POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.08.2022, 11:47:02] • Świnoujście

„Piekielna Mańka” – nowa książka Jarosława Molendy

„Piekielna Mańka” – nowa książka Jarosława Molendy

fot. Mat. prasowe

Już jest – do księgarń trafiła najnowsza publikacja świnoujskiego autora. „Piekielna Mańka” to 46-ty tytuł w dorobku pisarza z wysp. Tym razem przenosimy się w czasy Drugiej Rzeczpospolitej na Kresy Wschodnie, które terroryzuje para bezwzględnych zabójców.

Obok książki „Piekielna Mańka” trudno przejść obojętnie. Jarosław Molenda, po „Rzeźniku z Niebuszewa” czy „Wampirze z Warszawy” powraca z kolejną przerażającą historią ludzi, którzy za nic mieli sobie cierpienie innych. Ona była mózgiem. On posłusznym wykonawcą. Razem – parą brutalnych bestii. Gdy Germanida Szykowicz, zwana Piekielną Mańką, do spółki ze Stanisławem Zbońskim zabijali pierwszą ze swoich kilkudziesięciu ofiar, słynna para amerykańskich przestępców Bonnie i Clyde nie miała nawet dziesięciu lat. 

Niewiele pewnego wiadomo o zbrodniczej dwójce znad Wisły, a raczej znad Niemna czy Bugu, która w czasach Drugiej Rzeczpospolitej sterroryzowała Kresy Wschodnie. W prasie pojawiały się różne wersje ich nazwisk. Do końca nie wiadomo, ile osób zamordowali – ponad 30, 50, 80? Ale jedno jest pewne: gdyby mieszkali w Stanach Zjednoczonych albo w Wielkiej Brytanii, w swoich ojczyznach mieliby pewnie fan cluby, a na podstawie ich życiorysów nakręcono by film albo przynajmniej serial, który zyskałby miano kultowego. Oto dzieje najkrwawszej femme fatale w dziejach polskiej kryminalistyki!
 
Link do Empiku:
www.empik.com/piekielna-manka-molenda-jaroslaw,p1311462224,ksiazka-p?fbclid=IwAR2O9K8OLH5MyJHUyU0NsemiVN6cGA8zHZ3LG3PEDXZHaJGB2hedrXyPPJo

Materiały prasowe wydawcy


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Piątek [12.08.2022, 17:27:58] • [IP: 37.47.180.***]

Gość • Piątek [12.08.2022, 15:10:43] • [IP: 46.205.144.***]

, 09:19:18] • [IP: 91.217.40.***] No on nieźle zarabia i zyje jakby na wakacjach (jest nagradzanym podróżnikiem), małostkowa zawiśc proporcjonalnie do tego potęznieje. Facet tego na pewno nie chce, ale jest podprogowym wyrzutem sumienia dla frustratow, nieudaczników, leni. Na tych forach zresztą każdy wzbudza kontrowersje. Podobnie, choc lepiej jest w zyciu - kiedys uswiadomilem sobie, że na temat kazdej osoby, ktora oceniam najlepiej, jako wzór, slyszalem jakies złe opinie. Dziś niszczy się autorytety, internet to przyspieszył.

Gość • Piątek [12.08.2022, 13:22:56] • [IP: 37.248.171.***]

A już myślałem że Molenda wyskrobał coś o naszej beton lady, też na, , M, , co drenuje budżet miasta z e środków na tunel zlecając pracę rodzince z Chełma i okolic lubelszczyzny., oczywiście za sowitą prowizją?? nieprawdaż??

Gość • Piątek [12.08.2022, 12:22:32] • [IP: 62.69.229.**]

Jeszcze trochę, jak sztuczna inteligencja zostanie dostatecznie udoskonalona, to JM zada komputerowi zadanie: stwórz książkę o pąklach i ich wpływie na przebieg drugiej wojny światowej, książka ma mieć 2345 stron. Co dwa tygodnie jedna książka murowana!

Gość • Piątek [12.08.2022, 09:19:18] • [IP: 91.217.40.***]

Dlaczego inni nasi miejscowi twórcy nie wzbudzają tyle kontrowersji jak ten cytowany autor??Ano prywatnie paru osobom dołożył i jest konfliktowy, a to teraz zaowocowało.Nie wydam ani zł na te twórczość, chyba że będzie leżała w bibliotece za 1zł...

Gość • Czwartek [11.08.2022, 23:36:25] • [IP: 46.205.144.***]

Nie rozumiem drwin na forum i porownywania do Kraszewskiego. To jest literatura nieaspirująca do artystycznej, ale moim zdaniem wymagająca lekkości pióra, pewnego talentu. Sam na studiach musiałem się wykazac umiejętnością pisania i wiem, ze rodzajow pisarstwa jest dużo, nie wszystko musi byc artystyczne. A swoja drogą jestem przekonany, że ci krytycy na anonimowych forach nie czytają tej najlepszej literatury, a jedyne, co umieją, to anonimowo szydzić. Zainteresowanym polecam literature wysoce artystyczną np.Leopolda Buczkowskiego czy M.Białoszewskiego, ale też i rozrywkową Conan Doyle'a, z Sherlokiem Holmesem.

Gość • Czwartek [11.08.2022, 21:53:38] • [IP: 62.69.229.**]

A Kraszewski coraz bardziej przewraca się w grobie. Jego siódma pozycja w świecie pod względem liczby książek zdaje się być zagrożona. Napisał około 600 książek. Panie Molenda - do dzieła!

Gość • Czwartek [11.08.2022, 21:48:55] • [IP: 176.221.122.**]

Podziwiam Go, niczym się nie zraża, inny by się załamał komentarzami, a On dalej płodzi.

Gość • Czwartek [11.08.2022, 20:18:40] • [IP: 178.238.245.***]

Książki pisane taśmowo. Kopiuj wklej.

Gość • Czwartek [11.08.2022, 16:35:02] • [IP: 94.254.169.*]

Internet to potęga.

Gość • Czwartek [11.08.2022, 15:15:41] • [IP: 46.205.144.***]

"Do końca nie wiadomo, ile osób zamordowali – ponad 30, 50, 80? Ale jedno jest pewne: gdyby mieszkali w Stanach Zjednoczonych albo w Wielkiej Brytanii, w swoich ojczyznach mieliby pewnie fan cluby, a na podstawie ich życiorysów nakręcono by film albo przynajmniej serial, który zyskałby miano kultowego". ____ Proszę, wydawca az sie zachwycił, porównuje Bonnie i Clyde z naszymi mordercami. Jakbym słyszał glos z TVN :" w USA mieliby fan kluby", a nasz narod taki nieużyty, bo katolicki, nie czyni z morderców idoli!

Gość • Czwartek [11.08.2022, 14:31:40] • [IP: 37.47.177.***]

Nic ciekawego

Gość • Czwartek [11.08.2022, 14:13:21] • [IP: 178.238.250.***]

Bardzo ładna oprawa, ciekawa, warto przeczytac, komus tez nadaje się na prezent, polecam.

Gość • Czwartek [11.08.2022, 13:44:45] • [IP: 178.238.253.**]

Ja też

Gość • Czwartek [11.08.2022, 13:09:46] • [IP: 31.11.128.***]

Kto czyta takie wypociny?

Gość • Czwartek [11.08.2022, 12:03:09] • [IP: 185.210.39.**]

A już myślałem że kserokopiarka się zepsuła

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■