POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [22.09.2022, 18:12:46] • Świnoujście

Czytelniczka: Mieszkańcy Świnoujścia powinni być lepiej poinformowani o zmianie organizacji ruchu

Czytelniczka: Mieszkańcy Świnoujścia powinni być lepiej poinformowani o zmianie organizacji ruchu

fot. Czytelnik

Z powodu prac budowlanych są wprowadzane zmiany organizacji ruchu. Zwykle jest to rozwiązanie tymczasowe, mające usprawnić kierowcom poruszanie się. Jednak każda taka zmiana powinna być wyraźnie zapowiadana, gdyż w przeciwnym razie użytkownicy dróg narażeni są na niebezpieczne sytuacje. Właśnie taką opisuje jedna z czytelniczek. Dotyczy to ulicy Lutyckiej, która czasowo stała się dwukierunkowa.

- Chciałabym poruszyć temat ulicy Lutyckiej. Otóż od 5 września ul. Lutycka jest ulicą dwukierunkową z powodu prac budowlanych. Problem polega na tym, że miasto rzetelnie nie poinformowało mieszkańców o tym fakcie. Zostały jedynie wywieszone kartki z tą informacją w kilku miejscach na ulicy oraz znalazło się kilka kartek za wycieraczkami samochodów z informacją o zakazie postoju. Oczywiście zostały zmienione i ustawione znaki drogowe odpowiednie do nowej organizacji ruchu drogowego. Niestety kierowcy nie zwracają zbytnio na nie uwagi. Z tego powodu tworzą się niebezpieczne sytuacje na drodze.

Np. auto wjeżdżające w ul.Lutucką nie ustępuje pojazdowi jadącemu z naprzeciwka ponieważ jest święcie przekonany, że ten jedzie pod prąd. Takich sytuacji dziennie jest mnóstwo. Sama nie raz zostałam "zjedzona wzrokiem" i "puknięta w czoło" przez kierowcę wjeżdżającego w tą ulicę, zmuszona wjechać na chodnik, gdyż przecież to ja źle jadę. Uważam, że mieszkańcy Świnoujścia powinni być lepiej poinformowani o takiej zmianie organizacji ruchu. Zdecydowanie ułatwi to życie niejednemu kierowcy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Niedziela [25.09.2022, 13:33:33] • [IP: 5.174.248.***]

Problem, polega na tym że znak nie został odpowiednio zabezpieczony. informacja o tym że droga nie jest jednokierunkowa. Znak został odwrócony co jest niewystarczające bo nadal jadąc widzę iż droga ma jeden kierunek. Znak powinien zostać zlikwidowany lub zasłonięty. Wandali obracających znaki w tym mieści nie brakuje. Kto odpowie za wypadek lub kolizję? bo nie kierowca. znak jest widoczny jako jednokierunkowa dla jadących od ulicy nowokarsiborskiej.

Gość • Sobota [24.09.2022, 04:22:57] • [IP: 213.220.121.***]

Wg mnie powinien latać samolot z wielkim banerem za sobą i rozrzucać ulotki z taką informacją. Dodatkowo co godzinę wóz policyjny i informacja przez megafon

Gość • Piątek [23.09.2022, 20:52:36] • [IP: 176.221.123.**]

Tak przy okazji- ulica Lutycka posiada chodniki tylko na pewnej długości i taka sytuacja istnieje od kilkudziesięciu lat! Zmiana na dwukierunkową nikogo z mieszkańców nie dziwi, ponieważ przed zmianą była też tak traktowana przez rowerzystów i opieszałych kierowców, szczególnie Niemców.

Gość • Piątek [23.09.2022, 15:40:07] • [IP: 5.174.23.**]

Czytelniczka jakby nie z tego świata jak poinformowani ? Niedouczeni kierowcy niech nie jeżdżą na pamięć tylko patrzą na znaki i będzie Ok Jak nie potrafią czytać znaków to znaczy ze nie powinni mieć uprawnień do kierowania autem

Gość • Piątek [23.09.2022, 12:40:12] • [IP: 89.151.33.**]

Jak kierowca nie jeździ na pamięć tylko patrzy na znaki drogowe to nie potrzebuje informacji.

Gość • Piątek [23.09.2022, 11:40:45] • [IP: 178.238.249.**]

Nie tylko mieszkańcy, a również wszyscy inni kierowcy, zostali poinformowani w wystarczający i taki sam sposób odpowiednimi znakami drogowymi. Kto nie potrafi ich odczytać, powinien zrezygnować z kierowania pojazdem.

Gość • Piątek [23.09.2022, 11:39:22] • [IP: 31.0.1.***]

To przy okazji napiszcie artykuł że na grunwaldzkiej jest rondo bo już trzy razy jakiś" dzban" by mi lusterka urwał bo jeździ na pamięć... I nie był to niemiec;/

Gość • Piątek [23.09.2022, 11:15:08] • [IP: 5.173.158.**]

mieszkańców ul. Wielkopolskiej nikt nie poinformował że objazd zamiast Mazowiecką jest Wielkopolską !! chyba że to jakiś pomysłowy mieszkaniec Mazowieckiej w nocy sam znak przestawił

Gość • Piątek [23.09.2022, 09:40:27] • [IP: 78.10.206.**]

Ten świstek nie ma mocy prawnej. Nikt się pod tym wypocinem nie podpisał.

Gość • Piątek [23.09.2022, 06:31:51] • [IP: 95.40.246.**]

A czy w Świnoujściu jest jakaś komórka ds.informacji społeczeństwa

Gość • Czwartek [22.09.2022, 22:35:13] • [IP: 88.218.254.**]

Już widzę tych mądrali co to każą patrzeć na każdy znak drogowy na naszej wsi co wisi kilka lat. Już widzę jak zjeżdżający z promu patrzą czy A. Krajowej jest dwukierunkowa xzy nie. JASNE! Więcej pokory

Gość • Czwartek [22.09.2022, 21:38:15] • [IP: 94.254.170.***]

Przecież była informacja na iswinoujscie.pl. trzeba patrzeć na znaki i po problemie.

Gość • Czwartek [22.09.2022, 21:28:07] • [IP: 176.221.122.***]

Od strony grunwaldziej dalej stoi znak" Droga jednokierunkowa" czasami obrocony" prawidlowo" czasami w bok... ktos ma niezla zabawe.

Gość • Czwartek [22.09.2022, 21:15:38] • [IP: 188.146.134.**]

Tak to jest jak jeźdz się na pamięć

Gość • Czwartek [22.09.2022, 20:51:49] • [IP: 178.238.247.**]

weź się ogarnij " czytelniczko"

Gość • Czwartek [22.09.2022, 20:41:14] • [IP: 5.173.24.**]

Jaki nabór ?? Powinny być szkoły policyjne, które skrupulatnie przygotowują młodych inteligentnych ludzi do zawodu. którzy znają języki i mają kulturę osobistą. Ile razy słyszy się, że społeczeństwo nie ma do nich zaufania afera goni aferę !Czas, żeby służyli dla ludzi a nie dla siebie!!

Gość • Czwartek [22.09.2022, 20:29:58] • [IP: 89.79.128.***]

Rzeczywiście, bo w Świnoujściu jest taki ruch, że konieczna jest informacja trzy miesiące wcześniej. Bez przesady, nie potrafisz jakoś sobie poradzić - oddaj prawo jazdy, zanim wyrządzisz komuś krzywdę.

Gość • Czwartek [22.09.2022, 20:16:32] • [IP: 5.173.24.**]

W ogóle w tym kraju wszystko jest na opak ! Dziadostwo