POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.09.2022, 12:33:39] • Dziwnów

Zderzenie kutra rybackiego ze statkiem na wysokości Dziwnowa!

Zderzenie kutra rybackiego ze statkiem na wysokości Dziwnowa!

fot. MarineTraffic

Do groźnego wypadku doszło na Morzu Bałtyckim na wysokości Dziwnowa. Kuter rybacki zderzył się tam z kontenerowcem Nordic Italia. W zdarzeniu poszkodowanych zostało trzech członków załogi kuta.

W działaniach udział wzięli ratownicy SAR z Dziwnowa, pogotowie ratunkowe, policja oraz śmigłowiec LPR, który wylądował w Dziwnowie.

- W piątek około godziny 5:20 doszło do kolizji kontenerowca NORDIC ITALIA z łodzią rybacką. Trzech członków załogi statku zostało przetransportowanych śmigłowcem do szpitala w Zdunowie w Szczecinie.
Łódź rybacka miała niewielki przeciek i została odholowana przez SAR i inną łódź rybacką do portu w Dziwnowie - poinformowała oficer prasowa KPP w Kamieniu Pomorskim sierż. Katarzyna Jasion.

Zderzenie kutra rybackiego ze statkiem na wysokości Dziwnowa!

fot. dziwnow.net

- Po godz. 7 dyspozytorzy medyczni otrzymali zgłoszenie dotyczące osób poszkodowanych w wyniku zderzenia dwóch jednostek pływających po morzu Bałtyckim. Na miejsce zadysponowano 3 zespoły ratownictwa medycznego i zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przed godz. 8 Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa przekazała w Dziwnowie poszkodowanych ratownikom medycznym. Do szpitala trafiło 3 mężczyzn: 50-latek z urazem klatki piersiowej, brzucha i stłuczeniem kończyny dolnej; 53-latek ze złamaniem podudzia i 56-latek z urazem głowy - poinformowała Paulina Heigel, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Zderzenie kutra rybackiego ze statkiem na wysokości Dziwnowa!

fot. dziwnow.net

Zderzenie kutra rybackiego ze statkiem na wysokości Dziwnowa!

fot. dziwnow.net

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Piątek [30.09.2022, 22:11:10]

komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Niedziela [02.10.2022, 11:50:32] • [IP: 176.221.123.***]

w Swinoujsciu Wieża Kapitanatu Portu daje zgodę na Odbicie od Nabrzeża Jak Płynie Prom Statek z Morza czy do Morza to Wierza Trafiki na Plaży daje zgodę bo to ona Kieruje Ruchem Jednostek Pływajacych Kazdy Statek pyta Wieżę o zgodę

Gość • Sobota [01.10.2022, 16:33:01] • [IP: 46.215.121.**]

IP.88.218.254 Bzdura totalna! Polecam lekturę MPDM 😉

OS • Sobota [01.10.2022, 16:24:17] • [IP: 83.11.19.***]

Siwy, wracaj do zdrowia !!

Gość • Sobota [01.10.2022, 12:51:42] • [IP: 88.218.254.**]

Na morzu WIĘKSZY ma zawsze pierwszeństwo w ruchu.Nawet w porcie prom bielik musi czekać jak przepłynie statek.

Gość • Sobota [01.10.2022, 12:26:53] • [IP: 176.221.123.***]

Państwowe Ratownictwo SAR tylko Asystuje Kutrom Rybackim bo inaczej to trzeba dla SAR zapłacic za Holowanie Kutra Rybackiego

Gość • Sobota [01.10.2022, 12:00:49] • [IP: 176.221.123.***]

sprawdzilismy 12 Mil Morskich to Wody Terytorialne Polski a Kuter Rybacki Łowił Ryby juz na Wodach Międzynarodowych gdzie są Szlaki Statków które płyną do Różnych Państw czyli Portów Ten Statek Płynął do Finlandii Winę ponosi Statek Handlowy

troll • Sobota [01.10.2022, 08:57:34] • [IP: 178.238.252.***]

Najmądrzejsze są komentarze gimbusów i słoików z Poznania i Wrocka. Którzy do tej pory wielka wodę widzieli w rynsztokach jak deszcz padał.

