POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [06.08.2022, 12:28:53] • Świnoujście

Pies, który jako pierwszy przeszedł tunelem... Fado szczęśliwie odnaleziony na Warszowie!

Pies, który jako pierwszy przeszedł tunelem... Fado szczęśliwie odnaleziony na Warszowie!

fot. Mieszkanka

Mamy to! Mamy pierwsze zwierzę, które przetestowało świnoujski tunel! Jak się okazuje, stałe połączenie może służyć nie tylko samochodom. W piątek, 5 sierpnia przez tunel przeszedł pies! Pamiętacie opowiadanie dla dzieci " O psie, który jeździł koleją"? W swojej historii mieliśmy też psa który pływał promem Karsibór, o czym przed laty informowaliśmy również Mieszkańców. Teraz mamy psa, który chodzi tunelem. Fado to wyjątkowo sprytny psiak, który na prawobrzeże dostał się właśnie tunelem. Chcecie poznać szczegóły tej niesamowitej historii? Czytajcie dalej!

Po długich godzinach poszukiwań Fado wrócił do domu, cały i zdrowy. Jego właściciele są bardzo szczęśliwi, że jest już z nimi i jest bezpieczny. Jak się jednak okazuje zanim Fado wrócił do domu pokonał długą drogę. Znalazł się na Warszowie, gdzie w pobliżu bazy rybackiej został zauważony przez jednego z mieszkańców. Pan Tadeusz gdy tylko zauważył psiaka chwycił za telefon i zadzwonił do jego właścicieli.

- Na prawobrzeże przeszedł tunelem! On jest niemożliwy - piszą właściciele psa wędrownika.

Wszystko wskazuje na to, że świnoujskie promy nie za bardzo przypadły Fado do gustu i postanowił wybrać on inną alternatywę, by dostać się na drugą stronę miasta.

Niestety Fado nie chciał się z nami podzielić szczegółami swojej wędrówki. Jedno jest jednak pewne, że swoim wybrykiem zapisze się w historii Świnoujścia.

Miejmy nadzieję, że włodarze miasta nie zapomną zaprosić Fado na uroczyste otwarcie tunelu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 46, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 46

bodzio • Czwartek [11.08.2022, 22:19:54] • [IP: 89.174.73.**]

U nas na wsi jak coś było nie wystarczające, za małe to nazywano psim i taki jest niestety tunel.

Gość • Czwartek [11.08.2022, 13:08:17] • [IP: 178.238.240.***]

A ja miałem pieska, który, już wiele lat temu, przepływał kanał portowy. Nie przejmował się ani kolejka do promów ani brakiem stałej przeprawy

Gość • Czwartek [11.08.2022, 12:13:52] • [IP: 192.108.100.***]

Dzisiaj Pies przeszedl tunelem jutro Kot nim przejedzie a pojutrze przefrunie Papuga a potem jeszcze kto? Ciekawe ile jeszcze bedzie wydarzen, informacji na tej stronie.

Kiska • Środa [10.08.2022, 17:24:52] • [IP: 89.174.73.**]

Fado to typowy łazęga.. Miałam psa to wiem. Trzeba przyznać, że śliczny jest.

Gość • Poniedziałek [08.08.2022, 22:39:25] • [IP: 46.205.148.**]

Proszę podać dowód na to, że on naprawdę przeszedł tunelem, a nie przepłynął promem!

Gość • Poniedziałek [08.08.2022, 00:00:58] • [IP: 176.221.122.**]

A to Łajza :-))

Gość • Niedziela [07.08.2022, 14:50:58] • [IP: 88.218.252.**]

.no i właściciele są tacy szczęśliwi, że się odnalazł?! Może im w końcu dowalić mandacik, tak, że zapamiętają! Przecież, to kompletny brak odpowiedzialności!Jeżeli nie panujesz nad zwierzęciem, to się nie nadajesz na opiekuna!

Gość • Niedziela [07.08.2022, 13:25:59] • [IP: 62.69.229.**]

do Gość • Sobota [06.08.2022, 14:21:44] • [IP: 37.248.152.**]: Jak pies będzie cwany, to przejdzie pod jezdnią. Przy okazji pozostawi po sobie parę klocków.

Gość • Niedziela [07.08.2022, 10:41:48] • [IP: 94.254.203.***]

Myślał sobie LECĘ LECĘ I LECĘ GDZIE JA JESTEM MOŻE DO PSIEGO BOGA JUŻ POLECĘ. JESZCZE NIE TA PORA PIESKU HAHAHA

Gość • Niedziela [07.08.2022, 10:37:51] • [IP: 176.221.122.***]

To tam nie ma ochrony że można sobie przejść tym tunelem? Świnoujska solidność 😆

Gość • Niedziela [07.08.2022, 06:07:40] • [IP: 178.238.252.**]

Dobrze, że historia Fado, dobrze się skończyła.Czyli, już można pieszo tunelem przejść, nikt nie pilnuje ;)

Gość • Niedziela [07.08.2022, 02:37:24] • [IP: 62.69.229.**]

Czy dziki też będą przechodzić tunelem?

