POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.09.2022, 12:33:39] • Dziwnów

Zderzenie kutra rybackiego ze statkiem na wysokości Dziwnowa!

Zderzenie kutra rybackiego ze statkiem na wysokości Dziwnowa!

fot. MarineTraffic

Do groźnego wypadku doszło na Morzu Bałtyckim na wysokości Dziwnowa. Kuter rybacki zderzył się tam z kontenerowcem Nordic Italia. W zdarzeniu poszkodowanych zostało trzech członków załogi kuta.

W działaniach udział wzięli ratownicy SAR z Dziwnowa, pogotowie ratunkowe, policja oraz śmigłowiec LPR, który wylądował w Dziwnowie.

- W piątek około godziny 5:20 doszło do kolizji kontenerowca NORDIC ITALIA z łodzią rybacką. Trzech członków załogi statku zostało przetransportowanych śmigłowcem do szpitala w Zdunowie w Szczecinie.
Łódź rybacka miała niewielki przeciek i została odholowana przez SAR i inną łódź rybacką do portu w Dziwnowie - poinformowała oficer prasowa KPP w Kamieniu Pomorskim sierż. Katarzyna Jasion.

Zderzenie kutra rybackiego ze statkiem na wysokości Dziwnowa!

fot. dziwnow.net

- Po godz. 7 dyspozytorzy medyczni otrzymali zgłoszenie dotyczące osób poszkodowanych w wyniku zderzenia dwóch jednostek pływających po morzu Bałtyckim. Na miejsce zadysponowano 3 zespoły ratownictwa medycznego i zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przed godz. 8 Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa przekazała w Dziwnowie poszkodowanych ratownikom medycznym. Do szpitala trafiło 3 mężczyzn: 50-latek z urazem klatki piersiowej, brzucha i stłuczeniem kończyny dolnej; 53-latek ze złamaniem podudzia i 56-latek z urazem głowy - poinformowała Paulina Heigel, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Zderzenie kutra rybackiego ze statkiem na wysokości Dziwnowa!

fot. dziwnow.net

Zderzenie kutra rybackiego ze statkiem na wysokości Dziwnowa!

fot. dziwnow.net

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Piątek [30.09.2022, 22:11:10]

komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-28 z 28

Gość • Niedziela [02.10.2022, 11:50:32] • [IP: 176.221.123.***]

w Swinoujsciu Wieża Kapitanatu Portu daje zgodę na Odbicie od Nabrzeża Jak Płynie Prom Statek z Morza czy do Morza to Wierza Trafiki na Plaży daje zgodę bo to ona Kieruje Ruchem Jednostek Pływajacych Kazdy Statek pyta Wieżę o zgodę

Gość • Sobota [01.10.2022, 16:33:01] • [IP: 46.215.121.**]

IP.88.218.254 Bzdura totalna! Polecam lekturę MPDM 😉

OS • Sobota [01.10.2022, 16:24:17] • [IP: 83.11.19.***]

Siwy, wracaj do zdrowia !!

Gość • Sobota [01.10.2022, 12:51:42] • [IP: 88.218.254.**]

Na morzu WIĘKSZY ma zawsze pierwszeństwo w ruchu.Nawet w porcie prom bielik musi czekać jak przepłynie statek.

Gość • Sobota [01.10.2022, 12:26:53] • [IP: 176.221.123.***]

Państwowe Ratownictwo SAR tylko Asystuje Kutrom Rybackim bo inaczej to trzeba dla SAR zapłacic za Holowanie Kutra Rybackiego

Gość • Sobota [01.10.2022, 12:00:49] • [IP: 176.221.123.***]

sprawdzilismy 12 Mil Morskich to Wody Terytorialne Polski a Kuter Rybacki Łowił Ryby juz na Wodach Międzynarodowych gdzie są Szlaki Statków które płyną do Różnych Państw czyli Portów Ten Statek Płynął do Finlandii Winę ponosi Statek Handlowy

troll • Sobota [01.10.2022, 08:57:34] • [IP: 178.238.252.***]

Najmądrzejsze są komentarze gimbusów i słoików z Poznania i Wrocka. Którzy do tej pory wielka wodę widzieli w rynsztokach jak deszcz padał.