Gość • Sobota [01.10.2022, 08:51:32] • [IP: 46.231.59.**]

Standard na morzu. Mały myślał, że ma z dużym szanse. W ostatniej chwili, żeby nie być sprawcą, zapala światła, mówiące że jest w trakcie łowienia - może się uda. U nas tak robi policja jak chce się władować na prom bez kolejki - w ostatniej chwili włączają bomby i myk

Gość • Sobota [01.10.2022, 08:20:07] • [IP: 5.173.170.***]

Takie balie to po jeziorach powinny pływać a nie po baltyku

Gość • Piątek [30.09.2022, 22:58:04] • [IP: 37.47.184.***]

Kto nie pływał po nocy nie wie jaka to robota. Komentujący co najwyżej łabondziem pływali po jeziorze w Wisełce. (z całym szacunkiem do łabędzia bo to super jednostka)

Gość • Piątek [30.09.2022, 22:18:27] • [IP: 194.15.196.**]

Przyszedł na wachte i wypełniał durne tabelki formularze bo koniec miesiąca, bo szybko bo coś tam. Taka prawda E się wypełnia bzdury których nikt nie czyta i tyle

GośćTRM • Piątek [30.09.2022, 21:43:37] • [IP: 46.205.132.**]

Statek rybacki pod trałem, zawsze ma utrudnioną możliwość manewru. Światła nawigacyjne o tym mówią. Ewidentnym winowajcą jest ekipa nawigacyjna z kontenerowca. Chłopaki z kutra, wracajcie do zdrowia.

Gość • Piątek [30.09.2022, 21:29:34] • [IP: 31.0.176.**]

KTÓRY PRZYJ... JAK SZYDŁO? PEWNO WINA TUSKA.

Gość • Piątek [30.09.2022, 20:08:49] • [IP: 37.47.190.**]

1.5h kontenerowiec wiózł kuter na gruszce masakra, jak tego nie zauważył prawie 13Mm, dobrze, że tylko tak się skończyło 3posxkodowanych z kutra a nie 3ofiary.

Gość • Piątek [30.09.2022, 20:01:51] • [IP: 37.248.176.**]

Tych trzech na statku to chyba zawału serca doznało.

Gość • Piątek [30.09.2022, 18:42:01] • [IP: 88.218.253.***]

W zdarzeniu poszkodowanych zostało trzech członków załogi statku. To KUTER taki mocny ?? Nauczcie się polskiego na poziomie chociażbt 5 klasy podstawowej :-)) Pozdrawiam załogę statku :-)) a może kutra ?

Gość • Piątek [30.09.2022, 18:37:30] • [IP: 176.221.123.**]

Pewnie kutrowcy byli na bani z samego rana.

Gość • Piątek [30.09.2022, 15:10:59] • [IP: 31.11.128.***]

Seicento zdemolowały pancerne audi a teraz kuter kontenerowiec... Polak potrafi 😁😁😁

Gość • Piątek [30.09.2022, 14:57:54] • [IP: 194.15.196.**]

No tak ciefoski po maratonie w porcie padł na ryja i nie patrzyl.

Gość • Piątek [30.09.2022, 14:43:44] • [IP: 89.151.38.**]

No to w końcu kto został poszkodowany? Tych 3 z kontenerowca, który jest większy od tego kutra ze 100 razy, czy 3 z kutra? Napisane jest że trzech poszkodowanych członków załogi statku.

Gość • Piątek [30.09.2022, 14:29:47] • [IP: 37.47.179.**]

Skandalem jest kolejka na prom teraz właśnie w mieście. Gdzie jest Prezydent?

Gość • Piątek [30.09.2022, 14:22:28] • [IP: 37.47.147.***]

Gość • Piątek [30.09.2022, 14:02:51] • [IP: 176.221.122.***]

ooo Toruń nawet płynął na pomoc?

Gość • Piątek [30.09.2022, 13:32:03] • [IP: 78.10.206.**]

No tak, ten wypłyną, się nie zatrzymał, tamten dodał gazu na stop nie zatrzymał się, no i musiało do tego dojść.

Gość • Piątek [30.09.2022, 13:21:36] • [IP: 5.173.152.**]

Bałtyk duży, i niech mi ktoś wytłumaczy jak mogli się zderzyć?

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■