących nie smak PiSowi, demonstracjach. Niebiescy - róbcie co do was należy.

Gość • Sobota [01.10.2022, 21:58:31] • [IP: 5.173.170.***]

A mnie to zwisa zwiędłym kalafiorem, bo jeżdżę na drugą stronę rowerem

Gość • Sobota [01.10.2022, 21:17:44] • [IP: 31.11.130.***]

Tak promy stoją przy nabrzeżu bo po prostu nie ma KASY. Tym wszystkim mądralom proponuje zrzutę na paliwo dla promu i pewnie wtedy uruchomią!! A kto ma płacić, że kilkunasty cwaniaczków uskutecznia sobie wycieczki po okolicy. A rowerami to nie łaska. A dlaczego nikt nie uwzględnia kryzysu, który spowodował Tusk, Putin i Niemcy no może trochę UE. Cały czas o tym informuje TVP info!! I co tak trudno zrozumieć?? A jak będzie tunel też zapchacie przejazd swoimi trującym śmierdziuchami!! Och, bym zapomniał, że w telewizji mówią, jak żyjemy wspaniale, ale wrogowie tego po prostu nie widzą i głoszą fałszywą wizję upadku dobrobytu. Przecież oczekiwanie na przeprawę to nie jest dowód tragedii szanowni państwo !!

Gość • Sobota [01.10.2022, 21:05:36] • [IP: 37.8.230.**]

Tyle tych samochodów w mieście, czyżby paliwo potaniało i to znacznie??

Gość • Sobota [01.10.2022, 18:23:19] • [IP: 37.248.220.***]

Czyli decyzja o tunelu jest nieszczęściem 😄😄😄😄

Gość • Sobota [01.10.2022, 17:47:48] • [IP: 178.238.252.**]

Nie mogą promy częściej pływać...dwa stoją przy nabrzeżu, bezużytecznie.

Gość • Sobota [01.10.2022, 17:38:43] • [IP: 46.205.128.***]

Dziś, w sobotę to samo, po obu stronach kolejki i tylko dwa promy, a te pajace z UM i dyrekcji ŻŚ udają że nie ma problemu.

Gość • Sobota [01.10.2022, 16:51:06] • [IP: 46.205.140.***]

Kogoś dobrze pojebało z promami.

Gość • Sobota [01.10.2022, 16:51:03] • [IP: 79.175.205.***]

Sobie podziękujcie. Wszyscy muszą wyjechać w sobotę. McDonalda macie już w Sciu. Ale nie... Jadą jak zaślepieni do kaskady i galaxy, lansować się w stolicy województwa. A że jeździć nie umieją to jeszcze Szczecin przy okazji blokują. Oczy rozbiegane, przerażenie bo tramwaj jedzie. Daj jeden z drugim ogłoszenie że robisz palki to klient sam przyjedzie.

Gość • Sobota [01.10.2022, 16:29:55] • [IP: 46.205.128.***]

14:29- To prawda, od Bielików do Empiku jest ok.700m, kiedys sprawdzałem licznik odleglości.

Gość • Sobota [01.10.2022, 16:27:59] • [IP: 46.205.128.***]

14:33 • 88.218.254.**]Samo wspomnienie PRL to juz dla ciebie dowód na sentyment do PRL?! Gdybys umial czytac ze zrozumieniem, to byś zapamietal znaczące:" w 2h statkami białej floty, co wtedy było niezłym wynikiem, bo pociagiem się jechalo do Szczecina w 3h jeśli nie więcej"(te 3h to chwała dla komuny?!) i dalej:" pamiętam lokomotywy na węgiel". Rozszerzenie wpisu o lokomotywy, zaznaczenie, że droga do Szczecina była długa pokazuje, że nie było to wywyzszanie PRL-u. Zdolnosc jednak do zrozumienia przez ciebie 7 zdań jest nieosiągalna dla twojego rozumu. Pojmujesz komentarze na forum w duchu marksistowskim, że wszystko jest walką, ze jak ktoś nawet wspomni komunę, to z czymś walczy. Jedno było tylko postulatywne w moim wpisie:" uruchomić wodę"- nadal można oszczedzajac paliwo wielu samochodów i czas dostac sie do Szczecina WODĄ, zostawic samochód, przy postepie technicznym dziwne, że nic w tym kierunku sie nie dzieje. Już dla starożytnych woda była mostem.

Gość • Sobota [01.10.2022, 16:15:02] • [IP: 176.221.123.***]

w Maju będzie tylko Tunel Jednorurowy a Promy dalej będą Kursowac bo musi byc droga zastępcza awaryjna bo potem wybuduja Most wysoki na 40 M

Gość • Sobota [01.10.2022, 16:06:21] • [IP: 31.11.128.**]

Dziękujemy nieudacznikówi którego wybierają ci sami życiowi nieudacznicy

Gość • Sobota [01.10.2022, 15:21:20] • [IP: 82.199.86.**]

KTOŚ WIE KTO TO ?

Gość • Sobota [01.10.2022, 15:18:34] • [IP: 31.11.128.***]

niech betoniara buduje jeszcze wiecej witaczy ale bedzie wesolo.

Gość • Sobota [01.10.2022, 15:03:02] • [IP: 176.221.122.***]

I Niemcy mają długi weekend.

Gość • Sobota [01.10.2022, 14:54:27] • [IP: 37.47.146.***]

Haha z tymi lokalnymi kanksterami trafione. Najlepsi Ci młodzi niespełnieni pogonieni. Starsi to jeszcze do czegoś doszli jakoś i ich zostawmy.. Bardziej zabawni są Ci młodsi.

Gość • Sobota [01.10.2022, 14:41:52] • [IP: 89.151.35.***]

podziękowania dla Michalskiej za ten rozpierdol

Gość • Sobota [01.10.2022, 14:40:00] • [IP: 176.221.123.***]

A ilu jest w tej kolejce paliwoturystów z Niemiec, blokują oni dojazd do promów aby dostać się na stację Orlen.

Oglądasz 1-25 z 50
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■