iswinoujscie.pl • Czwartek [22.09.2022, 18:12:46] • Świnoujście

Czytelniczka: Mieszkańcy Świnoujścia powinni być lepiej poinformowani o zmianie organizacji ruchu

Czytelniczka: Mieszkańcy Świnoujścia powinni być lepiej poinformowani o zmianie organizacji ruchu

fot. Czytelnik

Z powodu prac budowlanych są wprowadzane zmiany organizacji ruchu. Zwykle jest to rozwiązanie tymczasowe, mające usprawnić kierowcom poruszanie się. Jednak każda taka zmiana powinna być wyraźnie zapowiadana, gdyż w przeciwnym razie użytkownicy dróg narażeni są na niebezpieczne sytuacje. Właśnie taką opisuje jedna z czytelniczek. Dotyczy to ulicy Lutyckiej, która czasowo stała się dwukierunkowa.

- Chciałabym poruszyć temat ulicy Lutyckiej. Otóż od 5 września ul. Lutycka jest ulicą dwukierunkową z powodu prac budowlanych. Problem polega na tym, że miasto rzetelnie nie poinformowało mieszkańców o tym fakcie. Zostały jedynie wywieszone kartki z tą informacją w kilku miejscach na ulicy oraz znalazło się kilka kartek za wycieraczkami samochodów z informacją o zakazie postoju. Oczywiście zostały zmienione i ustawione znaki drogowe odpowiednie do nowej organizacji ruchu drogowego. Niestety kierowcy nie zwracają zbytnio na nie uwagi. Z tego powodu tworzą się niebezpieczne sytuacje na drodze.

Np. auto wjeżdżające w ul.Lutucką nie ustępuje pojazdowi jadącemu z naprzeciwka ponieważ jest święcie przekonany, że ten jedzie pod prąd. Takich sytuacji dziennie jest mnóstwo. Sama nie raz zostałam "zjedzona wzrokiem" i "puknięta w czoło" przez kierowcę wjeżdżającego w tą ulicę, zmuszona wjechać na chodnik, gdyż przecież to ja źle jadę. Uważam, że mieszkańcy Świnoujścia powinni być lepiej poinformowani o takiej zmianie organizacji ruchu. Zdecydowanie ułatwi to życie niejednemu kierowcy.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/76590/