POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [05.08.2022, 16:43:34] • Świnoujście

I już nie będzie z liścia - przerośnięte krzaki zostały przycięte

I już nie będzie z liścia - przerośnięte krzaki zostały przycięte

fot. Czytelnik

Idąc ulicą Konstytucji 3 Maja, na pewnym odcinku można było "dostać z liścia"- dosłownie. Przyczyną były zbyt wybujałe i nieprzycięte pędy. Opisywaliśmy to na łamach naszego portalu i efektem jest zmiana. Jednak czy wszystko trzeba pokazywać palcem?

Po naszej medialnej interwencji dotyczącej przerośniętych krzaków i pędów wychodzących na pasy ruchu i stwarzających zagrożenie poprzez brak należytej widoczności, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawiła się brygada pracowników zieleni miejskiej ze sprzętem i w kilka chwil usunęła zagrożenie. Należałoby zapytać za co biorą pieniądze osoby odpowiedzialne za porządek w mieście?

I już nie będzie z liścia - przerośnięte krzaki zostały przycięte

fot. Mieszkaniec

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Niedziela [07.08.2022, 10:40:01] • [IP: 176.221.122.***]

Przed rusałką od strony trentowskiego też krzaczory, jakieś dzikie róże chyba na pół chodnika, wszędzie syf

Gość • Niedziela [07.08.2022, 02:11:26] • [IP: 46.205.148.**]

, 14:27 • 178.235.146.**] Nie ma jednego numeru. Otwiera człowiek stronę magistratu i widzi kilka numerów telefonów z obszernym opisem kompetencji kogoś pod tym numerem, lektura pochłania trochę czasu i jest swoistym zadaniem szkolnym na inteligencję, przy czym niektóre kompetencje nachodzą na siebie i zgaduj zgadula, w której ręce złota kula.

Gość • Sobota [06.08.2022, 14:29:45] • [IP: 178.238.246.**]

Redaktor uparł się aby dbać o trawę i gałęzie, tych artykułów jest za dużo, może coś poważniejszego?Moze na temat biedy w mieście?Wielu ludzi nie ma co jeść !

Gość • Sobota [06.08.2022, 14:27:40] • [IP: 178.235.146.**]

Czy jest jakis numer na który można zgłaszać uszkodzenia chodników, porzuconych śmieci i samochodów itp. Po co zgłaszać na iświnoujście zwykłych, banalnych spraw. Niech portal zajmie się poważniejszymi zagadnieniami, broblemami z życia mieszkańców.

Gość • Sobota [06.08.2022, 13:46:09] • [IP: 46.205.147.***]

Jak zwykle! Wasze info i jest reakcja! Bravo!! Ja mam tylko pytanie: Gdzie jest ten młody, jurny, karateka odpowiedzialny za zieleń w mieście? Trawa wysoka nie widział, gałęzie na drodze nie widział! No ale jak to się mówi:Jaki pan taki kram.

Janusz • Sobota [06.08.2022, 13:02:34] • [IP: 176.221.123.***]

Ściąć i zabetonować.

Gość • Sobota [06.08.2022, 11:40:07] • [IP: 176.221.123.***]

Na ulicy Grottgera od Moniuszki w kierunku Bursztynowej jest to samo. Autobusy jadące w kierunku Bursztynowej muszą przekraczać oś jezdni i jadą na czołówkę z samochodami jadącymi w kierunku Moniuszki

Gość • Sobota [06.08.2022, 11:34:58] • [IP: 178.238.247.***]

Jak to dobrze, że jesteście.Urzędnicy przyspawani do stołków widzą tylko swój gabinet.Nikt nie raczy wsiąść na rower i zrobić przegląd w mieście jak przystało na dobrego gospodarza.Grześ dziura w jezdni, wypróchniałe drzewo, zwisająca dachówka, zarośnięte chwastami miasto :tego nie widzą.

Gość • Sobota [06.08.2022, 00:45:12] • [IP: 37.248.172.***]

Wygląda na to że prezydent czy jego zastępcy nie chodzą po mieście, no i tak samo chyba inni radni czy urzędasy, prostactwo.

