POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [04.08.2022, 09:06:08] • Świnoujście

Sterta śmieci przy ogródkach działkowych

Sterta śmieci przy ogródkach działkowych

fot. Mieszkanka

Tereny przy ogródkach działkowych trudno utrzymać w porządku. Pomimo wyznaczonych miejsc, śmieci są podrzucane niemal na każde wolne miejsce. Być może zachęca anonimowość i bezkarność amatorów darmowego pozbywania się odpadów. Problem opisała jedna z działkowiczek.

- Takie mamy "kwiatki"przy działkowym parkingu ( brama nr 2) !Brud, smród i chyba nie trzeba nadmieniać czym to może też grozić dla zdrowia przy tych temperaturach W pobliżu żyje niewysterylizowana kocia populacja. Pytanie ,kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy?

Sterta śmieci przy ogródkach działkowych

fot. Mieszkanka

Sterta śmieci przy ogródkach działkowych

fot. Mieszkanka

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Piątek [05.08.2022, 13:37:33] • [IP: 5.173.152.***]

Szanowna Pani działkowiczko. Na pewno nie myśli Pani, że odpowiedzialność za ten syf ponosi ktokolwiek inny niż sami działkowicze. Część mieszkańców Świnoujścia, tak zwani syfiarze podrzucają śmieci znacznie bliżej, są za leniwi aby jeździć tak daleko. Takich syfiarzy mamy wszędzie, nawet wśród wędkarzy. Rok temu wywieźliśmy z brzegów mulnika kilka worów plastiku, szkła i innych śmieci, w tym roku jest to samo. Będzie to trwało dotąd aż jakiś" genialny" urzędnik wpadnie na pomysł drastycznego podniesienia kar za zaśmiecanie lasów, plaż i nabrzeży. Podniesieni wysokości cen mandatów skutkowało natychmiastowym zdjęciem nogi z gazu. Z syfiarzami trzeba zrobić to samo. Nic tak nie przemawia do rozsądku jak kasa.

Gość • Piątek [05.08.2022, 13:12:43] • [IP: 176.221.122.***]

Nie tylko działkowy problem byłem na rybach na dzikiej pełno syfu pozbierałem do wora plastikowego powiem jedno ludzie to świnie a szczególnie te burole przyjezdne oraz niemieckie świnie pancerne zostawiają po sobie chlew na plaży, na stacjach benzynowych bo to właśnie ten niemiecki porządek syfiarze

Gość • Piątek [05.08.2022, 11:52:31] • [IP: 37.8.230.***]

Odwieczny działkowy problem to śmieci, szamba i amatorskie budowanie dzikich domków.

Gość • Piątek [05.08.2022, 11:51:00] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Czwartek [04.08.2022, 17:05:43] • [IP: 176.221.122.**]Uśmiałem sie z twojego wpisu, taki głupi że aż głupio ha ha.Jest rada abyś pocierał czajnik ręcznikiem, woda ci się zagrzeje szybciej. Jeśli to ty piszesz inne komentarze spod tego IP to teraz wiem że niezła miernota z ciebie ha ha.

Gość • Piątek [05.08.2022, 09:44:54] • [IP: 5.174.44.**]

Do IP:37.248.218/19.29.17/Co ma do syfu na dzialkach PO, to ludzie brudasy.

Gość • Piątek [05.08.2022, 07:54:02] • [IP: 83.20.40.**]

brak dobrego gospodarza i prezesa kaska leci a brud i dziadostwo jest monitoring nie zalatwi wszystkiego, nad zalewem monitoring jest a i balagan tez jest jest wszystko zaley od ludi i tyle w temacie...

Gość • Czwartek [04.08.2022, 21:02:54] • [IP: 176.221.123.***]

To prawda. Gospodarz mieszka na działkach. Powinien zapanować nad bałaganem i nad rodzicielkom, która tak kocha koty, że jest ich coraz więcej.

