POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.08.2022, 23:53:54] • Świnoujście

Mieszkaniec: To już nie wierzba płacząca, a rycząca!

Mieszkaniec: To już nie wierzba płacząca, a rycząca!

fot. Mieszkaniec

Nie wiemy, czy wierzba załamała się na skutek informacji o zadłużeniu Świnoujścia, albo właśnie podniesiono jej raty kredytu hipotecznego, ale jedno jest pewne wg mieszkańca płacząca wierzba na rogu ulic Witosa i Matejki przechodzi olbrzymi kryzys.

A teraz na poważnie. Od kilku dni ułamana gałąź wierzby powoduje, że pieszym ciężko przejść z Matejki na Witosa i odwrotnie. Huragany ostatnimi czasy omijała nasze miasto, więc to nie wiatr najpewniej połamał gałąź drzewa.

Czyżby rozłożysta wierzba płacząca była w kiepskim stanie? Z jednej strony dodaje kolorytu, ale z drugiej drzewo może zagrażać w przyszłości pieszym. Liczymy, że odpowiedzialni za ten teren szybko ogarną sytuację. Ile może płakać ta wierzba?!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Piątek [12.08.2022, 10:00:16] • [IP: 176.221.123.***]

spoko ludzie drzewa tez rosną, przyroda musi rządzic sie swoimi prawami

Gość • Czwartek [11.08.2022, 21:15:32] • [IP: 80.44.122.***]

szlim tam wczorej

Gość • Czwartek [11.08.2022, 16:26:11] • [IP: 5.173.152.***]

Jprd co za syf

Gość • Czwartek [11.08.2022, 16:10:44] • [IP: 37.47.158.***]

To już nie jest śmieszne, to już jest żenujące ! Zamiast zgłaszać do urzędu ciągle wypisywać o tej zieleninie.

Gość • Czwartek [11.08.2022, 15:56:36] • [IP: 37.8.230.*]

Juz posprzątane

Gość • Czwartek [11.08.2022, 15:48:48] • [IP: 79.161.223.***]

DoGość • Czwartek [11.08.2022, 12:53:53] • [IP: 5.173.152.**] Przeczytane, ale jakim kosztem...

Gość • Czwartek [11.08.2022, 14:54:16] • [IP: 83.11.244.***]

[IP: 46.205.146.*] Może komuś kto chce tamtędy przejść, ponieważ LEŻY MA CHODNIKU

Gość • Czwartek [11.08.2022, 14:27:49] • [IP: 37.47.181.***]

Do IP 178.238.249. Godz. 11.33.05. Podaj adres, wyślemy do ciebie psychiatrę i czarodzieja do odkomuszenia.

Gość • Czwartek [11.08.2022, 13:41:30] • [IP: 89.151.36.***]

Trzeba to sprzątnąć bo niemcy albo inna zaprzyjażniona z nimi frakcja, , zaopiekują, , się tymi gałęziami. Oni ciągle zbierają chrust...

Gość • Czwartek [11.08.2022, 12:53:53] • [IP: 5.173.152.**]

I to jest tragedia dla miasta glopoty piszecie się zrobi a karetka też jechała przez miasto a mama dziecko wysadzić poszła kupkę pod drzewo bo ubikacji za mało a czy kotek komuś zaginą a czy w grudniu będą swiata glowy macie chore

Gość • Czwartek [11.08.2022, 12:37:54] • [IP: 37.47.132.***]

Raczej leżąca pijana

Gość • Czwartek [11.08.2022, 12:16:06] • [IP: 46.205.146.*]

Komu to przeszkadza? Nikomu nie zagraża

Gość • Czwartek [11.08.2022, 12:12:16] • [IP: 176.221.122.**]

Będzie na chrust !

Gość • Czwartek [11.08.2022, 11:54:27] • [IP: 5.173.154.***]

Nikt tu nie rządzi bo jeśli chodzi o Warszow to jest horror. To co się dzieje na ul. Barlickiego zakrawa o pomstę do nieba!! Ile jeszcze to potrwa, okna w domach się trzesa od tych tysięcy aut przyjeżdżających dziennie tą ulicą, ta kostka tego nie wytrzyma. Grzebia się drogowcy że końca nie widać, kiedy wreszcie otworzą tą drogę i wezmą się za remont Barlickiego!! Okien nie można nawet otworzyć taki smród spalin i kurz i przede wszystkim hałas niesamowity przez cały dzień od świtu do nocy.

Gość • Czwartek [11.08.2022, 11:33:05] • [IP: 178.238.249.**]

Mieszkam obok, kilkakrotnie przechodziłam obok złamanej gałęzi. Nie ma żadnego problemu, z łatwością mozna przeszkodę ominąć nadkładając kilka metrów drogi. Z pewnością gałąź zostanie wkrótce usunięta. Przypuszczam, że osoby za to odpowiedzialne mają także inne prace do wykonania, nie rozmnożą się natychmiast. Licznym wiecznie narzekającym proponuję wizytę u psychiatry.

Mieszkaniec • Czwartek [11.08.2022, 11:28:52] • [IP: 46.205.151.***]

Strażaków trzeba wezwać. Przyjadą swoimi dwoma wielkimi wozami strażackimi na kogutach i potną te gałęzie.

Gość • Czwartek [11.08.2022, 10:04:45] • [IP: 176.221.122.**]

Gdzie gospodarz tego miasta ?? Jak nie ogarnia tak prostych, lecz ryczących spraw, to niech odejdzie !! Przyjdzie młodszy, może bardziej wykształcony z językami zachodnimi (a nie ruskim) , a przede wszystkim zajmujący się miastem.

Gość • Czwartek [11.08.2022, 09:54:42] • [IP: 62.69.241.**]

tym mieszkańcom zawsze przeszkadzają albo drzewa albo trawa CO Z WAMI NIE TAK ? Ludzie opanujcie się

Gość • Czwartek [11.08.2022, 07:21:45] • [IP: 46.231.58.**]

Ale to chyba drzewko wspólnoty mieszkaniowej, więc niech posprzątają na swój koszt

Gość • Czwartek [11.08.2022, 07:10:52] • [IP: 37.187.147.***]

Nie wymagajcie cudów od niedołężnego dziadka koperciaka. Bez koperty on w tym mieście nic nie może, on już myślami buja na końcu tunelu...

Gość • Czwartek [11.08.2022, 06:10:37] • [IP: 46.205.138.**]

Kto w tym Świnoujściu rządzi? Tylko współczuć mieszkańcom i turystą.

Gość • Czwartek [11.08.2022, 01:22:55] • [IP: 176.221.122.**]

Opiła się wody, drzewa nie są podcinane i taki jest efekt. Wierzba to piękne ale kruche drzewo. Trzeba odpowiednio o nią dbać a będzie ozdobą przez długie lata.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■