Gość • Niedziela [07.08.2022, 00:50:47] • [IP: 176.221.122.**]

Taaa, sam. Łajka też niby sama poleciała w kosmos... Proszę przestać testować tunele na piesołach!!

Gość • Sobota [06.08.2022, 23:38:18] • [IP: 5.174.44.**]

Do:37.248.152/14.21.44/Zolc sie z zciebie wylewa. Co sprawilo ze jestes tak nieszczesliwy?

Gość • Sobota [06.08.2022, 23:21:22] • [IP: 37.8.231.***]

Super ❤❤❤

Gość • Sobota [06.08.2022, 22:46:44] • [IP: 83.20.244.*]

Już nawet zwierzęta wiedzą że tunel gotowy a my dalej w kolejkach na orom

Gość • Sobota [06.08.2022, 22:41:13] • [IP: 37.248.225.***]

MOŻE TO KASTRAT?

Gość • Sobota [06.08.2022, 21:38:35] • [IP: 176.221.122.***]

37.248.152 ty jesteś właśnie takim wściekłym żałosnym człekiem niedorozwojem to właśnie jesteś co świadczy twój wpis a normalnych ludzi nie wkurwia a takich imbecyli jak ty to może. Piszę takim samym językiem co ty bo innego nie zrozumiesz...

Gość • Sobota [06.08.2022, 21:07:23] • [IP: 178.238.249.**]

To jakaś pomyłka. Tego psa widziano jak na prawobrzeże samodzielnie przeleciał na lotni.

Gość • Sobota [06.08.2022, 21:03:59] • [IP: 37.248.216.***]

Obok tablicy powinna być druga na której wymienione będą znane nazwiska zwolenników mostu 😁😁😁😁, propagandzistów i tych wszystkich którzy torpedowali budowę tunelu.

Gość • Sobota [06.08.2022, 20:31:06] • [IP: 46.205.148.**]

19:59 •37.248.152.** Nie taka drobnica jest prawdziwym zagrożeniem, są nim duże psy w Parku Zdrojowym i w lasach puszczane świadomie bez kagańców, oraz prawne sztuczki, które w wyrokach wybroniły niejednego takiego podłego egoistę z psami po pogryzieniu ludzi, bo kilka wyroków podważało zarządzenia samorządów o obowiązku trzymania psa na smyczy i w kagańcu. Takie zarządzenie jest też na tablicach przy wejściu do naszych świnoujskich parków. 2 tygodnie temu ktoś na tym forum zaciekle ze mną polemizował w sprawie tych puszczanych w parku psach, wspierał się tymi wyrokami. Specjalnie podjechałem pod tablicę przy parku i upewniłem się, że wspomniany zakaz obowiązuje w Ś-ciu, to uchwała Rady Miasta sprzed kilkunastu lat, ale sędziowska Najwyższa Kasta podważa takie chroniące ludzi prawo lokalne. Ten zaś kundelek nie jest specjalnie groźny, humor redakcji rozumiem, natomiast na pewno w Ś-ciu jest ZA DUŻO PSÓW. Wielu by ich nie nabywało po solidnym namyśle, niestety, nie ma akcji społecznych" nie mnóżmy psów".

Gość • Sobota [06.08.2022, 19:59:36] • [IP: 37.248.152.**]

Te dwa kundle, które zagryzły rowerzystę pod Lubartowem też" uciekły" z posesji. Nie jest to, żałosne niedorozwoje, żadna okoliczność łagodząca. A to redakcyjne szczebiotanie o sprytnym psiaku NORMALNYCH ludzi tylko wkurwia ponieważ utwierdza posiadaczy kundli w ich poczuciu bezkarności

Gość • Sobota [06.08.2022, 19:38:41] • [IP: 176.221.122.*]

No super piesek alw by było fajnie nazwa Lüneburg Fado

Gość • Sobota [06.08.2022, 18:25:25] • [IP: 212.165.108.***]

Mógł równie dobrze przepłynąć promem. Co z resztą jest o wiele bardziej prawdopodobne. To nie pierwszy taki przypadek.

Gość • Sobota [06.08.2022, 17:45:07] • [IP: 176.221.122.***]

Uważam, że ten fakt powinien zostać upamiętniony w historii inwestycji tunelu. Dobrze, ze taki szczęśliwy finał. Ale rzeczywiści zazdrość, zawiść i inne, aktualnie na piedestale będący przywary można tutaj poczytać... Fado trzymaj się zdrowo i szczęśliwie!

Oglądasz 1-25 z 46
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Wtorek: Na obszarze prawie całego kraju będą występować temperatury maksymalne wzrastające do 30°C/33°C powodując upały. Miejscami mogą także pojawiać się słabe burze ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■