POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.09.2022, 14:37:46] • Świnoujście

Nieoświetlony wojskowy helikopter latał nad miastem. Mieszkańcy byli wyraźnie zaniepokojeni. Zobacz film!

Nieoświetlony wojskowy helikopter latał nad miastem. Mieszkańcy byli wyraźnie zaniepokojeni. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Wieczorny spokój mieszkańców Świnoujścia zakłócił nisko latający nieoświetlony wojskowy helikopter. Jak relacjonowali nam mieszkańcy śmigłowiec latał nad kanałem, a także nad budynkami w pobliżu świnoujskiego szpitala. Widok nieoświetlonego śmigłowca latającego nad domami a także wydobywający się z niego potężny hałas spowodował u mieszkańców wyraźny strach i niepokój. W tej sprawie do redakcji portalu iswinoujscie.pl rozdzwoniły się telefony. Mieszkańcy zastanawiali się, co takiego wydarzyło się przy nabrzeżu?



Oprócz śmigłowca przy Wybrzeżu Władysława IV za stacją Orlen pojawiła się także spora ilość wojskowych nieoznakowanych pojazdów. Sporo działo się jednak nie tylko na lądzie i w powietrzu, ale także na wodzie. Na kanale pływał wojskowy ponton oraz straż graniczna. Główne działania były na promie COPERNICUS.

Nieoświetlony wojskowy helikopter latał nad miastem. Mieszkańcy byli wyraźnie zaniepokojeni. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Z naszych informacji wynika, że były to manewry wojskowe pod kryptonimem Rekin - 22. Manewry te mają na celu m.in spajać działania 3 Flotylli Okrętów, 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, a także Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Nieoświetlony wojskowy helikopter latał nad miastem. Mieszkańcy byli wyraźnie zaniepokojeni. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W sumie w manewrach Rekin - 22 ma wziąć udział około 20 okrętów z Polski, Litwy, Łotwy, a także Estonii. Aktywność okrętów miały wspierać samoloty oraz śmigłowce Sił Powietrznych, a także m.in Wojska Specjalne. Zaplanowano szereg epizodów odzwierciedlających możliwie najszersze spektrum zagrożeń, jakie mogą obecnie wystąpić na morzu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 59, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 59

Gość • Środa [21.09.2022, 19:30:46] • [IP: 83.187.172.***]

To Blac Hawk i bez oświetlenia...Formoza lub Grom bo oni tymi helikopterem latają,

Gość • Wtorek [20.09.2022, 07:53:47] • [IP: 176.221.122.***]

Spokojnie to tylko ćwiczenia, niech Ukraińcy się nie boją. W sylwestra co to będzie...zakaz strzelania petardami ? Nie dajmy się zwariować :)

Gość • Wtorek [20.09.2022, 05:20:55] • [IP: 91.231.92.***]

I bardzo dobrze! Niech ćwiczą, a mieszkańcy niech się przyzwyczajają!!

Gość • Wtorek [20.09.2022, 04:15:29] • [IP: 83.8.197.***]

Na Dziwnowie latał 2 dni

Gość • Poniedziałek [19.09.2022, 13:55:08] • [IP: 185.210.37.***]

Ludzie zrobili się strasznie wrażliwi na wszystko, za niedługo wystarczy wybuch petardy by był o tym" uspokajający" artykuł

Gość • Poniedziałek [19.09.2022, 13:51:14] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Poniedziałek [19.09.2022, 08:27:04] • [IP: 88.218.254.**] Kilku ? Żyjesz w zamkniętym światku-sekcie pancernej brzozy. Wyniki badań są dostępne w internecie. Powielasz to co chcą ci zdrajcy. Ja wolę wierzyć naukowcom. Badanie dotyczyło prawdziwości wersji Komisji tzw. smoleńskiej. Werdykt jest druzgocący. Rusz głową i włącz myślenie.no chyba że lubisz jak tobą manipulują. Można nie lubić PiS-u ale prawda nie ma przynależności partyjnej.

Gość • Poniedziałek [19.09.2022, 12:27:41] • [IP: 188.147.13.*]

21:38:04] • [IP: 89.151.33.**] Brak broni w domu typowy dla PRL zostal usankcjowany w 3RP i to dziedzictwo dzis wydaje złe skutki - dzis strzelanie na strzelnicach jest drogie, broń praktycznie niedostępna. O tak podtrzymywanym dziedzictwie PRL byla w tamtym wpisie mowa.

