POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [29.08.2022, 08:47:15] • zachodniopomorskie

Teatr Krzyk na Międzynarodowych Festiwalach Teatralnych we Włoszech, Rumuni i na (w) Łotwie

Teatr Krzyk na Międzynarodowych Festiwalach Teatralnych we Włoszech, Rumuni i na (w) Łotwie

foto Marcin Pławski(fot. Organizator )

Marek Kościółek od dwóch dni przebywa w La Salvetat-sur-Agout ( w regionie Oksytania, w departamencie Hérault). Razem z Marcinem Pławskim z Teatru Krzyk prowadzi tam autorskie warsztaty z młodzieżą i dziećmi w ramach Międzynarodowej Konferencji poświęconej zagadnieniom wsparcia pedagogicznego, psychologicznego i arte terapeutycznego dla dzieci rodzin zaangażowanych bezpośrednio w konflikt z rosyjskim najeźdźcą.

Poza Markiem i Marcinem reprezentujących maszewski teatr zajęcia prowadzą m.in. pedagodzy i pedagożki z Libanu, Francji, Izraela, Niemiec oraz z Ukrainy.

Do Włoch, Rumuni i Łotwy

A już 1 września Marek Kościółek, Aleksandra Czubińska oraz Nikola Palej jadą na Międzynarodowy Festiwal Teatralny do Włoch (Oliveto Citra, miejscowość i gmina w regionie Kampania), by tam zaprezentować swój autorski spektakl "HEJ, TY".
"HEJ, TY" zdobyło w Polsce wiele nagród. Pokazywany był również na kilku festiwalach międzynarodowych. Spektakl maszewskiego zespołu dostał się do grona sześciu przedstawień zgłoszonych z zagranicy i będzie reprezentować Polskę.
Spektakl ten wyreżyserowali wspólnie Marek Kościółek oraz Anna Giniewska, a grają w nim studentki Akademii Sztuki w Szczecinie Aleksandra Czubińska oraz Nikola Palej.

Teatr Krzyk na Międzynarodowych Festiwalach Teatralnych we Włoszech, Rumuni i na (w) Łotwie

foto Michał Wojtarowicz(fot. Organizator )

To samo przedstawienie zostanie pokazane na Międzynarodowych Festiwalach Teatralnych w Rumuni (Alba Iulia) w dniach 8-12 września oraz na (w) Łotwie (Rezekne) w dniach 15-18 września.
Warto zaznaczyć przy okazji, że TEATR KRZYK w tym roku zrezygnował z obchodów swojego XX-lecia w Maszewie (zaplanowanych było kilkadziesiąt wydarzeń dla mieszkańców gminy w tym m.in warsztaty dla dzieci, młodzieży, spektakle plenerowe, koncerty, lokalne inicjatywy) i NIE OTRZYMUJE od swojej gminy Maszewo środków na swoją działalność.
Wyjazdy Międzynarodowe wspiera w tym roku Urząd Marszałkowski oraz nieznacznie powiat goleniowski.

Teatr Krzyk na Międzynarodowych Festiwalach Teatralnych we Włoszech, Rumuni i na (w) Łotwie

foto Marcin Pławski(fot. Organizator )


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu - w czwartek, 30 listopada o godz. 11:00 - serdecznie zaprasza dzieci oraz wszystkie inne osoby zainteresowane na spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem, podsumowujące obchody Roku Mikołaja Kopernika. Tytuł spotkania: „Przed imieninami Mikołaja”. Zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■