Dziad • Czwartek [04.08.2022, 19:29:17] • [IP: 37.248.218.***]

Widać co PO robi z ludźmi... tragedia patrzeć się nie da

Gość • Czwartek [04.08.2022, 18:47:46] • [IP: 92.118.167.***]

raj dla szczurów

Gość • Czwartek [04.08.2022, 17:56:27] • [IP: 31.11.131.***]

Najlepiej byłoby zrobić ogrodzone śmietniki tak jak mają przy blokach, klucze rozdać każdemu z działkowiczów, do tego zamontować kamery wokoło, i zgłaszać każdego podrzucającego na dziko śmieci, na policję i skończy się problem

Gość • Czwartek [04.08.2022, 17:26:40] • [IP: 37.47.130.**]

Miasto brudasów i bandyckie.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 17:05:43] • [IP: 176.221.122.**]

Pani Prezes proszę niech pani coś do cholery zrobi z prądem na działkach, nic nie można zrobić, pompy nie chcą nawet wystartować a o wodzie na herbate to już nie mówię bo czajnik grzeje litr wody pół godziny.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 15:14:15] • [IP: 178.235.146.***]

Istnieje pilna potrzeba utworzenia stanowiska SZERYFA, który bedzie strzelał do łamiących prawo ! To jedyny sposób edukacji brudasów - tylko siłą można kogoś czegoś nauczyć. ..

Gość • Czwartek [04.08.2022, 14:11:22] • [IP: 89.151.36.***]

Itu masz rację. Miasto tego nie zleci bo miasto nie ma kasy...

Działkowicz • Czwartek [04.08.2022, 14:05:11] • [IP: 5.173.4.***]

Gospodarz tego rejonu mieszka na działkach i jest odpowiedziakny za sprzątanie dostaje za to kasę. Druga sprawa to żelazna pani prezes jyż dawno powinna zamknąć parking bramą i udostępnić klycze tylko działkowiczomPomimo kamer i monitoringu zarząd nie reaguje na podrzucane śmieci z miasta. Nowi nabywcy działek wszystko wywożą do śmietnika, duże gabaryty szczegóknie. Zielone odpady lądują w lesie lub na wysypusku a powinny lądować do kompostownika, który jest obowiązkowy na każdej działce.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 13:58:02] • [IP: 37.47.180.**]

Co się dziwić tam jest ze 100 tysięcy wczasowiczów.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 12:26:27] • [IP: 176.221.122.**]

Kultura Buszmenów wyznania polskiego. Według nich n.p. miskę prysznicową przytargał wróbel z osiedla krzywa.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 12:09:15] • [IP: 89.151.36.**]

Czy działkowiczka myśli, że miasto zaraz zleci zabranie śmieci? Za darmo? Zleci. Za wywóz śmieci zapłacicie sami za rachunek, a nie my mieszkańcy.Ja też miałam działkę.Butelki po pikniku wiozłam do siebie i wyrzucałam do swojego śmietnika. Po grillowaniu pakowałam do reklamówki, zgniatałam i zabierałam ze sobą. Niektórzy, to śmieci przywożą ze sobą z domu, by tylko parę złotówek zaoszczędzić.Wstyd działkowicze. Przestańcie pokazywać palcem, tylko sami się zorganizujcie i usuńcie swoje śmieci.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:55:27] • [IP: 88.218.253.***]

założyć SENSOWNY monitoring i po krzyku :-))

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:41:34] • [IP: 213.155.174.***]

Właściciele domków wywożą śmieci aby nie płacić za wywóz.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:38:19] • [IP: 80.187.117.**]

Obraz Polski za" rządów" pisdzielcòw

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:21:09] • [IP: 195.136.136.***]

Jak koty czy mewy rozrzucają śmieci jak na zdjęciu, czyli np. kawałek zjeżdżalni, czy deski, to myślę że warto takim zjawiskiem zainteresować jakiś National Geographic czy Animal Planet, bo koty i ptaki z taką siłą, to kiedyś były widywane tylko w Afryce czy Azji, a tu proszę, wolno sobie żyją na działkach wśród ludzi.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:13:20] • [IP: 176.221.123.**]

To robota samych działkowców

Gość • Czwartek [04.08.2022, 10:53:56] • [IP: 46.205.151.***]

To Niemcy tam wyrzucili, bo Placy to nieee.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 10:45:13] • [IP: 37.47.164.***]

Hmm, pomyślmy - kto jest odpowiedzialny za wyrzucanie śmieci OBOK śmietników, za wyrzucanie śmieci o dużych gabarytach, za wyrzucanie jakichś pozostałości po remoncie(?) do działkowych śmietników. Oczywiście nie działkowcy tylko prezydent u służby miejskie z pewnością 🤦‍♀️ Zróbcie porządek wśród swoich, wśród właścicieli ogrodów, a nie szukajcie jelenia do posprzątania Waszego syfu na koszt mieszkańców, którzy działek nie mają

Oglądasz 1-25 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W ciągu dnia na południu i wschodzie będą pojawiać się opady śniegu powodujące oblodzenie. Poza tym rano i wieczorem w większości kraju wystąpi śliskość nawierzchni spowodowana szronem oraz miejscami marznącą wilgocią ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■