Gość • Poniedziałek [19.09.2022, 12:02:46] • [IP: 176.221.123.***]

Rosja Mocarstwo Atomowe posiada 1 Mln Żołnierzy USA Mocarstwo Atomowe posiada 2 Mln Żołnierzy te Państwa Strzegą aby nie doszło do 3 Wojny Światowej bo by nastąpił Koniec Swiata

Gość • Poniedziałek [19.09.2022, 11:29:02] • [IP: 176.221.123.***]

18:46:29] • [IP: 89.151.36.*** Z tym sadzaniem będzie jak z reparacjami, od wyborów do wyborów.

Gość • Poniedziałek [19.09.2022, 08:33:56] • [IP: 176.221.123.***]

Akurat w moim bloku dużo osób było zaniepokojonych. Wychodzili na balkony rozgladali sie.. Hałas był potworny natężony od wody. Jak ktoś mieszka dslej to tego nie słyszał. Ale tu niosło się potężnie. A w tych czasach kiedy jest wojna Rosji z Ukraina można sobie różnie pomyśleć.

Gość • Poniedziałek [19.09.2022, 08:27:04] • [IP: 88.218.254.**]

, 23:20:50] • [IP: 89.151.36.***]Wszyscy??CZYLI KTO..ty i kilku a waszej sekty.Nikogo nie znam kto wierzyłby w te bzdury za miliony jakie ten szaleniec wydaje.

Gość • Poniedziałek [19.09.2022, 06:57:02] • [IP: 176.221.122.***]

REKIN 2022

Gość • Poniedziałek [19.09.2022, 00:45:50] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Poniedziałek [19.09.2022, 00:11:35] • [IP: 46.204.0.**] Ojej, a z kąd w tym burdelu k... ? Z totalnej opozycji ? A po ile ?

Gość • Poniedziałek [19.09.2022, 00:41:56] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Niedziela [18.09.2022, 22:23:47] • [IP: 88.218.254.**] Ukończ szkołę podstawową to może nie będziesz robił błędów ortograficznych...

Gość • Poniedziałek [19.09.2022, 00:11:35] • [IP: 46.204.0.**]

Ukraina ucieka do Szwecji tutaj same burdele pisu

Gość • Niedziela [18.09.2022, 23:20:50] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Niedziela [18.09.2022, 22:23:47] • [IP: 88.218.254.**] Ile ci płacą od fejka ? Ciężko uwierzyć że jesteś tak głupi że nie widzisz tego co widzą wszyscy. Od kiedy prawda jest religią ?

Gość • Niedziela [18.09.2022, 23:09:35] • [IP: 89.64.76.**]

A ratunkowy nie lata w nocy bo nikt nie ma uprawnień. To może wojsko by polatało co w nocy? Może mniej będzie zgonów? Czy tylko karetka i 2h do Szczecina na sygnale? Patologia nie miasto

Gość • Niedziela [18.09.2022, 23:01:07] • [IP: 185.210.39.**]

fajny ten balck hawk

Gość • Niedziela [18.09.2022, 22:56:44] • [IP: 178.238.249.**]

Którzy mieszkańcy byli zaniepokojeni ? Pytałem o to w pracy kilkanaście osób, żadna z nich nie była zaniepokojona ćwiczeniami prowadzonymi przez wojsko.

Gość • Niedziela [18.09.2022, 22:44:05] • [IP: 89.151.37.**]

Prawda nam nie powieze. Jak ktos sprobowaj atakowac Gazoport na pewno nic nie slyszimy.

Gość • Niedziela [18.09.2022, 22:23:47] • [IP: 88.218.254.**]

18:46:29] • [IP: 89.151.36.***]Każdy kto nabija sę z tej waszej religi smoleńskiej to glupek??Tyle lat miliony antek kasuje i nic??tylko dokumenty poukrywał..napewno bedą siedzieć ale to po wyborach.ty jako lojalny wyznawca dołonczysz.

Gość • Niedziela [18.09.2022, 21:38:04] • [IP: 89.151.33.**]

15:39:05] • [IP: 188.147.13.* Nie masz racji. Za komuny prawie wszyscy podlegali służbie wojskowej i musieli oddać jakieś strzały. Ty pewnie byłeś w tej grupie" prawie" z kategorią uniemożliwiającą służbę wojskową. Teoretyk od każdej sprawy i specjalista od żołnierskiej skarpety.

Gość • Niedziela [18.09.2022, 21:33:58] • [IP: 185.210.38.***]

To nie UH-60 tylko S-70i jak już

Gość • Niedziela [18.09.2022, 21:06:32] • [IP: 89.64.103.***]

To nie jest helikopter produkcji radziecki tylko amerykański UH-60 Black Hawk.

Gość • Niedziela [18.09.2022, 20:44:14] • [IP: 45.141.1.***]

Jak przeszkadza to się do Ładzina wyprowadź. Jest teren WP to są i manewry. Co noc powinni latać

Oglądasz 1-25 z 59
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■