Gość • Sobota [06.08.2022, 00:20:42] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Piątek [05.08.2022, 23:25:56] • [IP: 94.254.232.***] To który to prezydent. Ten z lewej czy z prawej ? Chcieli byśmy wiedzieć komu i czego gratulujesz...

Gość • Piątek [05.08.2022, 23:43:08] • [IP: 46.205.148.**]

20:04:44] • [IP: 46.204.4.***]Bzdura. To drzewo jest wyjątkowo piękne, ma piękny kształt pnia i korony, co gra z architekturą wokół, robinie tak mają, mają pewien tropikalny charakter, pochodzą z ciepłych stref.

Gość • Piątek [05.08.2022, 23:25:56] • [IP: 94.254.232.***]

Brawo Panie Prezydencie, wielki szacun dla Pana, jest Pan wspaniałym Prezydentem Świnoujścia odkąd tu mieszkam, a mieszkam już sporo, bo ponad 20 lat, pozdrawiam.

Gość • Piątek [05.08.2022, 23:16:11] • [IP: 89.151.32.**]

Jesteście bardzo skuteczni w rozwiązywaniu problemów.

Gość • Piątek [05.08.2022, 23:06:28] • [IP: 185.210.37.*]

szkda tylko że żadne pismo urzędowe nie jest tak silne jak portal iswinoujście co jest żałosne znaczy to że Żmurek i muchomorki czytają portal i biorą go sobie za Boga. Wstyd.

Gość • Piątek [05.08.2022, 23:06:22] • [IP: 178.238.250.**]

A na 11 Listopada ścieżki rowerowej, po obu stronach ulicy. gałęzie bija po twarzy.

Gość • Piątek [05.08.2022, 21:34:35] • [IP: 89.151.38.**]

Jestem ciekawa kiedy przytną żywopłot przy ścieżce rowerowej na Konstytucji jest taki zarośnięty że przy przejściach dla pieszych strach przejeżdżać nie widać kiedy pieszy w chodzi na pasy.

Gość • Piątek [05.08.2022, 20:57:48] • [IP: 46.205.148.**]

A ja miałem nadzieję, że skoro można łamać prawo i rzygać najbardziej wulgarnymi słowami jak hordy Lempart tuż koło dzieci na chodnikach i kobiet, mieć ochronę policji i żądać kary śmierci dla dzieci niechcianych, w aborcji, to... że tym ludziom z liścia da choć robinia zwana akacją... Już nie.

Gość • Piątek [05.08.2022, 20:42:02] • [IP: 51.195.166.***]

Kierowca myśli o kosztach naprawy zawieszenia- a może pomyślał by również o kosztach leczenia połamanych na przejsciach przechodniów!

Gość • Piątek [05.08.2022, 20:04:44] • [IP: 46.204.4.***]

To drzewo zasłania pół ulicy, podnosi chodnik a jesienią jest pod nim bardzo ślisko, bo nikt nie sprząta liści, generalnie - nadaje się do wycięcia.

Gość • Piątek [05.08.2022, 20:03:03] • [IP: 89.151.39.***]

Na Kossaków już 1, 70cm przeczesuje gałęziami włosy.

Gość • Piątek [05.08.2022, 18:47:56] • [IP: 5.173.2.***]

Szkoda bo w tych krzakach wsadzalem twojej zonie w d(_) pe

Gość • Piątek [05.08.2022, 18:40:41] • [IP: 37.47.169.***]

Łał.

Gość • Piątek [05.08.2022, 18:27:50] • [IP: 185.210.38.***]

Czy można zdjąć" leżącego policjanta" z grunwaldzkiej przed ulicą Rybaki? Grube drzewo które zasłaniało widok dawno runęło i nie ma potrzeby niszczenia samochodowych amortyzatorów.

Gość • Piątek [05.08.2022, 18:17:53] • [IP: 46.205.144.***]

No proszę, a kto naprawi schody??🌴

Gość • Piątek [05.08.2022, 18:00:51] • [IP: 176.221.122.**]

Jadąc wzdłuż kanału Piastowskiego po nogach biją młode brzózki.

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Wtorek: Na obszarze prawie całego kraju będą występować temperatury maksymalne wzrastające do 30°C/33°C powodując upały. Miejscami mogą także pojawiać się słabe burze ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■