Gość • Sobota [01.10.2022, 08:51:32] • [IP: 46.231.59.**]

Standard na morzu. Mały myślał, że ma z dużym szanse. W ostatniej chwili, żeby nie być sprawcą, zapala światła, mówiące że jest w trakcie łowienia - może się uda. U nas tak robi policja jak chce się władować na prom bez kolejki - w ostatniej chwili włączają bomby i myk

Gość • Sobota [01.10.2022, 08:20:07] • [IP: 5.173.170.***]

Takie balie to po jeziorach powinny pływać a nie po baltyku

Gość • Piątek [30.09.2022, 22:58:04] • [IP: 37.47.184.***]

Kto nie pływał po nocy nie wie jaka to robota. Komentujący co najwyżej łabondziem pływali po jeziorze w Wisełce. (z całym szacunkiem do łabędzia bo to super jednostka)

Gość • Piątek [30.09.2022, 22:18:27] • [IP: 194.15.196.**]

Przyszedł na wachte i wypełniał durne tabelki formularze bo koniec miesiąca, bo szybko bo coś tam. Taka prawda E się wypełnia bzdury których nikt nie czyta i tyle

GośćTRM • Piątek [30.09.2022, 21:43:37] • [IP: 46.205.132.**]

Statek rybacki pod trałem, zawsze ma utrudnioną możliwość manewru. Światła nawigacyjne o tym mówią. Ewidentnym winowajcą jest ekipa nawigacyjna z kontenerowca. Chłopaki z kutra, wracajcie do zdrowia.

Gość • Piątek [30.09.2022, 21:29:34] • [IP: 31.0.176.**]

KTÓRY PRZYJ... JAK SZYDŁO? PEWNO WINA TUSKA.

Gość • Piątek [30.09.2022, 20:08:49] • [IP: 37.47.190.**]

1.5h kontenerowiec wiózł kuter na gruszce masakra, jak tego nie zauważył prawie 13Mm, dobrze, że tylko tak się skończyło 3posxkodowanych z kutra a nie 3ofiary.

Gość • Piątek [30.09.2022, 20:01:51] • [IP: 37.248.176.**]

Tych trzech na statku to chyba zawału serca doznało.

Gość • Piątek [30.09.2022, 18:42:01] • [IP: 88.218.253.***]

W zdarzeniu poszkodowanych zostało trzech członków załogi statku. To KUTER taki mocny ?? Nauczcie się polskiego na poziomie chociażbt 5 klasy podstawowej :-)) Pozdrawiam załogę statku :-)) a może kutra ?

Gość • Piątek [30.09.2022, 18:37:30] • [IP: 176.221.123.**]

Pewnie kutrowcy byli na bani z samego rana.

Gość • Piątek [30.09.2022, 15:10:59] • [IP: 31.11.128.***]

Seicento zdemolowały pancerne audi a teraz kuter kontenerowiec... Polak potrafi 😁😁😁

Gość • Piątek [30.09.2022, 14:57:54] • [IP: 194.15.196.**]

No tak ciefoski po maratonie w porcie padł na ryja i nie patrzyl.

Gość • Piątek [30.09.2022, 14:43:44] • [IP: 89.151.38.**]

No to w końcu kto został poszkodowany? Tych 3 z kontenerowca, który jest większy od tego kutra ze 100 razy, czy 3 z kutra? Napisane jest że trzech poszkodowanych członków załogi statku.

Gość • Piątek [30.09.2022, 14:29:47] • [IP: 37.47.179.**]

Skandalem jest kolejka na prom teraz właśnie w mieście. Gdzie jest Prezydent?

Gość • Piątek [30.09.2022, 14:22:28] • [IP: 37.47.147.***]

Gość • Piątek [30.09.2022, 14:02:51] • [IP: 176.221.122.***]

ooo Toruń nawet płynął na pomoc?

Gość • Piątek [30.09.2022, 13:32:03] • [IP: 78.10.206.**]

No tak, ten wypłyną, się nie zatrzymał, tamten dodał gazu na stop nie zatrzymał się, no i musiało do tego dojść.

Gość • Piątek [30.09.2022, 13:21:36] • [IP: 5.173.152.**]

Bałtyk duży, i niech mi ktoś wytłumaczy jak mogli się zderzyć?

Gość • Piątek [30.09.2022, 13:18:52] • [IP: 176.221.122.***]

Niewiarygodne...

Brat Morza. • Piątek [30.09.2022, 13:00:04] • [IP: 89.151.37.***]

Szybkiego powrotu do zdrowia.

Gość • Piątek [30.09.2022, 12:39:09] • [IP: 37.47.157.**]

Ile promili?

Oglądasz 1-28 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■